Karadeniz Pet

Beslenme Programı Önerisi İstiyorum

Şaşkınn74

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşlarimin sağlık açısından hasta olmaması ve enerjik olması için, suyuna hafta da ne kadar vitamin koymalıyım (ilaç,limon suyu,elma sirkesi vs)? Kaç gün taze su vermeliyim? daldarı,meyve gibi ürünleri her gün mü yok mu belirli bir aralıklarda mi vermeliyim elinde programı olan paylaşabilir mi?

Kuslarin cift mi tek mi bakiyosun?

Ilerde cift mi yapicaksiniz yoksa tek bakmaya devam mi ediceksiniz. Cunki tek bakilan kusla cift yapilacak yada cift olmus kuslarin beslenmesi biraz daha farkli bence. Cunki ciftlerin kondisyon kazandirilmasi lazim.

Kuslariniz saglikliysa gereksiz takviyeler yapmayin asiriya kacmayin. Haftada 2 kez mama icine sebze meyve katilabilir. Yine 2 kez vitamin. Ben 2 haftada 1 sirke damlatirim kusumun ustune de sirkeli su fislatirim.

Kuslariniz saglikliysa gereksiz takviyeler yapmayin asiriya kacmayin. Haftada 2 kez mama icine sebze meyve katilabilir. Yine 2 kez vitamin. Ben 2 haftada 1 sirke damlatirim kusumun ustune de sirkeli su fislatirim.
Hulyaa hanımın dediği şekilde yapabilirsiniz bende aynı şekilde bakıyorum mama da sebze meyveyi çok abartmayın ama sadece bu uyarıyı yapabilirim :) ayrıca hijyen en önemlisi kafes ve yiyecek içecek kaplarını düzenli temizleyin çok az elma sirkesi ile suyu karıştırıp temizliyorum.

Saglikli olmasinin yemesi icmesi disinda serkan beye bende katiliyorum :) evet kafes temizligi ve duzenli sekilde ucurulmasi lazim. Sadece kafes tabanini ben camasir suyuyla yikarim iyice durulayip sirkeli suyla bir daha yikayip sonra kurular takarim ve bunu 2 gunde bir yaparim :D ( diger telleri vs. Sirkeli suyla yaparim.)

Saglikli olmasinin yemesi icmesi disinda serkan beye bende katiliyorum :) evet kafes temizligi ve duzenli sekilde ucurulmasi lazim. Sadece kafes tabanini ben camasir suyuyla yikarim iyice durulayip sirkeli suyla bir daha yikayip sonra kurular takarim ve bunu 2 gunde bir yaparim :D ( diger telleri vs. Sirkeli suyla yaparim.)

Yemesi içmesi dışında? :(:D:D Haklısınız hülya hanım ben üretim yaptığım için 12 çift kuş var hepsi yavrulu mevye ve yeşillik sık aralıkla verdiğimde yavrulara kusuyorlar onlarda yetişkinden daha fazla etki ediyor. Yani hiç vermiyorum demiyorum ama sık verirsem yetişkinlerde değilde kuşlarda ishal veya sindirim problemleri oluyor. Ve bu 10-20 günlük yavrular için ölümcül olabilir böyle bir şey istemeyiz:)

Geri