Karadeniz Pet

Bebek bakımı hakkında önemli

Sefasefa45

Yeni Üye
Merhabalar ben bugun yeni bir cift daha aldim.bu sefer ureticiden aldim ve aldigim kuslarin suan 4 yavrusu var 3 adette yumurtası.kuslar salmadan kafese girdigi icin başta biraz ürktüler ama şuan bir sorun gorunmuyor dişi kuş sürekli yuvasinda yavruların ve yumurtaların ustunde.gun icinde 1 kez yavruları beslemiş mi diye baktim kursaklari sari sisti.aksama kadar bakmadim odalarina girmiyorum rahatsiz etmemek icin ama yuvadan yavruların sürekli bagirdigini duyyorum bu kuslar aç olduğu için mi bagirir gerçekten çok gerildim yavrulara bisey olursa vicdan azabindan ölürüm cevaplarınızı rica ediyorum

Sorun olduğunu sanmıyorum benim bebişler de ötüyor ne kadarlık yavrular şuan annenin beslediğini demişsiniz o zaman sıkıntı yoktur

İlginiz icin teşekkür ederim ben tam olarak bilmiyorum ama tahminimce en buyugu 1 haftalik.yavrulari sadece gündüz kontol ettim kursaklari doluydu ama yinede endiseliyim yer degisikliginden dolayi umarım sorunsuz bir kuluçka geciririz

Sefa bey kursaklarina bakin bos dolu belli olur anne yuvada zaman geciriyorsa besliyordur baska kusunuz var mi onlarin oldugu odada

Ahmet bey merhaba evet baska bir cift kus daha var odalarinda.yavrulari en son ogleden sonra kontrol ettim anneyi kaldirmak istemiyorum baya korktu ortam degisince şimdi ışık kapalı yuvadan sesleri geliyor yavrularin aç kalincami bagirirlar

Ahmet bey merhaba evet baska bir cift kus daha var odalarinda.yavrulari en son ogleden sonra kontrol ettim anneyi kaldirmak istemiyorum baya korktu ortam degisince şimdi ışık kapalı yuvadan sesleri geliyor yavrularin aç kalincami bagirirlar
Ac kalinca yem kusuyorsa anne diger yavrular istiyordur yuvaya yaklasinca girince isterler yumurta mamasi yapin hergun anne besler insallah yuvaliktaysa iyi besliyordur diger kuslarin olmasi buyuk avantaj rahatsiz etmemeye calisin anne yuvaliktan cikinca kontrol edebilirsiniz hayirlisiyla yeme duserler insallah

Merhaba çok şükür yavrulara anne bakiyor simdilik bir sorun yok sadece sorun şu yavrular sürekli gece gündüz bağırıyor bu normal mi ? İlk defa yavru bakiyorum simdiden teşekkür ederim

Normal bir durum endişeye gerek yok aç da olsa tok da olsa bağırırlar. Günlük kontrolü yaparsanız fazla rahatsız etmeden iyi olur kursaklar doluysa problem olmaz gerisi.