Karadeniz Pet

Beğenilmeyen yem

RockyveCharlotte

Paylaşımcı Üye
Herkeze merhaba,

Garden mix platin serisi 1 kg yem almıştım. Skt 2021 olmasına rağmen taze olmadığından mı anlamadım iki kuşumda çok az tüketiyorlar. İçinde aşırı derecede çekirdek var ona ağızlarını bile sürmüyorlar. Resmen ikiside zayıfladı parmak kuş gibi kaldılar. Sağlık sıhhatleride yerinde, dışkıları normal ama beslenmede sıkıntıları var. Yerken bazı tohumları seçiyorlar özelliklede yulafı. Sadece muhabbet kuşlarının yediği tohumlardan oluşan bi marka öneriniz var mı ? Yada kendim tohumları alıp karıştırsam bir çift kuş için yeterli miktarda yemi taze ve uygun olarak nerden temin edebilirim ? İnternette 5 10 25 kg halinde satışlar var bunlar bir çift kuş için çok fazla. Ve birde iştahlarının artmasını nasıl sağlarım ?

Versele laga prestige sade ve çok iyi bir yem tavsiye ederim, açık yemler sıkıntılı ne zamandır açıkta bilmiyorsunuz.

Biraz asagıda yem karısımı tavsiyesi diye açılmış konu var,orda önerilen karısımı yapın.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Versele laga prestige sade ve çok iyi bir yem tavsiye ederim, açık yemler sıkıntılı ne zamandır açıkta bilmiyorsunuz.
Herkeze merhaba,

Garden mix platin serisi 1 kg yem almıştım. Skt 2021 olmasına rağmen taze olmadığından mı anlamadım iki kuşumda çok az tüketiyorlar. İçinde aşırı derecede çekirdek var ona ağızlarını bile sürmüyorlar. Resmen ikiside zayıfladı parmak kuş gibi kaldılar. Sağlık sıhhatleride yerinde, dışkıları normal ama beslenmede sıkıntıları var. Yerken bazı tohumları seçiyorlar özelliklede yulafı. Sadece muhabbet kuşlarının yediği tohumlardan oluşan bi marka öneriniz var mı ? Yada kendim tohumları alıp karıştırsam bir çift kuş için yeterli miktarda yemi taze ve uygun olarak nerden temin edebilirim ? İnternette 5 10 25 kg halinde satışlar var bunlar bir çift kuş için çok fazla. Ve birde iştahlarının artmasını nasıl sağlarım ?

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi Versele-Laga Muhabbet Kuşu yemi gayet iyi. Önceden Jungle kullanıyordum farkları adını hatırlayamadığım arpa benzeri olan yem ve paket koruması. O arpa benzeri yemi yiyerek başlıyor her yediğinde baya da seviyor. Paket koruması olarak Versele-Laga'nın taze kalması için cırt cırtlı kapanmalı paketi bulunuyor böylelikle taze bir şekilde kalıyor. 2 kuşu 1 aydan fazla götürecektir tahminimce tek kuşum var daha yarısına gelmedik.

Biraz asagıda yem karısımı tavsiyesi diye açılmış konu var,orda önerilen karısımı yapın.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet gördüm o başlığı, taze olarak temin edebileceğim güvenilir bi site var mı ? G1 experience diye bi yemden bölme 1 kgluk tohumlar var 15-25 tl arası değişen fiyatlarda iyi midir ?

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi Versele-Laga Muhabbet Kuşu yemi gayet iyi. Önceden Jungle kullanıyordum farkları adını hatırlayamadığım arpa benzeri olan yem ve paket koruması. O arpa benzeri yemi yiyerek başlıyor her yediğinde baya da seviyor. Paket koruması olarak Versele-Laga'nın taze kalması için cırt cırtlı kapanmalı paketi bulunuyor böylelikle taze bir şekilde kalıyor. 2 kuşu 1 aydan fazla götürecektir tahminimce tek kuşum var daha yarısına gelmedik.

Kullanmadım ama versele lagayla garden mix in içeriği aynı diyorlar. Onda da galiba çekirdek filen varmış. Vitakraft menu güzel gibi duruyor. Onu deniycem galiba. Çoğu paket yemler ya çekirdekli yada renkli galetalar var. Şok marketlerde satılan bi yem var 300 gram 14 lira gibi fiyatı var içeriği güzel ama gramajına göre pahalı. 24 liraya 1kg vitaktraft menu uygun gibi.

Kullanmadım ama versele lagayla garden mix in içeriği aynı diyorlar. Onda da galiba çekirdek filen varmış. Vitakraft menu güzel gibi duruyor. Onu deniycem galiba. Çoğu paket yemler ya çekirdekli yada renkli galetalar var. Şok marketlerde satılan bi yem var 300 gram 14 lira gibi fiyatı var içeriği güzel ama gramajına göre pahalı. 24 liraya 1kg vitaktraft menu uygun gibi.
https://www.beyazdegirmen.com/urun/b-302-bravo-ekonomik-muhabbet-kusu-yemi-5-kg bu yemi öneririm oldukca ekonomik uzun gider

Gold Wings denemeni tavsiye ederim premium yem kaliteli ve severek tuketirler emin olabilirsiniz. Acık yem veyahutta ucuz yemlere açık karışımlara yada yukarıda arkadas link atmıs 5kg yem ve 50 lira . Nekadar kalitesi oldugunu ve tazeliği diriliği konusunda yeterli seviyede oldugunu dusınmuyorum. Gold wings yem ciddi anlamda kaliteli ve diğer yemlere göre kalitelidir. Fiyatıda kaliteli bir yeme gore ortalama düzeyde.

