Karadeniz Pet

bakarmısınız :/

Furkannnntugce

Yeni Üye
Arkadaşlar 1 hafta önce yavru jumbo muhabbet kuşu aldım saha yeme yeni düşmüş 2.gün saldım elimi ayaklarına getirdiğimde elime çıkıyor öptürüyo meraklı ekmek falan uzattığımda yalıyo ama şuan 3 gündür kuşa elimi uzattığımda elime cikiyo sonra çık çık çık bağırarak kacıyo alışması lazımken yabanılesıyo daha gagası bile siyah içinde durmak istemiyo kapattığım anda kıyameti koparıp dışarı çıkmak istiyo devamlı evdeki sandalyenin üzerine konuyo kafesin içinde hiç durmuyo kafeste çıkmaya çalışınca kıyamayıp salıyorum ama galiba evcilleştiremicem ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim kuşun resminide koydum

Ekli dosyalar

• 20180706_204627.jpg
    20180706_204627.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 32
  • 20180706_204806.jpg
    20180706_204806.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 26
Olucam sağolun sürekli kafesten çıkmak istiyor Cırpınıyo acaba kafesini sevmediğinden mi kaynaklanıyor

Bunu bizimki de yapıyordu. Uçmak istediğinden sürekli dışarıda olmak istediğinden oluyor bence bi sıkıntısı yoktur diye düşünüyorum.

Olucam sağolun sürekli kafesten çıkmak istiyor Cırpınıyo acaba kafesini sevmediğinden mi kaynaklanıyor
Bence makbul olan, kafeste durmak istemeyen kuştur. Forumda o kadar çok soran var ki, kuşumu kafesten çıkaramıyorum diye. Halinize şükredin ;)
Kafes dışına çıkarıp hemen eğitime başlayın bence.
Mesela çağırınca ele gelme eğitimi verin.
Bir elinizde bir miktar aspur veya sevdiği herhangi bir yem bulundurun ve parmağınızı şıklatarak ve ismini söyleyerek odanij en uzak köşesine geçerek dikkatini çekmeye çalışın. Bu arada parmağınızı tünek gibi yere paralel uzatın. İlk başlarda muhtemelen gelmeyecektir ve her parmak şıklatmanızda bir adım daha yaklaşarak yanına kadar gitmeniz gerekecektir. Hangi mesafeden olursa olsun, parmağınıza her çıkışında bir miktar aspur verin. Eğitim sırasında ortamda başka bir canlı olması, eğitimi sekteye uğratır. Birkaç gün yarımşar saatlik uğraş sonrasında hayatının sonuna kadar bu eğitimi almış olur.

Bence makbul olan, kafeste durmak istemeyen kuştur. Forumda o kadar çok soran var ki, kuşumu kafesten çıkaramıyorum diye. Halinize şükredin ;)
Kafes dışına çıkarıp hemen eğitime başlayın bence.
Mesela çağırınca ele gelme eğitimi verin.
Bir elinizde bir miktar aspur veya sevdiği herhangi bir yem bulundurun ve parmağınızı şıklatarak ve ismini söyleyerek odanij en uzak köşesine geçerek dikkatini çekmeye çalışın. Bu arada parmağınızı tünek gibi yere paralel uzatın. İlk başlarda muhtemelen gelmeyecektir ve her parmak şıklatmanızda bir adım daha yaklaşarak yanına kadar gitmeniz gerekecektir. Hangi mesafeden olursa olsun, parmağınıza her çıkışında bir miktar aspur verin. Eğitim sırasında ortamda başka bir canlı olması, eğitimi sekteye uğratır. Birkaç gün yarımşar saatlik uğraş sonrasında hayatının sonuna kadar bu eğitimi almış olur.
Sağolun uygulucam önemli olan alıştırırken sakin olmak dimi bide sürekli kafes dışında kalıyor bu onun eğitimini zorlastırırmı sürekli ilgilenemediğimden