Karadeniz Pet

B vitamını tavsiyesı

Ahmet Can

Yeni Üye
Öncelikle Selamünaleyküm çift muhabbet kuşlarım için b vitamini lazım bu konuda iyi olmadığımdan almak istemedim fiyat önemli değil kuşlarım mutlu olsun yeter
yardımlarınızı bekliyorum en iyilerden

Röhnfried bt amin forte kullana bilirsiniz n11 den ala bilir siniz bölünmüş olarak uygun fiyata

Aleyküm selam. Piyasada bir çok ürün var bildiğiniz üzere bizim üzerimize düşen ise içeriklerine bakarak en uygun olan ürünü seçmek. Bayadır revaçta olan ve etkisini yitirmeyen Tollisan Med Tollyamin Forte var. İçeriğini bırakayım;
1616530343517.png

Görüldüğü üzere bir çok B vitamini içeriyor yanında az da olsa aminoasit de içeriyor. İçeriği tüy dönemlerinde kullanılmak için yeterli tek dezavantajı propilen-glikol gibi yardımcı maddeler barındırması hatta barındırmasını geçtim kuşların günlük almasında sakınca olmayan oranın çok çok üstünde olması. Şurada çok güzel belirtilmiş:
Propilen glikol; ticari endüstride birçok kullanım alanı olan petrol yağı türevi bir bileşiktir. Berrak ve renksiz bir solventtir, kokusuzdur ve belirli bir tat tarifi bulunmamaktadır. Propilen glikol düşük uçuculuğa sahiptir, suyla, alkolle ve eterle karışabilir. Nötral ve higroskopiktir. Propilen glikol, etanolle aşağı yukarı eşit güçte bir mikrop öldürücüdür. Solüsyonlarda mikroorganizmaların çoğalmasını durdurur. Gıda sektöründe kullanılan propilen glikolün kodu E1520 dir. Kabul edilebilir günlük alım miktarı 25 mg/kg vücut ağırlığı'dır.

Bu hesaba göre 30 gramlık muhabbet kuşlarının günlük sadece 1 mg falan alırsa sıkıntı olmayabilir. Ancak tollyamin ve muadillerinde propilen glikol oranı 100 gram, dikkat mg değil gram! Yani Tollyamin ve muadillerinin %10'u propilen glikol. Kuşlar için güvenli dozaj ise 1 mg!
Ama bu ürünü yıllarca kullanıp hiçbir zararını görmeyen üreticileri de bilirim. Siz şimdi ''Eee iyide madem bu yardımcı maddeyi içeriyor hem de güvenli kabul edilen oranın çok üstünde, başka ürünler varken neden değerlendireyim ben bunu?'' diyebilirsiniz hak da veririm lakin bu tür içeriğe sahip piyasada ürün yok.:)

Yine bir diğer marka olan Röhnfried'in Bt Amin Forte ürününü de kullanabilirsiniz aralarında çok bir fark yok hatta bazı vitaminleri ve aminoasitlerin değerleri bile aynı. Onun içeriğinde bırakayım incelemek isterseniz diye..

Röhnfried Bt Amin Forte İçerik;

B1 vitamini 445mg,
B2 vitamini 146mg,
B3 vitamini 2,900mg,
B4 vitamini 7,000mg,
B5 vitamini 640mg,
B6 vitamini 650mg,
B7 vitamini (biotin) 20,000μg,
B9 vitamini 25mg,
B12 vitamini 3,000μg,

L-carnitine 2,500mg,
L-glutamik asit 500mg,
DL metiyonin 5,500mg,
L-triptofan 200mg,
L-lizin 2.300mg,
L-treonin 400mg .

Magnezyum,
Potasyum,
Kalsiyum,

Fruktoz,
Dekstroz,

Sodyum Diasetat 2,500mg,
Propilen Glikol.

Peki aldım ne oranda ve sıklıkta kullanacağım' derseniz de Med Tollyamin Forte ya da Bt Amin Forte farketmez tam dolu suluğa (100 ml) 6-8 damla arası katmanız yeterli olacaktır. B vitaminleri depolanamayan tek vitamin grubudur. Tüy dönemlerinde haftada iki kere normal zamanlarda ise de iki/üç haftada bir kere vermeniz yeterli olacaktır.

Ayrıyeten kuşlarımızın tohumları arasında olan Yulaf'ı da yine tüy dönemlerinde haftada iki kere, normal zamanlarda ise haftada bir kere ayrı bir mamalıkta 2 çay kaşığı kadar sunabilirsiniz.

Zamanında açmış olduğum konunun linkini de aşağıya bırakıyım umarım faydası olur.

