Karadeniz Pet

Ben hayatımda ilk defa böyle bir kuş görüyorum arkadaşlar

behlül1216

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce 3 aylık bir muhabbet kuşu sahiplendim o kadar korkak bir kuştu ki ilk 2-3 hafta yemliğinin tüneğinde uyudu yanına gidince tir tir titriyordu , zor da olsa elime alıştırdım 1 ayda sonrasında bi açılmaya başladı erkek diye aldığım dişi kuşum erkek kuş gibi sürekli aktif sürekli oyuncu ve kapısı da sürekli açık ve açık olmasına rağmen ne içerde ne de dışarda balkonuna bayılıyor , ısırma sorunu da yok sadece elimde oynarken heyecanlanıp zibidilik yaparken yanlışıkla bi ısırıyor o da ahlayacak kadar acıtmıyor yani gel gelelim burun delikleri kenarları beyaz etrafı açık mavi dişi bir kuş ama hareketleri tam bir erkek

Ekli dosyalar

• 38E09925-C51A-4560-B8C2-3DE90E144ADB.jpeg
    38E09925-C51A-4560-B8C2-3DE90E144ADB.jpeg
    193.9 KB · Görüntüleme: 113
  • FB48BB4E-4CB6-412F-88F3-28CBF92A3E37.jpeg
    FB48BB4E-4CB6-412F-88F3-28CBF92A3E37.jpeg
    111.9 KB · Görüntüleme: 129
Maşaallah kuşunuz gördüğüm kadarıyla erkek. Dişi kuşlarda oyuncu olurlar hele birini de sevdimi asla ayrılmazlar

Hocam çeresini düzgün ışıkta görebileceğimiz şekilde çeker misiniz?

Dişi olduğunu düşünüyorum etrafı beyaz olduğundan dolayı sanırım bu net olur

Ekli dosyalar

• B2D4ABF9-3D29-4040-915F-2A04EE979B66.jpeg
    B2D4ABF9-3D29-4040-915F-2A04EE979B66.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 121
Dişi olduğunu düşünüyorum etrafı beyaz olduğundan dolayı sanırım bu net olur
Bence de dişi Hocam
Hocam benim bir kuşumda böyle çok hareketli dişi olmasına rağmen MaşaAllah hocam
Sağlıklı günler dilerim...
Bizim kuşlar istisna :D

Bence de dişi Hocam
Hocam benim bir kuşumda böyle çok hareketli dişi olmasına rağmen MaşaAllah hocam
Bizim kuşlar istisna :D
Aynen öyle belki de gösterdiğim ilgiden dolayı da olmuş olabilir günde en az 5-6 saat üstümde korsan gibiyim :p:pbir de sormak istediğim son soru tavsiye almak istiyorum yaz tatili için evde bırakıp bi arkadaşımı 2 günde bir yemini suyunu değiştirip 1 saat ilgilenmesi için görevlendirsem mi yoksa yanıma mı alsam mümkünse en az strese gireceği şeyi istiyorum da

Aynen öyle belki de gösterdiğim ilgiden dolayı da olmuş olabilir günde en az 5-6 saat üstümde korsan gibiyim :p:pbir de sormak istediğim son soru tavsiye almak istiyorum yaz tatili için evde bırakıp bi arkadaşımı 2 günde bir yemini suyunu değiştirip 1 saat ilgilenmesi için görevlendirsem mi yoksa yanıma mı alsam mümkünse en az strese gireceği şeyi istiyorum da
Hocam ben tatile çıkacağım zaman kuşumu yanıma alıyorum hep hiç birine teslim etmedim yani kuştan kuşa değişir ama benim arkadaşım birine teslim etmişti kuş stres olmuştu neşesi kaybolmuştu arkadaşımdan sonra ben kuş sahibi oldum onu gördüğüm için kimseye bırakamıyorum ama siz bilirsiniz.

