Karadeniz Pet

Beslenme Programı

UmutDem

Yeni Üye
Screenshot_20201028-013631_Samsung Notes.jpg
Selamlar. Çiftime bu şekilde bir program uyguluyorum bu programda yanlış olan yerler , eklenecek çıkarılacak yerler var mı acaba ?

Diğerleri ile ilgili arkadaşlar bilgi verir ben sadece sirkeli suyla banyonun kuşlara zarar verdiğini biliyorum hatta bunun için buradan birisi bebeğinizi sirkeli suyla yıkar mısınız içerisinde bulunan maddeler kuşunuza zarar verebilir diye ama tam bilgim yok sirkeli suyu bende veriyorum fakat haftada bir kez vermeniz yeterli. Yulafı ve dal darıyı bu kadar sık verirseniz kuşunuz çok kilo alabilir uçmasında vs sorun olabilir daha az vermenizi tavsiye ederim.

Birde yesilligi bu kadar çok vermeniz durumunda kuşunuz ishal olabilir onu da azaltmalısınız

Sirkenin bakteri ve mantar oluşumunu engellediğini söylüyorlar bu yüzden sık yer vermiştim birer gün araylada dinlenmiş sadece su koyuyorum telafi etsin diye fazlalığı

Ekli dosyayı görüntüle 48192Selamlar. Çiftime bu şekilde bir program uyguluyorum bu programda yanlış olan yerler , eklenecek çıkarılacak yerler var mı acaba ?

Sadece bunları vermiyorsunuz heralde ?

-Vitamin eksik.

-sirkeyi çok abartmışsınız ayda bir bile yeterlidir. Çünkü zararlı bakteri öldürdüğü gibi yararlı bakteride öldürür.
Sirke kullanımı sonrası probiyotik takviyesi yapmıyorsanız fayda değil zarar olur.
Ayrıca sirke'nin elma sirkesi olmadına dikkat edin diğer sirkeler önerilmiyor.
Banyosuna sirke bir iki damladan hiç bir zararı olmaz.(ben fısfısa koyup yapıyorum. Göze zararı yok)

-elma ve elma sirkesi kızışıklığı alır. Eğer üretim düşünüyorsanız bunları vermeyin.
Kuluçkadayken sakinleştirmek için elma verilebilir.

-sebze olarak havuç, kırmızı pancar, rendeleyip suyunu sıkıp püresini verebilirsiniz.

-yumurtayı mama şeklinde öneririm.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Darıyı dişi kuşum çok zayıf ve küçük kaldı bu yüzden çok veriyorum tabi erkekte yiyor biri yerken biri bakmasın diye 😂

Sadece bunları vermiyorsunuz heralde ?

-Vitamin eksik.

-sirkeyi çok abartmışsınız ayda bir bile yeterlidir. Çünkü zararlı bakteri öldürdüğü gibi yararlı bakteride öldürür.
Sirke kullanımı sonrası probiyotik takviyesi yapmıyorsanız fayda değil zarar olur.
Ayrıca sirke'nin elma sirkesi olmadına dikkat edin diğer sirkeler önerilmiyor.
Banyosuna sirke bir iki damladan hiç bir zararı olmaz.(ben fısfısa koyup yapıyorum. Göze zararı yok)

-elma ve elma sirkesi kızışıklığı alır. Eğer üretim düşünüyorsanız bunları vermeyin.
Kuluçkadayken sakinleştirmek için elma verilebilir.

-sebze olarak havuç, kırmızı pancar, rendeleyip suyunu sıkıp püresini verebilirsiniz.

-yumurtayı mama şeklinde öneririm.

Peki vitamin takviyesi olarak ne yapmalıyım

Peki vitamin takviyesi olarak ne yapmalıyım

Mix vitaminler var özellikle kuşlar için b vitamini gerekir.

Klasik petshoplarda bulabilirsiniz.

Üretim için düşünüyorsanız;
-e vitamini ve selenyum içeren vitaminler kullanın

anladım teşekkür ederim bir şeyler oluştu kafamda ama detaylı haftalık beslenme programı olursa daha kolay olacaktır benim için önceki konulara baktım ama göremedim

anladım teşekkür ederim bir şeyler oluştu kafamda ama detaylı haftalık beslenme programı olursa daha kolay olacaktır benim için önceki konulara baktım ama göremedim
Kendi kuşum için yaptığım programı size de soylim isterseniz uygularsınız yanlış bisey uyguluyosam da buraya baktıklarında düzeltirler zaten.
Pazartesi probiyotik
Salı sade su darı
Çarşamba vitamin
Perşembe sade su
Cuma probiyotik
Cumartesi yeşillik sade su
Pazar sade su

İki hafta da bir sirkeli su seviyorum onu da yarım çay kaşığı kadar koyuyorum tam dolu suluğa

Tam olarak bu tarz bisey oluşmuştu teşekkür ederim ilginize

Kendi kuşum için yaptığım programı size de soylim isterseniz uygularsınız yanlış bisey uyguluyosam da buraya baktıklarında düzeltirler zaten.
Pazartesi probiyotik
Salı sade su darı
Çarşamba vitamin
Perşembe sade su
Cuma probiyotik
Cumartesi yeşillik sade su
Pazar sade su

İki hafta da bir sirkeli su seviyorum onu da yarım çay kaşığı kadar koyuyorum tam dolu suluğa

Probiyotik olarak ne kullanıyorsunuz ?

Haftada 2 kez mama
Haftada 2 kez vitamin
Haftada 2 kez probiyotik
Haftada 2 kez sebze - meyve
Haftada 1 kez tahıl olacak şekilde beslenme programını ayarlayın.

Pazartesivitaminmama
Salısebze-meyve
Çarşambaprobiyotik
Perşembevitamin
Cumasebze-meyveprobiyotik
Cumartesimama
Pazartahıl
Tahıllara örnek verebilir misiniz

Haftada 2 kez mama
Haftada 2 kez vitamin
Haftada 2 kez probiyotik
Haftada 2 kez sebze - meyve
Haftada 1 kez tahıl olacak şekilde beslenme programını ayarlayın.

Pazartesivitaminmama
Salısebze-meyve
Çarşambaprobiyotik
Perşembevitamin
Cumasebze-meyveprobiyotik
Cumartesimama
Pazartahıl
Probiyotiği ben 4 günde bir veriyorum daha sık vermekte bir sorun olur mu

Tahıllara örnek verebilir misiniz
Birçok hayvan sahibi ve yetiştirici, kuşun beslenmesinde ekstra bir muamele olarak "yumuşak yem" adı verilen ıslatılmış tahıl karışımını besler. Kinoa, esmer pirinç, bulgur veya arpa dahil olmak üzere istediğiniz tüm tahılları ekleyebilirsiniz. Daha ilginç hale getirmek için tahıllara organik doğal bal, meyve veya sebze de ekleyebilirsiniz.
  • Tahılları bir tabağa dökün ve suyla ıslatın. Şişirdikten sonra suyu boşaltın ve istediğinizi karıştırın.

Geri