Karadeniz Pet

Bebeklerim büyüyor..

İlknur_bjk

Paylaşımcı Üye
Dişi kuşumun dur durak bilmeden 4.kuluçkasından 6 bebeğim hızlı ve güzel şekilde büyüyor.. Maşallahınızı esirgemeyin lütfen..

Ekli dosyalar

• 20190506_210157.jpg
    20190506_210157.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 66
Maşallah Allah nazardan saklasın. Sağlıklı buyusunler inşallah. Çiftin Fotoğrafini da atabilirmisiniz.

dur durak bilmeden kuluçkaya yatması iyi değil daha fazla çiftleştirmeyin. yavrular büyüdükten sonra annenin bol bol uçmasını sağlayın ve iyi yıkanmış meyve sebze ve proteinli gıdalarla besleyin. tekrar çiftleştirmeyin

dur durak bilmeden kuluçkaya yatması iyi değil daha fazla çiftleştirmeyin. yavrular büyüdükten sonra annenin bol bol uçmasını sağlayın ve iyi yıkanmış meyve sebze ve proteinli gıdalarla besleyin. tekrar çiftleştirmeyin
Ben çiftlesmeleri için özel birşey vermiyorum ki. Son yavru yuvadan yeme dusmeden tekrar yumurtluyor. Bu kuluckasinda ilk 4 yumurtasini yumurtladikca uzerine yatirmadan attim ama disi kus asiri strese girdi ve kafesin yemliklerini bosaltti yem kabinin icinde yatti ( yuvalik takili olmasina ragnen ) kafes tabanindaki kagit havluyu param parca etti onlarin uzerine yatti, arakarina girdi. Bende 5. Yumurtasini atmadim. Sonra rahatladi ve yumurtalarinin uzerinde yatti. Yine ciftkesiyorlar ama yumurtlarsa yine atacagim yumurtalari yapacak biseyim yok. Erkegi ayirdim, disi yavrularina bakmadi..disiyi ayirdim bu sefer de erkek beslemedi. Bendeki cift biraz garip. Erkek disiyi, disi yavrulari besliyor. Aska tek bir kus yavruyu beslemiyor. Ondan birbirlerinden ayiramiyorum da kuslari.

MaşaAllah
Allahım nazarlardan saklasın
Upuzun sağlıklı mutlu ömürleri olsun...
Çok tatlılar MaşaAllah