Karadeniz Pet

Başında ki dökülmeler

duygu.arl

Yeni Üye
Merhaba 3 yaşinda muhabbet kuşum var , son 1 haftadir cok tuy dokmekteydi , havalardan oldugunu dusunup sera vitamin takviyesi yaptim, suyu yemi gunluk degismekte, kafes taban temizligi günluk yapilmakta. Ancak aksam kafasinda bir kisminda ki tuylerin olmadigini farkettim, dun boyle bir sorun yoktu . Acikcasi panik oldum , neyini eksik yapiyorum , ne yapmam gerekli ? Simdiden cok tesekkur ederim
full
full

İlk fotoğrafta yakınlaştırınca yeni tüyler dipten geliyor gibi görünüyor ama aynı yerde bu kadar tüy dökümü normal değil bir sıkıntı olabilir. Yemde çok fazla yulaf var ise tüy değişimine sokmuş olabilir. Görünürde herhangi bir sorun olduğunu düşünmüyorum normal bir tüy değişimi gibi duruyor. Vitaminlerini vermeye devam edin.

Bundan sonraki süreci takip etmek gerekiyor,Artış gösteriyorsa bir sorun olabilir.Süreci takip edin.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tesekkurler cevaplar icin , internetten biraz arastirma yapip elexsus b vitamini aldım , sera ya ara verip bu takviyeye baslayacagim umarım faydasını gorurum

Kuş besleyen bir arkadasım mantar oldugunu soyledi ve trosyd alip sabah aksam surmem gerekir dedi, mantar olabilir mi ? Alip surmemin sakincasi olur mu ?

oda sicakliga dikkat edin suyuna limon portakal suyu damlatin 2 damla yeter

Geri