Karadeniz Pet

Bıldırcın Hakkında Bilgi İstiyorum

serkanklnc

Yeni Üye
Öncelikle bu konu hakkında bir forum bulamadım ve illaki bilgisi olabilecek biri vardır diye buraya yazdım.
Birinden 1 adet bıldırcın aldım bıldırcını kafesteki diğer bıldırcınlar dövdüğü için bana verdi. Kafasında biraz yaralanma vardı tedavi ettik düzeldi gibi ufak bir yarası kaldı birkaç sorum olacak
1- kafasındaki tüyler tekrar çıkarmı?
2- En ufak bir seste kendini kafesin üst kısmına vuruyor hemde kendini yaralıcak seviyede neden yapıyor?
3- Yem olarak toz yem ve granül yumurta yemi veriyorum tek başına yumurtlarmı ve cinsiyeti kesin dişimi?

C1LNBg.jpg
50Wrik.jpg

Öncelikle bıldırcınlar hakkında çok fazla bilgim bulunmamakta...

Aldığı yaralar zamanla iyileşecek ve tüyleri çıkacaktır, dişi olduğunu düşünüyorum çünkü dişi bıldırcınlarda benek olmakta ve bu bıldırcın da da benekler görülüyor.

Kendisini kafes tabanına vurma sebebi travma yada aşırı korkuya bağlı gelişiyor büyük ihtimalle..

Diğer sorular ile ilgili bir bilgim bulunmamakta...

Bıldırcınlar keklik türünün en küçük türüdür.Doğada en iyi saklan kuş türlerinden biridir.Genelde ekili arazilerde yaşarlar ve tehlike anında burada buldukları kuru ot veya anızları ayakları ile kavrayarak sırt üzeri yatarak ayaklarındaki otlarla kendilerini saklarlar.

Kafasındaki tüyler yeniden çıkar.Bıldırcının bulunduğu yer kafesi ise resimde görülen lamba bıldırcını rahatsız eder ve korkutur.Buğday, küçük şekilde kırık mısır veya toz tavuk yemi verebilirsiniz.

sanırım yeterli bir bilgisi olan yok ama herkeze teşekkür ederim