Gold Wings denemeni tavsiye ederim premium yem kaliteli ve severek tuketirler emin olabilirsiniz. Acık yem veyahutta ucuz yemlere açık karışımlara yada yukarıda arkadas link atmıs 5kg yem ve 50 lira . Nekadar kalitesi oldugunu ve tazeliği diriliği konusunda yeterli seviyede oldugunu dusınmuyorum. Gold wings yem ciddi anlamda kaliteli ve diğer yemlere göre kalitelidir. Fiyatıda kaliteli bir yeme gore ortalama düzeyde.
Bravo 302 yem hakkında bilginiz yok konuştukca batmıssınız Gold wings dediginiz yem yanında çöp kalır bu arada (hem ekonomik olarak hem kalite) iyi günler.

İştahlarını nasıl artırabilirim peki, serçe kadar kaldılar. Yumurta mamasına filen ağızlarını sürmüyorlar, karpuz , kayısı veriyorum onuda yemiyorlar. Yeme ek aspur katmayı düşünüyorum ama fazlası ishal yapıyormuş doğru mu ? Ne kadar katmalıyım ?

İştahlarını nasıl artırabilirim peki, serçe kadar kaldılar. Yumurta mamasına filen ağızlarını sürmüyorlar, karpuz , kayısı veriyorum onuda yemiyorlar. Yeme ek aspur katmayı düşünüyorum ama fazlası ishal yapıyormuş doğru mu ? Ne kadar katmalıyım ?
Eurogold sarı paket vitakraftta iyi al bak rahatına yem secicinin kralini yola getirdi benim aspur yerine kizil dal darı ver kendilerini toparlarlar yemin icindende aspuru sececekler bu sefer aynı sey kırması rahat gelecek

Vitakraft kullanıyorum çok da memnunum tavsiye ederim kuşum da çok severek yiyo bayatlama konusunda endişe yaşıyosanız ben kavanoza koyuyorum aldığım gün size de tavsiye ederim

Herkeze merhaba,

Bunu almanı tavsiye ederim. Dünyadaki en iyi karışım diyebilirim. Hollanda menşeili aşırı kaliteli bir yem. Bu yem internette bile zor bulunuyor. Ben de GittiGidiyor’dan sipariş verdim. Şiddetle tavsiye ederim. Witte Molen çok köklü ve kaliteli bir marka, her ürününü gözüm kapalı alabilirsin. https://www.gittigidiyor.com/evcil-hayvan/witte-molen-premium-muhabbet-yemi-1-kg-acik_pdp_559554973

Aspurun fazlasının ishal değil de kabızlık yaptığına dair rivayetler var. Ama ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum. Yaz mevsiminde aspur %35 oranında yemde bulunabilir.

Vitakraft a başlıycam ilk aspur ekleyerek. Onuda beğenmezlerse witte molen deniycem yada bölünmüş tohumlardan alıp kendim karıştırcam adrian ustanın tavsiyesindeki gibi. Ayrıca aklımdayken yumurta mamasını bıldırcan yumurtasından yapmanın bi faydası olur mu yada zararı ? Yemiyorlar ama şansımı bide onda deneyim

Erkek kuş 5 6 aylık kızışmaya başladı. Dişi 2.5 aylık filen yavru. Erkeği dahada tetiklememek için sadece yumurta ve tuzsuz etimeği ufalayıp karıştırıyorum. Kafese koyduğum gibi geri alıyorum. 1.5 2saat sonra. Merak edip yaklaşmıyorlar bile. Erkeği ilk aldığımda alıştırma sürecinde yumurtayı ikiye bölüp elimle yediriyordum bayabi yiyordu. Dişinin korkaklığı onada geçti ele alışkın kuş yumurtayı görünce elimden bile kaçıyor.

Vitakraft a başlıycam ilk aspur ekleyerek. Onuda beğenmezlerse witte molen deniycem yada bölünmüş tohumlardan alıp kendim karıştırcam adrian ustanın tavsiyesindeki gibi. Ayrıca aklımdayken yumurta mamasını bıldırcan yumurtasından yapmanın bi faydası olur mu yada zararı ? Yemiyorlar ama şansımı bide onda deneyim
Vitakraft ile falan filan uğraşma. Direkt al Witte Molen’i, ondan sonra kafan rahat etsin. Bu forumda nedense bir Vitakraft seviciliği var ama ben Vitakraft’ın kötü bir yem olduğunu düşünüyorum. Eski Vitakraft güzeldi ama yeni Vitakraft bence beş para etmez. Zaten yemin içinde “Bal” diye bir şey gördün mü uzak duracaksın o yemden. İçine “Bal” diye ne kimyasallar, “Meyve” diye boyalı ekmek parçaları koyuyorlar. Yemin içeriğinde sadece tohum olacak. Vitakraft’a iç bulaşma. Al Witte Molen’i kafan rahat etsin. Witte Molen’den başka olarak Natural, Benelux gibi yemler de alabilirsin. Ama ilk önceliğin Witte Molen olsun. Vitakraft’ı bu forumdan başka öneren de pek yok zaten.

Geri