Karadeniz Pet

Başımdan Geçenler

Selam bundan birkaç yıl önce bu sitede çok aktiftim. Ama başımdan geçen olaylar beni biraz uzaklaşmaya ve sakinleşmeye itti.
Olayların başında benim iki çift kuşum ve beş yavru kuşum vardı. Yavruları sahuplendirdikten kısa bir süre sonra erkek kuşum anlayamadığım bir nedenle öldü. Dişisi ona pek bağlı değildi ama eşlerdi. O öldükten sonra kizginliktan yumurta yapmaya devam eden kuşuma bir eş daha almiştim ki kisa bir süre daha önce hiç yaşamasiğim bi olayla karşilaştim erkek kuşum inme geçirdi sanirim ve yarim felç oldu. Halbuki eve geleli çok kısa bir süre olmuştu hatayı hep kendimde aradım ama bir türlü bulamadım.
Sonra komşumuz bana çocuğu olacağı için bir kuş getirdi ve o kuşla dişiyi eşleştirdim ama o geldikten kısa bir süre sonrada dışı kuşum sabah kalktığımda ölmüştü.
Sonra birgün artık eski videolara bakmaktan öyle içim gitmişti ki Allah'a dua ettim. Dedim ki Allah'ım eğer sen bir yolla bana tekrar bir çift nasip etmezsen ben komşumun kuşu öldükten sonra kuş beslemeyi birakacağim dedim.
Bir gün kaysı toplamaktan gelirken kapımızın üstüne konmuş bir kuş buldum. Bu erkek kuşu eve alıp mahallede soruşturdum kimsenin olmayınca bunu bir işaret gibi algılayıp yeni bi dışı aldım.
Şimdi çiftleşmeye çalışıyorlar ama dışı hazır değil olsun o minik gagaları görmek için her şeyi yaparım.
Kısacası bazen olur aksilikler, tek bir umut, tek bir inaç yeter sen yeterki inanmayı bil ve kendini sorgulayıp yolundan hiç sapma...