Karadeniz Pet

Beslenme Konusunda öneri

paşathesecond

Yeni Üye
Merhabalar herkese,

Forumdaki pin'lenmiş konulara uzun uzun baktıktan sonra kuşuma kötü mü bakıyorum endişesi sardı beni. O yüzden hangi gün neyi(Multivitamindir vs.), ne kadar, nasıl vereceğime yardımcı olabilir misiniz? Meyvelerin kaç günde verilmesi gerektiği( beslenme tablosu postunda o gün bütün gün sadece meyveyle mi beslenmesi gerektiği) gibi konularda destek olabilir misiniz?

Vitakraft yem, Kalamar kemiği, Kum'u var (Vitakrafttan sonra Versele Laga'ya geçiş yapacağım/ Kumun da gerekli olduğu mit'inin gerçek olmadığını öğrendim.Onu da bırakacağım/veya azaltacağım bilemiyorum onda da yardımcı olabilirseniz)

(Bugün de Akyol Kardeşlerden Gervit W siparişi vereceğim).

Hatalı bir şey yaptığım düşüncesi geriyor beni. Yardımlarınız için teşekkürler.

Dipnot: böyle bir konu açılması yasak mıdır bilmiyorum maalesef

Merhabalar herkese,

Forumdaki pin'lenmiş konulara uzun uzun baktıktan sonra kuşuma kötü mü bakıyorum endişesi sardı beni. O yüzden hangi gün neyi(Multivitamindir vs.), ne kadar, nasıl vereceğime yardımcı olabilir misiniz? Meyvelerin kaç günde verilmesi gerektiği( beslenme tablosu postunda o gün bütün gün sadece meyveyle mi beslenmesi gerektiği) gibi konularda destek olabilir misiniz?

Vitakraft yem, Kalamar kemiği, Kum'u var (Vitakrafttan sonra Versele Laga'ya geçiş yapacağım/ Kumun da gerekli olduğu mit'inin gerçek olmadığını öğrendim.Onu da bırakacağım/veya azaltacağım bilemiyorum onda da yardımcı olabilirseniz)

(Bugün de Akyol Kardeşlerden Gervit W siparişi vereceğim).

Hatalı bir şey yaptığım düşüncesi geriyor beni. Yardımlarınız için teşekkürler.

Dipnot: böyle bir konu açılması yasak mıdır bilmiyorum maalesef
Bir konudan aldığım program var bu gerçekten iyi bir program size uygunsa bu programa göre kuşunuza bakabilirsiniz.

TÜYDEYKEN
Pazartesi: Amin Forte b (5 damla)
Salı: Dal Darı
Çarşamba: Patates haşlaması
Perşembe:Amin Forte b (5 damla)
Cuma: Yumurta
Cumartesi: Dal Darı
Pazar: Dal Darı

(artı olarak her gün yulaf)

TÜYDE DEĞİLKEN
Pazartesi: Gervit-w (5 damla)
Perşembe: Gervit-w (5 damla)

Bu mesajın alındığı konu : https://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/program-uygun-olmuş-mu.85337/

Kuşun tüyde olduğunu anlamak için bu fotoğrafa bakabilirsiniz, eğer kuşun kafasında bu fotoğrafdaki gibi tüyler varsa attığım programda TÜYDEYKEN kısmını uygulayabilirsiniz. https://prnt.sc/111g8f1

Bir konudan aldığım program var bu gerçekten iyi bir program size uygunsa bu programa göre kuşunuza bakabilirsiniz.

TÜYDEYKEN

TÜYDE DEĞİLKEN

Bu mesajın alındığı konu : https://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/program-uygun-olmuş-mu.85337/
Çok teşekkür ederim. Cahilliğimi mazur görün bu program "yem + (o gün tabloda ne varsa)" şeklinde değil mi? Bir de Amin Forte B nedir? Gervit'i biliyorum ancak bunu bilmiyorum.

Forumda dolaştıkça meyve bazlı bir tablo önerildiğini de görüyordum o konuda önerileriniz nelerdir?

konunuzu azıcık bölmüş gibi olacağım kusura bakmayın. Bu tüydeyken kullanılan tabloyu kanat tüyleri eksik olan papağanım için de kullanabilirim değil mi? Tüyde değil ama vücut tüylerinde dengesizlik var.

konunuzu azıcık bölmüş gibi olacağım kusura bakmayın. Bu tüydeyken kullanılan tabloyu kanat tüyleri eksik olan papağanım için de kullanabilirim değil mi? Tüyde değil ama vücut tüylerinde dengesizlik var.
Hayır, tüydeyken sadece o tüylerin uzamasını sağlayabilirsiniz, tabii yulaf verirseniz tüye hızlı girer.

TÜYDEYKEN

TÜYDE DEĞİLKEN

Bu mesajın alındığı konu : https://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/program-uygun-olmuş-mu.8533
Bu Gervit W gibi vitaminlerin günde 8 saat(?) tutulması gerektiği gibi bir şey de duymuştum. O konuda da aydınlatabilir misiniz?

@Ecrin Karadağ şunlarda da aydınlatabilirseniz çok memnun olurum.
evet yem normal verebilirsiniz bu arada DIKKAT edin ilaç takviyesi yaparken (tüydeyken verilen ilaçlar gibi) kalamar kemiği,mineral blok vb. çıkartın ilaç etkisi azaltıyorlar.
meyvede olur ama ilaç verirken meyvede vermeyin.

Geri