Karadeniz Pet

Beğenilmeyen yem

Vitakraft ile falan filan uğraşma. Direkt al Witte Molen’i, ondan sonra kafan rahat etsin. Bu forumda nedense bir Vitakraft seviciliği var ama ben Vitakraft’ın kötü bir yem olduğunu düşünüyorum. Eski Vitakraft güzeldi ama yeni Vitakraft bence beş para etmez. Zaten yemin içinde “Bal” diye bir şey gördün mü uzak duracaksın o yemden. İçine “Bal” diye ne kimyasallar, “Meyve” diye boyalı ekmek parçaları koyuyorlar. Yemin içeriğinde sadece tohum olacak. Vitakraft’a iç bulaşma. Al Witte Molen’i kafan rahat etsin. Witte Molen’den başka olarak Natural, Benelux gibi yemler de alabilirsin. Ama ilk önceliğin Witte Molen olsun. Vitakraft’ı bu forumdan başka öneren de pek yok zaten.
Bal konusunda haklı olabilirsiniz ama vitakrafta dediğiniz gibi boyalı birsey bulunmuyo bilginiz olsun

ben yıllardır vitakraft kullanıyorum severek yiyordu ama artık dal darı dışında birşeye dokunmuyor gramajla yiyor mecbur kalırsa yemi zor durumda bırakıyor beni

Vitakraft ile falan filan uğraşma. Direkt al Witte Molen’i, ondan sonra kafan rahat etsin. Bu forumda nedense bir Vitakraft seviciliği var ama ben Vitakraft’ın kötü bir yem olduğunu düşünüyorum. Eski Vitakraft güzeldi ama yeni Vitakraft bence beş para etmez. Zaten yemin içinde “Bal” diye bir şey gördün mü uzak duracaksın o yemden. İçine “Bal” diye ne kimyasallar, “Meyve” diye boyalı ekmek parçaları koyuyorlar. Yemin içeriğinde sadece tohum olacak. Vitakraft’a iç bulaşma. Al Witte Molen’i kafan rahat etsin. Witte Molen’den başka olarak Natural, Benelux gibi yemler de alabilirsin. Ama ilk önceliğin Witte Molen olsun. Vitakraft’ı bu forumdan başka öneren de pek yok zaten.
Witte molen çok iyi yem gerçekten fakat bölünmüş olan paketler taze midir acaba? Skt tarihini yazmamışlar.Elinize geçtiyse yorumlayabilir misiniz.

Öyleyse çok iyi,Deli Nature,Witte falan bulmak imkansız gibi birşey bu sıralar.Teşekkürler.
Evet bu sıralar imkansız gibi bir şey. Witte Molen, Deli Nature en üst segment yemler. Haliyle ithal olunca pandemiden dolayı gelmiyor.

Witte molen çok iyi yem gerçekten fakat bölünmüş olan paketler taze midir acaba? Skt tarihini yazmamışlar.Elinize geçtiyse yorumlayabilir misiniz.

Benim aldığım gardenmix kapalı paket 1kgluk. Skt 2021 ama taze değil gibi parlak durmuyor. Kapalı paketler bile tuhaf .Tek güzel yanı bi önceki yem e göre iri taneli.

Evet bu sıralar imkansız gibi bir şey. Witte Molen, Deli Nature en üst segment yemler. Haliyle ithal olunca pandemiden dolayı gelmiyor.
Maalesef öyle,bu aralar yem sıkıntımız var.Verseleye bayat oluyor dendiği için Garden mix’e geçmiştim ama hiç severek yemiyor.Vivid yem önerildi denemek için aldım bakalım.Olur da onu da yemezse Versele’nin içine ek tohumlar katarak gene döneceğiz sanırım.

Benim aldığım gardenmix kapalı paket 1kgluk. Skt 2021 ama taze değil gibi parlak durmuyor. Kapalı paketler bile tuhaf .Tek güzel yanı bi önceki yem e göre iri taneli.
Garden Mix sorunlu bir marka. Kimi zaman paketten pakete karışım oranları bile farklı oluyor. Zaten içeriği de aspur bakımından yetersiz.

Tek kuş bakıyor olsaydım şokta satılan yemi alırdım. 300 gramlık paket 14 lira gibi fiyat ama hem parıl parıl parlıyor hemde içeriği iyi. Gramajı 500 fln olsa yine su götürür ama hiç ekonomik değil.

Benim kuşum da Versele Laga'yı pek beğenmedi 1 KG yemi çok uzun bir sürede tüketti. Eski kuşuma da içinde renkli ekmekler olmayan Garden Mix marka yem alıyordum. Yenisi de Garden Mix'i seviyor ama arkadaşın da belirttiği gibi içeriğinde gereksiz derecede fazla çekirdek ve yulaf var. Bana kuşumun yem bakımından her türlü ihtiyacını karşılayacak, karışık kaliteli bir yem markası tavsiyesi yaparsanız sevinirim :)

Vitakraftı alcaktım son anda karar değiştirerek gold wings premium yavru yemi aldım. Paket içeriğinde çekirdek ve renkli granül yok bu bakıma sevdim. Garden mix e kıyasla aspur oranı daha fazla ama yulaf oranı aynı gibi . Yavru yemi yazıyor ama normal yemle aynı . Aynı markanın yetişkin kuş için olan yeminde renkli granül olduğundan yavru yemini aldım. Garden mix kullanan arkadaşlara tavsiyede edebilirim en azından kuşların yiyemeyeciği bi ürün yok içerisinde. (Çekirdek)

Versele laga bu isin profesyoneli kardesim bir dene harici mama yap kuslarina harici vitaminlerini eksik etme ins saglıgına kavuscak sularını günlük degistir yemini taze tut gerisi gelir

Geri