Karadeniz Pet

Baş parmağı acıtırcasına ısırmak

Hayvansever03

Onursal Üye
İyi akşamlar. Kuşum işaret parmağıma çıkıyor ancak bir yandan da baş parmağımı ısırıyor. Başlarda acıtmıyordu ama son zamanlarda acıtırcasına ısırmaya başladı. Bunu yaparken parmaklarını patır patır işaret parmağımda gezdiriyor. Heyecanlanıyor sanki. Onu parmağıma almamdan memnuniyetsiz olduğu için beni cezalandırmaya mı çalışıyor yoksa bir tür oyun mu oynuyor? Elimi ısırmasına ses çıkarmıyorum. Tepki vermiyorum.

uyarın alışkanlık haline getirmesin ama bi ısırmaya başladıktan sonra pek kolay kolay bırakmıolar bişeyden korkmuş ya da kızdığı içinde ısırıyor olabilir korkutmayan bir ses tonuyla uyarın derim

Eğer gittikçe daha çok acıtıyorsa, tepki vermelisiniz. Eğer fotoğraf paylaşmış olsaydınız daha net yorum yapardık.

Kesinlikle oyun oynuyor kemirmek hoşlarına gittiğinden dolayı da ısırıyor yavruluktan çıktıklarında da yaparlar ergenlik dönemi gibi 4,5,6 aylıkken.

uyarın alışkanlık haline getirmesin ama bi ısırmaya başladıktan sonra pek kolay kolay bırakmıolar bişeyden korkmuş ya da kızdığı içinde ısırıyor olabilir korkutmayan bir ses tonuyla uyarın derim
Tamamdır teşekkürler:) kuşum gagasında mantar olabilir mi bugün bir şey farkettim. Fotoğraf yükleyeceğim de bakar mısınız?

Eğer gittikçe daha çok acıtıyorsa, tepki vermelisiniz. Eğer fotoğraf paylaşmış olsaydınız daha net yorum yapardık.
Tamamdır kanatacağı raddeye gelince sesimi biraz yükselteceğim. Kuşumun gagasınsa bugün bir renk değişikliği farkettim fotoğraf yükleyeceğim bakabilir misiniz?

Kesinlikle oyun oynuyor kemirmek hoşlarına gittiğinden dolayı da ısırıyor yavruluktan çıktıklarında da yaparlar ergenlik dönemi gibi 4,5,6 aylıkken.
Evet tam da o yaşları teşekkürler :) gagada renk değişikliği farkettim fotoğraf yükleyeceğim bakar mısınız ayaklarının fotoğrafını da koyacağım.

Sağ altta küçük bir kahvemsi nokta var. Gagada soyulma yok.

Ekli dosyalar

• IMG_9016.JPG
    IMG_9016.JPG
    495.4 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_9023.JPG
    IMG_9023.JPG
    692 KB · Görüntüleme: 28
Ayakları da pul pul değil.
çok belli değil resimler ama birşey yok gibi daha iyi bi resim koyma şansınız var mı? evet yusuf hocanın da dediği gibi kemirmeyi ve ısırmayı keşfettikleri sırada oyun olarak yaparlar ama dediğim alışkanlık haline getirklerinde geri dönüşü olmuyor siz çok canınızı acıttığında uyarmaktan kaçınmayın derim ki zaten acıtmadığı sürece kızılcak bi durum yoktur da kimsede kızmaz iyi beslemeler

çok belli değil resimler ama birşey yok gibi daha iyi bi resim koyma şansınız var mı? evet yusuf hocanın da dediği gibi kemirmeyi ve ısırmayı keşfettikleri sırada oyun olarak yaparlar ama dediğim alışkanlık haline getirklerinde geri dönüşü olmuyor siz çok canınızı acıttığında uyarmaktan kaçınmayın derim ki zaten acıtmadığı sürece kızılcak bi durum yoktur da kimsede kızmaz iyi beslemeler
Teşekkür ederim:)

Sesinizi yükseltmeyin. Tam olarak yaptığı davranışa tepki vermeniz lazım. Isırdığında net bir ses tonu ile şşşşşşşt deyin. Anlayacaktır. Isırma hareketi ise oyun oynama ve çiftleşme için dişiye yaptığı hareketlerdendir. Eğer eş almayı, yavrulatmayı düşünüyorsanız bu sıralar alın, geç kalmayın derim.

Sesinizi yükseltmeyin. Tam olarak yaptığı davranışa tepki vermeniz lazım. Isırdığında net bir ses tonu ile şşşşşşşt deyin. Anlayacaktır. Isırma hareketi ise oyun oynama ve çiftleşme için dişiye yaptığı hareketlerdendir. Eğer eş almayı, yavrulatmayı düşünüyorsanız bu sıralar alın, geç kalmayın derim.
Oyun mu oynuyor o zaman zarar verme amacı taşımadığından ses çıkarmam :) peki fotoğraflar için ne diyorsunuz? Gaga ve ayak fotoğrafı koydum umarım kuşum sağlıklıdır.

Mantar değildir umarım:/

Ekli dosyalar

• IMG_9032.JPG
    IMG_9032.JPG
    627.2 KB · Görüntüleme: 27
Alt gagada bir siyahlı var ama fotoğraf kötü. Teşhis koymak zor. Ayakta sorun yok.

Geri