Karadeniz Pet

Bana alışmış muhabbet kuşuma kuş sesi açmalı mıyım?

XxSeryuslixX

Yeni Üye
Merhaba. Benim kuşum 1.5 aydır benle ve artık çağırdığımda elime bile geliyor. Fakat dışarıda kuş sesi duydumu çok fazla ötüyor ve ben bunun onu mutlu ettiğini düşünüyorum. Peki internetten muhabbet kuşu sesi açsam mutlu mu olur? Sürü psikolojisi olduğunu duymuştum ve bana alıştığı için de çok fazla üzülmez diye düşünüyorum.

Evde baktığımız için bazen kuş seslerinden etkilenip korkuyorlar. Yabani hayatta bile sürekli tetikte olan bir kuş türü. Bence sürekli olmasada arada bir kuş sesi dinletseniz daha iyi. Bu sefer sizle olan iletişimi zayıflayabilir ilgisi azalınca.

Evde baktığımız için bazen kuş seslerinden etkilenip korkuyorlar. Yabani hayatta bile sürekli tetikte olan bir kuş türü. Bence sürekli olmasada arada bir kuş sesi dinletseniz daha iyi. Bu sefer sizle olan iletişimi zayıflayabilir ilgisi azalınca.
Çok teşekkürler günde 20 dk açıcam

Ara sıra dinletebilirsiniz fakat her gün dinletirseniz kuşunuz, sesini duyduğu kuşu aramaya başlar ve onun nerede olduğunu bulmaya çalışır bunun sonucunda da size karşı olan ilgisi azalır ve aranıza bir soğukluk girer. Kuşunuz tam konuşturma eğitimi verilecek yaşta, sade ötme sesleri yerine konuşan kuşları dinletirseniz kuşunuz hem konuşmayı öğrenir hem de mutlu olur.

Videolardaki kuşlar öterek sürekli birbirine seslenirler/çağırırlar, o sesleri duyan kuş da sürekli olarak onları bulmaya çalışır. Böyle bir durumda eğitim vermek oldukça zorlaşır.

Pekala çok saolun bundan sonra konuşma sesi dinleteceğim 2 günde bir

Siz de sağ olun,. Sadece diğer kuşları dinletmekle yetinmeyin, siz de kuşunuzun konuşmasını istediğiniz kelimeleri ona tekrar ederek söyleyin. Başka bir kuşun konuşmasını dinletmek kuşunuzun konuşmayı daha çabuk öğrenmesini sağlar, diğer kuşlardan birkaç kelime öğrendikten sonra istediğiniz kelimeleri öğretmeye başlayabilirsiniz.

Siz de sağ olun,. Sadece diğer kuşları dinletmekle yetinmeyin, siz de kuşunuzun konuşmasını istediğiniz kelimeleri ona tekrar ederek söyleyin. Başka bir kuşun konuşmasını dinletmek kuşunuzun konuşmayı daha çabuk öğrenmesini sağlar, diğer kuşlardan birkaç kelime öğrendikten sonra istediğiniz kelimeleri öğretmeye başlayabilirsiniz.
Ben normalde onun adını einstein koymuştum fakar ona tepki vermiyor galiba başka kelime öğretmem gerekiyor

Kuşunuz henüz çok küçük ona biraz zaman tanıyın , dediğim gibi bir kaç kelime öğrenince istediğiniz şeyi öğretebilirsiniz. Ona baktığınız zamanlarda ismiyle hitap ederseniz kısa bir süre sonra ismini benimseyecektir.

Konuşmaya yeni başladığında ilk videodaki gibi sesler çıkarmaya başlar , biraz öğrendikten sonra ikinci videodaki gibi söylediği kelimeler daha anlaşılır olmaya başlar fakat konuşmaları henüz çok net değildir , üçüncü videodaki gibi konuşmayı söktükten sonra da zaten onu kimse durduramaz :D

1.Video:

2.Video:

3.Video:

Son videodaki Paylaşmak Güzeldir kanalındaki Fıstığı dinletmeni tavsiye ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuşunuz henüz çok küçük ona biraz zaman tanıyın , dediğim gibi bir kaç kelime öğrenince istediğiniz şeyi öğretebilirsiniz. Ona baktığınız zamanlarda ismiyle hitap ederseniz kısa bir süre sonra ismini benimseyecektir.

Konuşmaya yeni başladığında ilk videodaki gibi sesler çıkarmaya başlar , biraz öğrendikten sonra ikinci videodaki gibi söylediği kelimeler daha anlaşılır olmaya başlar fakat konuşmaları henüz çok net değildir , üçün videodaki gibi konuşmayı söktükten sonra da zaten onu kimse durduramaz :D

1.Video:

2.Video:

3.Video:

Son videodaki Paylaşmak Güzeldir kanalındaki Fıstığı dinletmeni tavsiye ederim.
Gerçekten çok saolun cicikuş ile başlamaya karar verdim

Geri