Karadeniz Pet

Beslenme hakkında bilgi

Zuhalebru

Yeni Üye
Merhabalar
Muhabbet kuşum yeni ve 2 aylık gibi yumurta ve bebe bisküvili mama vermemin zararı olur mu ?
Ayrıca eve geleli 1 hafta olmuştu ve şehir değişikliği yaptık sakin bir kuştu ve biraz asabileşti eski haline nasıl döndürebilirim.Yumurta maması yapıldıkatan sonra ne kadar sürede tüketilmeli birde hergün verilirmi yoksa belli aralıklarla mı verilmeli kısacası beslenmesi hakkında bilgi alabilirmiyim ben işin acemisiyim ve ona en iyi şekilde bakmak istiyorum şimdiden teşekkürler

Yumurta maması kafeste 6 saat gibi süreyle kalabilir. Her gün değil haftada iki şeklinde verebilirsiniz.

haftada 1 veya 2 gün mama verebilirsiniz. bitiremediği kısmı 8 saat sonra atın. bundan dolayı çok az yapın. mekan değişikliğine bağlı değişiklik olabilir. zamanla eve ve size alıştıkça toparlar. probiyotik mama vitamin düzenli olarak belirli aralıklar verin. kuşunuzla sürekli ilgilenin

Mamaların bir zarar vereceğini düşünmüyorum sadece ilk başlarda yemeyebilir az az yapıp önüne koyun eğer tüketmeye başlarsa haftada 2 3 gün verseniz yeterli. Mamada yumurta varsa ben sabah koyduğum mamayı akşama alıyorum malum yumurta açıkta ve belli bir sıcaklıkta bakteri üretip bozulabilir. Mamayıda 1-2 adet bebe bisküvisi, yarım yumurta sarı ve beyazı, çay kaşığı ucu ile tarçın, rendelenmiş havuç koyarak verebilirsiniz, ben bunlara ekstra brokoli ve maydonozda minik kıyılmış halde ekliyorum bazende irmik mısır unu falan ekliyorum tercih size kalmış internette çok video var mama konusunda.
Yerine zamanla alışacaktır illaki kuşunuz siz ilgilenmeye devam edin.

haftada 1 veya 2 gün mama verebilirsiniz. bitiremediği kısmı 8 saat sonra atın. bundan dolayı çok az yapın. mekan değişikliğine bağlı değişiklik olabilir. zamanla eve ve size alıştıkça toparlar. probiyotik mama vitamin düzenli olarak belirli aralıklar verin. kuşunuzla sürekli ilgilenin
Çok teşekkürler

Çok teşekkürler

3 saatten fazla durması zararlıdır.bundan fazla durmasını tavsiye etmiyorum.bebek bisküvisi,bebek maması,haşlanmış yumurtayı karıştırıp verebilirsiniz.haftada bir kere verseniz yeter.

Birşey daha sorabilirmiyim
Dediğim gibi kuşum daha yavru ama bugün elime alıştırmak için kafese sokup beklediğimde elime doğru gelip parmağımla kavga eder gibi söylenip ağzından yem çıkartıyor ne yapmalıyım

B
Birşey daha sorabilirmiyim
Dediğim gibi kuşum daha yavru ama bugün elime alıştırmak için kafese sokup beklediğimde elime doğru gelip parmağımla kavga eder gibi söylenip ağzından yem çıkartıyor ne yapmalıyım
Kuşunuz yavru ise oyun oynuyor olabilir diye düşünüyorum..

Geri