Karadeniz Pet

ballı yem zararlımıdır

• Konbuyu başlatan musa351
  • Başlangıç tarihi
M

musa351

Guest
bu gün pet shop ba gittim orda ballı yem gördüm buçuk gibi kafese asılıyomuş alıcaktım ama guvenemedim alan varmı

Yani sormaya bile gerek yok
Ki kuslar ne kadar hassas canlilar; bizden daha cok etkilenirler kimyasaldan vs..
Zaten az yasiyorlar ne kadar korusak onlari kardir.

ona vereceğin parayla ufak kavanozdaki ballardan al kendin yap at buzluğa hem parasal olarak tasarruf et hemde kuşun sağlığını tehlikeye atma

Cnm bn jungle diye bir markanin aldim ve emin ol tadina baktim tadi kotu degil bencede icinde cidden bal var yem icinse good vibes al ustune muhabbet kusu kumu koy sulugunada sivi vitamin ha bu arada kuscuya gittigimizdr soylendi eger bunlari almazsan hayvan vitaminsizlikten hastalanir
ve olur

Bence ballı kraker kullanmayın zararlıdır , bal yerine o cubuklarda yemleri kalip halinde tutmasi icin yapıştırıcı kimyasal maddeler kullanıyorlar ve bu kuşlara çok zarar vermekte , bence ballı kraker yerine dal darı yedirebilirsiniz kuslariniza hem doğal bisey hemde kuşların en çok sevdiği yiyicek

Anlamamakta israrcisin galiba once git bir veterinere sor ben sordumda biliyorum
siz anlamamakta ısrarcısınız. ballı kraker tamamen zararlı bir üründür.yemleri yapıştırmak için bal kullanıyorlar fakat bu bal arı balı veya çiçek balı değil kimyasal olarak üretilen yapay bal.

Bir sey bilmiyorsun bari konusma icindeki oz cicek bali
Burdan sey yapicana git de veteeinere sor adami hasta edersiniz yaaa

Bir sey bilmiyorsun bari konusma icindeki oz cicek bali
Burdan sey yapicana git de veteeinere sor adami hasta edersiniz yaaa

Ben imki 3 aylik ve ben 2 veterinerede sordum
Ben rn azindan sor Dr umda soylendi zatarsiz oldugu sen bir aey bilmeyipye konusuyorsun

Ekli dosyalar

• 78132555-3e67-4bf4-8bd6-900eb0ec924f.jpg
    78132555-3e67-4bf4-8bd6-900eb0ec924f.jpg
    21.2 KB · Görüntüleme: 78
muhabbet kuşu krakerlerinde sentetik yapıştırıcı kullanılıyor, bu yüzden özellikle de hayatının ilk dönemlerinde olan yavru muhabbet kuşları için tavsiye etmiyorum, kullanmamanızı öneririm.

Geri