Karadeniz Pet

Bengal finch ( ispinoz ) hk.

Ercan YAŞAR

Onursal Üye
Merhaba.

muhabbetten sonra Bengal ispinoza taktım kafayı. daha önce veya halihazır da besleyen varmıdır ?

almalımıyım yoksa hiç bulaşmamalımıyım.

genelde gökkuşaği ispinozlarının yumurtaları için bakıcı olarak kullanılırlarmış genelde.

ileride bende gökkuşağı ispinozu bakmak istediğimden alıştırma olması açısından bengalle başlayayayım diyorum.

görüntü olarakta güzel hayvanlar. burda tanıdık bir kişiden çiftine 70 tl vereceğim uygunmudur.

şimdiden teşekkürler.

vutxn.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:32 -->-> Daha önceki mesaj 17:43 --

bilgisi olan yokmuş galiba o zaman ben alayım da bilgileneyim :)

senin ne işin var bunlarla.besleyeceksen bnların renklileri var. çifti 350 tl onlardan besle

senin ne işin var bunlarla.besleyeceksen bnların renklileri var. çifti 350 tl onlardan besle

ta bunlar da çok güzel :) kömür karası gözler felan baya bi beğendim :) çok renkli dediğin golden finch lerden alıcam zaten ama bunların bir çifti ile alıştırma yapayım diyorum hem golden finch yumurtaları için bakıcı olarak kullanıyorlarmış bunları o bkımdan da işime yarar :) benim baktıklarım kahverengi değil siyahtı zümrüt gibilerdi maşallah :)

bence bu kuş daha güzel.çok şık bir deseni var.

cık ben beğenmedim.sokaklarda gezen ve bu zamanlarda ülkemizi ziyaret eden sığırcık kuşuna benziyor

yok arkadaş ben beğenmedim.canlısınıda beğenmem :) ahahahahahah

Bence bu tür kuş besleyeceksen kesinlikle golden fınch derim , muhteşemler :)

Bence bu tür kuş besleyeceksen kesinlikle golden fınch derim , muhteşemler :)

evet goldenfinchler mükemmel ama bunla başlıyayım diyorum. bundan verim alırsam golden finche geçeceğim zaten.

bide şöyle bir durum var bunlar golden ların yumurtalarını bakmak için kullanılıyormuş sıklıkla.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:26 -->-> Daha önceki mesaj 21:25 --

yok arkadaş ben beğenmedim.canlısınıda beğenmem :) ahahahahahah

aman beğenme sen tamam :)

Olabilir , demek ki bakıcı kuş özelliklerini taşıyorlar..Pek anlamadığım için net yorum yapamıyorum ama bende merak sarmıyor değilim :)

Olabilir , demek ki bakıcı kuş özelliklerini taşıyorlar..Pek anlamadığım için net yorum yapamıyorum ama bende merak sarmıyor değilim :)

:) javalar goldenfinchler hep dikkatimi çekerdi. bugün çok sevdiğim bir abinin bengallerini görünce çok beğendim. onlar siyaha daha yakın ve parıl parıllardı.

birde piyasası 50-60 ken çiftini 70 e verim diyince düşünmeye başladım :)

en güzel özellikleri de yavru konusun da muhabbet kadar nazlı değiller :) ve kanarya gibi mevsimleri yok :)

golden istanbul da ki planım bu arada :)

ben tekini bedavaya aldım topal diye :D halada bakıyorum çok tatlı güzelde ötüyor.... finch ailesinin bakıcı özelliğiyle önde gelen kuşu. bunların altına değerli kuşların yumurtasını koyuyorlar.

evet bu kuslar guzeldir gokkusagi ispinozlari cok pahalidir yumurtalarina bakmaz 1 kez strese girdiginde yumurtalarini kirar yada atar ama bengalde öle deil bende rengini sevmedim ama hic yokdan iyidir :D

valla kafeste parıl parıllardı

aynen dostum papagan al daha iyi tabi yine sen bilirsin de...

Geri