Karadeniz Pet

bakteriyel bir ishal mi

ipekovk

Yeni Üye
merhaba
umarim ilgili yere soru konusu acmisimdir.

iki muhabbet kusum var
6-7 ay onceden koksidiyoz gecirip inanilmaz cabalarimizla iyilesen erkek kusum haftalardir sulu bir sekilde yapiyor tuvaletini. bir fotograf ekledim aciklayici olur umarim.
evde gezerken falan da hep su gibi idrarini yapiyor.
halsiz degil,yemek yiyor, disi ile guzel anlasiyor.

bu bir hastalik mi, nasil gecer?
okudugum kadariyla aspur ve pirinc suyu onerileri var.
antibiyotik zorunda olmadikca kullanmak istemiyorum. koksidiyoz zamani yaklasik 1 ay o kadar cok ilac aldi ki..

cok tesekkur ederim.

Ekli dosyalar

• 20190620_080213.jpg
    20190620_080213.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 211
taze yapılmış 1 dışkı resmi eklermisin.

merhaba
sabah ac karnina yaptigi diskiyi ve dun gece uyurken yaptigi diskiyi gonderiyorum.

bir de sadece su gibi olan bolgeler ve kagitta.
uzun bir suredir boyle kusum.
ama ben cok su iciyor ondan diye dusunuyordum hep:(
tesekkur ederim.

Ekli dosyalar

• 20190622_090441.jpg
    20190622_090441.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 185
  • 20190622_090441.jpg
    20190622_090441.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 157
  • 20190622_085811.jpg
    20190622_085811.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 179
Öncelikle şunu söyliyim kuşun ishal değil, yani aspur falan vermene gerek yok. Sulu dışkının sebebi sadece kuşun çok su içmesi başka birşey değil. Neden kuş çok su içer? önce onu tesbit etmen lazım. Ben sana bir kaç ihtimal yazıyım; birincisi bulunduğu ortam kuşa fazla sıcak geliyor olabilir bu yüzden fazla su içebilir. İkincisi kalamar kemiği çok su içirtir tuzlu olduğu için, varsa çıkart ve kuş kumuda aynı şekilde varsa çıkar kafesten. Üçüncüsü yemden kaynaklı olabilir, şöyleki bazı yemler bitkisel yağlı ve meyve veya bal aromalı oluyor, Yani yağlı yem yediği için veya tatlandırıcı aromalı yem yediği için çok su tüketebilir ;) Yemide değiştir.

Bu dediklerimi yap büyük ihtimal sorun çözülücektir. Geçmiş olsun.

Öncelikle şunu söyliyim kuşun ishal değil, yani aspur falan vermene gerek yok. Sulu dışkının sebebi sadece kuşun çok su içmesi başka birşey değil. Neden kuş çok su içer? önce onu tesbit etmen lazım. Ben sana bir kaç ihtimal yazıyım; birincisi bulunduğu ortam kuşa fazla sıcak geliyor olabilir bu yüzden fazla su içebilir. İkincisi kalamar kemiği çok su içirtir tuzlu olduğu için, varsa çıkart ve kuş kumuda aynı şekilde varsa çıkar kafesten. Üçüncüsü yemden kaynaklı olabilir, şöyleki bazı yemler bitkisel yağlı ve meyve veya bal aromalı oluyor, Yani yağlı yem yediği için veya tatlandırıcı aromalı yem yediği için çok su tüketebilir ;) Yemide değiştir.

Bu dediklerimi yap büyük ihtimal sorun çözülücektir. Geçmiş olsun.

cok tesekkur ederim cevabiniz icin.
kalamari cok yiyor diye ben de dun aksam cikarmistim belki etkiliyordur diye, ise yarar bir sey yapmisim, sevindim.
Yemini degistirmeyi deneyeyim bir de.
Bugun pirinc haslayip suyunu vermeye baslamistim, bir de ev yapimi yogurt suyu deristirip veriyorum arada.

insallah hasta degildir. dedigim gibi daha once igneler, ilaclar..derken ucundan kurtardik koksidiyozdan. endise ettim :)

cok tesekkur ederim cevabiniz icin.
kalamari cok yiyor diye ben de dun aksam cikarmistim belki etkiliyordur diye, ise yarar bir sey yapmisim, sevindim.
Yemini degistirmeyi deneyeyim bir de.
Bugun pirinc haslayip suyunu vermeye baslamistim, bir de ev yapimi yogurt suyu deristirip veriyorum arada.

insallah hasta degildir. dedigim gibi daha once igneler, ilaclar..derken ucundan kurtardik koksidiyozdan. endise ettim :)

Bu 1 hastalık değil merak etme, muhabbet kuşlarında sık görülen 1 durum. Dediğim gibi pirinç suyuna falan gerek yok, yoğurt suyuna gelince bende düzenli kullanıyorum en doğal probiyotik ;) Onun dışında Garden Mix yem kullanabilirsin güzel 1 yemdir.

Geri