Yazın kuşunuzun evde kalması en doğrusu olur, bende 1 ay evde olmayacagim yanıma almam imkansız 24 saatlik araba yolculuğnda sağlıklı kalmayacaklardır. Malum havalar sıcak oluyor sıcakta yolculukla birlikte strese sokmaya gerek yok. Günlük suları değişse daha iyi olur ayrıca yazın banyo yapmaları ve günlük uçurulmaları önemli. Bencede evde kalsın birisine emanet edin en iyisi.

Hocam ben tatile çıkacağım zaman kuşumu yanıma alıyorum hep hiç birine teslim etmedim yani kuştan kuşa değişir ama benim arkadaşım birine teslim etmişti kuş stres olmuştu neşesi kaybolmuştu arkadaşımdan sonra ben kuş sahibi oldum onu gördüğüm için kimseye bırakamıyorum ama siz bilirsiniz.
Çok sağolun tavsiyeleriniz için ordan oraya ordan oraya taşımak istemiyorum boşu boşuna gerilicek hayvancağız gün aşırı kız kardeşim gelip yemini suyunu tazeleyip 1 saat televizyondur konuşmadır ilgilenicek hallettim

Yazın kuşunuzun evde kalması en doğrusu olur, bende 1 ay evde olmayacagim yanıma almam imkansız 24 saatlik araba yolculuğnda sağlıklı kalmayacaklardır. Malum havalar sıcak oluyor sıcakta yolculukla birlikte strese sokmaya gerek yok. Günlük suları değişse daha iyi olur ayrıca yazın banyo yapmaları ve günlük uçurulmaları önemli. Bencede evde kalsın birisine emanet edin en iyisi.
Hocam ama sahibine çok alışık. Sahibini görmeyince üzülecektir ben arabada uygun koşulları sağlayıp kendimle götürüyorum. Allah’a şükürler olsun hiç sorun yaşamadım

Son düzenleme:
Dediğiniz gibi evde kalıcak güvendiğim kız kardeşime emanet edicem gün aşırı gelip bakıcak ilgilenicek

Hocam ama sahibine çok alışık. Sahibini görmeyince üzüleceklerdir ben arabada uygun koşulları sağlayıp kendimle götürüyorum. Allah’a şükürler olsun hiç sorun yaşamadım
Elbette onlar içinde zor oluyor bizimkilerde 1 sene kadardır bizde sadece alışık olduğu kişilere dişi kuşumuz kafasını eğer falan oturduğun yerde yanına uçar başkası gelse hemen alışacak değiller tabikide bizimkiler eş mesela biz yokken birbirleriyle idare ederler diye düşündüm. Eşi olması her durumda en iyisi bu yüzden kuşların tek alınmasını tavsiye etmem. Birde uzun yolculuksa saatlerce sıcak altında yolculuk yapacağını düşünün. Kısa yolculuklar için götürülebilir tabii. Belkide eş almak daha iyi olacaktır ama benim tercihim evde yerinden alınıp düzenini bozmamaktır bizimkilerin kafeside çok daha büyük sabit yerinde duruyor her zaman.

Elbette onlar içinde zor oluyor bizimkilerde 1 sene kadardır bizde sadece alışık olduğu kişilere dişi kuşumuz kafasını eğer falan oturduğun yerde yanına uçar başkası gelse hemen alışacak değiller tabikide bizimkiler eş mesela biz yokken birbirleriyle idare ederler diye düşündüm. Eşi olması her durumda en iyisi bu yüzden kuşların tek alınmasını tavsiye etmem. Birde uzun yolculuksa saatlerce sıcak altında yolculuk yapacağını düşünün. Kısa yolculuklar için götürülebilir tabii. Belkide eş almak daha iyi olacaktır ama benim tercihim evde yerinden alınıp düzenini bozmamaktır bizimkilerin kafeside çok daha büyük sabit yerinde duruyor her zaman.
Haklısınız hocam sonuçta kimsenin sağlayabileceği koşulu bilmiyorum benimkiler eş ama ben evde olmayınca geldiğim gibi ötmeye başlarlar ben de onlarsız dayanamam gün içinde defalarca evdeki aile üyelerini arar sorarım kuşlarımız nasıl mutluysa öyle yapmaya devam edelim.

Geri