Aleyküm selam. Piyasada bir çok ürün var bildiğiniz üzere bizim üzerimize düşen ise içeriklerine bakarak en uygun olan ürünü seçmek. Bayadır revaçta olan ve etkisini yitirmeyen Tollisan Med Tollyamin Forte var. İçeriğini bırakayım;
Ekli dosyayı görüntüle 54069
Görüldüğü üzere bir çok B vitamini içeriyor yanında az da olsa aminoasit de içeriyor. İçeriği tüy dönemlerinde kullanılmak için yeterli tek dezavantajı propilen-glikol gibi yardımcı maddeler barındırması hatta barındırmasını geçtim kuşların günlük almasında sakınca olmayan oranın çok çok üstünde olması. Şurada çok güzel belirtilmiş:

Ama bu ürünü yıllarca kullanıp hiçbir zararını görmeyen üreticileri de bilirim. Siz şimdi ''Eee iyide madem bu yardımcı maddeyi içeriyor hem de güvenli kabul edilen oranın çok üstünde, başka ürünler varken neden değerlendireyim ben bunu?'' diyebilirsiniz hak da veririm lakin bu tür içeriğe sahip piyasada ürün yok.:)

Yine bir diğer marka olan Röhnfried'in Bt Amin Forte ürününü de kullanabilirsiniz aralarında çok bir fark yok hatta bazı vitaminleri ve aminoasitlerin değerleri bile aynı. Onun içeriğinde bırakayım incelemek isterseniz diye..

Röhnfried Bt Amin Forte İçerik;

B1 vitamini 445mg,
B2 vitamini 146mg,
B3 vitamini 2,900mg,
B4 vitamini 7,000mg,
B5 vitamini 640mg,
B6 vitamini 650mg,
B7 vitamini (biotin) 20,000μg,
B9 vitamini 25mg,
B12 vitamini 3,000μg,

L-carnitine 2,500mg,
L-glutamik asit 500mg,
DL metiyonin 5,500mg,
L-triptofan 200mg,
L-lizin 2.300mg,
L-treonin 400mg .

Magnezyum,
Potasyum,
Kalsiyum,

Fruktoz,
Dekstroz,

Sodyum Diasetat 2,500mg,
Propilen Glikol.

Peki aldım ne oranda ve sıklıkta kullanacağım' derseniz de Med Tollyamin Forte ya da Bt Amin Forte farketmez tam dolu suluğa (100 ml) 6-8 damla arası katmanız yeterli olacaktır. B vitaminleri depolanamayan tek vitamin grubudur. Tüy dönemlerinde haftada iki kere normal zamanlarda ise de iki/üç haftada bir kere vermeniz yeterli olacaktır.

Ayrıyeten kuşlarımızın tohumları arasında olan Yulaf'ı da yine tüy dönemlerinde haftada iki kere, normal zamanlarda ise haftada bir kere ayrı bir mamalıkta 2 çay kaşığı kadar sunabilirsiniz.

Zamanında açmış olduğum konunun linkini de aşağıya bırakıyım umarım faydası olur.
ilk öncelikle helal olsun çok detaylı bır yazı şimdi ben
https://www.trendyol.com/rohnfried/...un-p-46344347?boutiqueId=61&merchantId=198582 arasında kaldım

Ben n11 den grpet ürünleri var ordan aldım memnunum

Sonuçta bu canlılar doğal ortamlarında b vitamini takviyesi kullanmıyorlar , tohum çiçek meyve sebze yeşillik gibi gıdalar tüketiyorlar , vitaminin yan ısıra , meyve sebze gibi faydalı besinler vererek doğal bir takviye sağlamış olabilirsin

ilk öncelikle helal olsun çok detaylı bır yazı şimdi ben
https://www.trendyol.com/rohnfried/...un-p-46344347?boutiqueId=61&merchantId=198582 arasında kaldım
Estağfurullah ne demek.😊

Bana kalırsa Med Tollyamin Forte daha uygun ha ama yok ben Bt Amin Forte alacağım derseniz de çok bir şey farketmez.
karar kıldım bunu alıyorum multide bi fikriniz varmı
Multi vitamin olarak Röhnfried Gervit-W alabilirsiniz..

Estağfurullah ne demek.😊

Bana kalırsa Med Tollyamin Forte daha uygun ha ama yok ben Bt Amin Forte alacağım derseniz de çok bir şey farketmez.

Multi vitamin olarak Röhnfried Gervit-W alabilirsiniz..
Ya ben tam olarak dedinizi bulamadım zahmet olmasa link atarmısınız

Geri