Karadeniz Pet

Başka Kuşların Varlığı

Evrim BAŞARIR

Meraklı Üye
1 yaş civarında bir çiftim var. Kızıştırma amaçlı 15 gün ayırma yöntemine gittiydim. Birleştirdikten sonra anladığım dişide işe yaramış. Erkek kuşu öpüyor kaşıyor yuvalığı kemiriyor erkek kuş nere gitse yanına gidiyor. O çiftim dışında 7 çift daha var odada. Diğer kuşlar ötmeye başalyınca o erkek kuşta tünekten atlayıp bir sağa bir sola gidiyor sürekli. Başka kuşların olması çiftleşme açısından olumlu etki yapar denirde hep acaba bu kuşta olumsuzmu etki ediyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

kuşları yeni aldıysan olumsuz etki yapabilir ama yavruluklarından beri sendeyse kuşlar bütün çiftlerde sendeyse alışkın olmaları lazım normal şartlarda

Kuşları alalı yaklaşık 1,5 ay civarı oluyor diğerleri daha sonra aldım

1.5 ay önce aldıgın kuşları erken ayırmışsın.3-4 ay bildigim kadarıyla yerlerine kafeslerine alışmaları için beklemek gerekiyor.bende 3bucuk aydır bekliyordum ayırdım sonunda.daha yeni yeni alışırlar ortama seslere vs

Dişide fayda etti ayırma ayırmadan önce hiç yüz vermezdi erkeğe şimdi yanından ayrılmıyor ama erkeğe bi çare bulamadım

bende sormuştum ama bildigim kadarıyla ayırma yöntemi için kuşların yeni ortamlarında en az 3-4 ay vakit geçirmeleri gerekiyor diye biliyorum

En güzeli yavru iken almak çiftleri yetişkin almak sorun hep

şans ve sabır işi bizde sabredip bekleyenlerdeniz :D

Evet yavruyken 1.5 aylikken alip salmada buyutup es tutanlari ayirmak en guzeli 1.5 ay cok yeni baya bir sure gecmis olsa diyecegimki es tutmiycaklar ama erkenmis ve erkegin kafesi benimsememis mutsuz streste

Evet yavruyken 1.5 aylikken alip salmada buyutup es tutanlari ayirmak en guzeli 1.5 ay cok yeni baya bir sure gecmis olsa diyecegimki es tutmiycaklar ama erkenmis ve erkegin kafesi benimsememis mutsuz streste

Kafesmi değişmem gerek evdeki en iyi kafeste o ikisi var

Diger ciftler es tuttumu

7 çift var evde toplam olarak onlar dışındaki 6 çiftinde henüz yumurtlama yaşı gelmedi ortalama 4 5 aylıklar ama 5 tanesi şuan çift olmuş durumda öpüşme kaşıma falan var diğer bir çift kavga ediyorlardı kavgaları azaldı iyiye doğru gidiyorlar

Yok görmüyor 4 katlı pvc kafes var pvc kafesin üstüne koydum kafesini

Birde gormesini saglayin belki faydasi olur denemekde zarar olacagini dusunmuyorum es tutmayanlari salmaya alip anlasanlari ayirabilirsin

Ya 2 tanesini görebilir yada çift hanedeki 4 tanesini o zaman çifthanedekileri görsün bakalım

Bende bir cift almistim kuslar bir o tarafa bir bu tarafa gidiyorlar dedim bunlar napiyo:) diger cifte yakin koydum kafeslerini gorunce yapmamislardi ama malesef yavru alamadan elden cikarmak zorunda kaldim

Çifthanenin yanına koydum çifthanedekilerin hepsi oraya yöneldi :)

Salma tehlikeli olmasa en guzeli goruntu olarak cok hos gecen arkadasimizin birisi paylasmisti camdi galiba mukemmel oyle birsey mukemmel olur

Salmam yok maalesef salmayı koyacak yer probleminden dolayı yoksa salma bende istiyorum

Geri