Karadeniz Pet

benden çok korkmuş muhabbet kusu yeniden alısırmı

merhaba 4 aylık dişi kuşum yaptıgım bazı hatalar yuzunden çok korktu elıme gelıyor ama kafes dısında hep kaçmaya çalışıyor hep beni gözetliyor yemek yerken çok pişmanım sizce alışır mı

önerileriniz nelerdir
Kuşu avuç içinize almamaya dikkat edin.Kuşunuzun size gelmesini sağlayın nasıl olur dal darısı ikram edebilirsiniz birlikte oyuncakla oynayabilirsiniz .Kuşlar sanıldığının aksine zeki canlılardır,unutmazlar bir bilseniz kafesin içine her gün başka bir taktikle alıyorum 😅😅 aynı hatayı tekrarlamamakta fayda var

Kuşu avuç içinize almamaya dikkat edin.Kuşunuzun size gelmesini sağlayın nasıl olur dal darısı ikram edebilirsiniz birlikte oyuncakla oynayabilirsiniz .Kuşlar sanıldığının aksine zeki canlılardır,unutmazlar bir bilseniz kafesin içine her gün başka bir taktikle alıyorum 😅😅 aynı hatayı tekrarlamamakta fayda var
kafes dışında kaçıyo oynayamıyoruz ki dal darıdan da korkuyo yemiyo

kafes dışında kaçıyo oynayamıyoruz ki dal darıdan da korkuyo yemiyo
Dal darıdan korkuyorsa kafese asın gözlemleyin keşfedecektir eğer yanına gitmiyorsa dal darıyı mamalığa koyup verebilirsin .İlk eğitim kafeste olur eline binmesini sağlarsın dal darı kafes içindeyken ikram edersin sonra dışarda eğitim devam eder

Bu süreç bazı kuşlar da zorlu geçiyor.
En ufak hareketinizi daima takip eder sizi önce düşman olarak görebilir. Çok sakin olmanız gerek ve bir bebek sever gibi onunla konuşmanız lazım. Kafesten yemlikleri 2 3 saatliğine alıp eliniz ile yem yedirirseniz daha kısa sürede size alışır. Muhabbet kuşları hemen alışan canlılar aslında ama çok korkaklar. ☺️

Bu süreç bazı kuşlar da zorlu geçiyor.
En ufak hareketinizi daima takip eder sizi önce düşman olarak görebilir. Çok sakin olmanız gerek ve bir bebek sever gibi onunla konuşmanız lazım. Kafesten yemlikleri 2 3 saatliğine alıp eliniz ile yem yedirirseniz daha kısa sürede size alışır. Muhabbet kuşları hemen alışan canlılar aslında ama çok korkaklar. ☺️
evet takip ediyo ve düşman olarak görüyo muhtemelen umarım alışır

Geri