Karadeniz Pet

Bakarmısınız bi

Fıstık-Maviş

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşum çok zayıf göğüs kafesinin kemiği elime geliyor. şişmanlaması için ne yapamalıyım.ilk önce kuşum mantardı mantar geçti çok zayıfladı şişmanlaması için ne yapmalıyım.

Arkadaşlar kuşum çok zayıf göğüs kafesinin kemiği elime geliyor. şişmanlaması için ne yapamalıyım.ilk önce kuşum mantardı mantar geçti çok zayıfladı şişmanlaması için ne yapmalıyım.
Yumurta verebilirsiniz. Mama hazırlayın. Mama tarifleri mevcut forumda. Suluguna bal yada pekmez koyabilirsiniz 3 damla. Balı ayda bir verin :) haftada bir yumurta verin iyi oluyor seviyorlar

Yumurta verebilirsiniz. Mama hazırlayın. Mama tarifleri mevcut forumda. Suluguna bal yada pekmez koyabilirsiniz 3 damla. Balı ayda bir verin :) haftada bir yumurta verin iyi oluyor seviyorlar

mama yiyorlar zaten ya ben pekmez koymuştum ama su kirlidir diye içimiyorlar balda öyle başka düşünceniz varmı

Bir deri bi kemik kaldıysa kuruma olabilir.Şişmanlaması içinde haftada 2-3 kere yumurta maması verebilirsiniz.Suyuna bal veya pekmez koyun onlar susayınca içecektir merak etmeyin

sirkeli su veriyorum
Sirkeli su vermeniz kuşlarınızı zaten zayıflatacaktır.Umarım kuruma hastalığı değildir.Bunun haricinde hergün kafeste ortalama 5 saat kalacak şekilde yumurta maması verebilirsiniz.Sağlıklı üretimler...

bn şsterseniz fotoğrafını atsam bana söylermisniz kuruma hastalığımı değilmi diye

ama kuruma hastalığı değil gibi gözüküyor sadece zayıf ve bnm onu şişmanlatmak için ne vermeliyim

ama kuruma hastalığı değil gibi gözüküyor sadece zayıf ve bnm onu şişmanlatmak için ne vermeliyim
Kilo alması için kafesten çıkarmayın ve kuşun kafesteki hareket alanını sınırlandırın.Kuruma hastalığı içinse kuş hareketli mi?
(Diğer arkadaşların söylediği gibi yumurta maması verin)

sorma ya bizdeki kuşta çok zayıf ilk aldığım kuş acemilikten zayıf kuş almışım sonra eminönünden başka kuş aldım tombul tombul yumurta maması vs veriyorum hala zayıf
Kimi kuşlar ,aslında sadece kuşlar değil bütün canlıları ele alabiliriz.Tıpkı biz insanlar gibi "Ektomorf ,mezomorf ve endemorf" yapılarına sahip olabiliyorlar.Genetiğinde zayıf olma hali var ise değiştirmek neredeyse imkansızdır.

Geri