Karadeniz Pet

Baytril ishale faydali mi

Sera

Yeni Üye
Arkadaslar muhabbet kusumun diskisinda parazit olmadigi sadece cok fazla epitel doku oldugu soylendi baytril verdi siringa icersinde antibiyotik 5 gun 1 damla kullanin dedi acidir icmeyebilir dedi
Daha once bu ilacin kuslara agir geldigini okumustum ne yapmaliyim

%2,5luk Baytril 1 damla çok ta ağır gelmez. Ayrıca antibiyotik değil antibakteriyel bir ilaç.
İlaç bitince duruma göre ishal önleyici başka bir şey önerebilirim. Geçmiş olsun.
%5 baytril antibiyotik diye verdi
Kedi kopek olsa size birsuru ilac oneririm ama kuslarda cok kisitli insan bagirsak florasiyla onlarinki bu bir degil bunu 5 gun 1 damla olarak suyuna damlatin acidir icmezse kesin dedi

20200407-160212

%2,5luk Baytril 1 damla çok ta ağır gelmez. Ayrıca antibiyotik değil antibakteriyel bir ilaç.
İlaç bitince duruma göre ishal önleyici başka bir şey önerebilirim. Geçmiş olsun.
Birde @Levent bey baytrili hep solunum hastaliklarina yazmislar ishalde kullaniliyor demi

Bana da doktor vermisti bunu gunde 7/10 damla agizdan veriyordum kusuma. Ilaci icirdikten sonra agzina sade 1 2 damla su damlatiyordum daha iyi iciyordu. Yoksa arkasindan kusuyordu ilaci.

Bana da doktor vermisti bunu gunde 7/10 damla agizdan veriyordum kusuma. Ilaci icirdikten sonra agzina sade 1 2 damla su damlatiyordum daha iyi iciyordu. Yoksa arkasindan kusuyordu ilaci.
Busra hanim faydasini gordunuz mu bana suyuna 1 damla seklinde soyledi ama baytrilin agir oldgunu fln yazmislar bilemedim

Busra hanim faydasini gordunuz mu bana suyuna 1 damla seklinde soyledi ama baytrilin agir oldgunu fln yazmislar bilemedim
Faydasini gordum evet ama farkli bir hastalik icin onermisti bize. Ben ishal icin tetramezatin kullaniyorum. 2 3 gun sularina katiyorum sindirimi de duzenliyormus bir kuşcu abi önermisti. Kullaniyorum ve gercekten etkisini görüyorum.

Faydasini gordum evet ama farkli bir hastalik icin onermisti bize. Ben ishal icin tetramezatin kullaniyorum. 2 3 gun sularina katiyorum sindirimi de duzenliyormus bir kuşcu abi önermisti. Kullaniyorum ve gercekten etkisini görüyorum.
3 haftadir gecmedi busra hanim ishal cok uzuluyorum:(

Hemen hemen tüm iç hastalıklar ishale sebep oluyor @Levent ACAR daha iyi bilir bir ilacı uygulayıp sonuç alıp almama durumuna göre değiştirmek gerekebilir
tetramezatin 'in etki ettiği bakteriler de ishale sebep oluyor bayterilin de

Hemen hemen tüm iç hastalıklar ishale sebep oluyor @Levent ACAR daha iyi bilir bir ilacı uygulayıp sonuç alıp almama durumuna göre değiştirmek gerekebilir
Nasil yani ozaman kullanmayim mi baytrili daha kotu olur muki ztn ishal diye verdi anlamadim

Tesekkur ederim @Levent ACAR bey cok sagolun ankaradayim ben,simdi baytrili kullanmayim mi kafam karisti

Nasil yani ozaman kullanmayim mi baytrili daha kotu olur muki ztn ishal diye verdi anlamadim
Demek istediğim şu , ilaç etken maddeleri farklı farklı yelpazede ki bakterilere etki eder . Birini kullanıp o yelpazede ki bakteriyi elemek gerekiyor yani elinizdekini kullanın duruma göre

%5 baytril antibiyotik diye verdi
Kedi kopek olsa size birsuru ilac oneririm ama kuslarda cok kisitli insan bagirsak florasiyla onlarinki bu bir degil bunu 5 gun 1 damla olarak suyuna damlatin acidir icmezse kesin dedi

İçmezse başka bir şırıngaya ilaçlı suyundan çekip ağzına damlatın. Bence içer.

Hocam bu ilaç ve enrofloksasin etken maddeli bütün ilaçlar hem antibakteriyel hemde antibiyotiktir... Enrofloksasinden bahsediyoruz sirkeden bahsetmiyoruz :) antibiyotiğin babası.............

Demek istediğim şu , ilaç etken maddeleri farklı farklı yelpazede ki bakterilere etki eder . Birini kullanıp o yelpazede ki bakteriyi elemek gerekiyor yani elinizdekini kullanın duruma göre
Tamam tesekkur ederim cok sagolun

baytril ishale faydalımı sorusuna gelicek olursam. Eğer ishal bakteriyel bir ishalse faydalı ama fungal yada koksidiyoz vb. diğer hastalıklara bağlı bir ishalse faydası olmaz zararı olur. Yada herhangi bir hastalığa bağlı değilde normal bir ishalse ozaman ilaç kullanmaya gerek yok doğal yöntemler ishali keser....