Karadeniz Pet

Beslenme Tercihlerim Nasıl?

M.Tuncay Arslan

Yeni Üye
Merhaba, yeni almış olduğum kuşum için almadan önce yapmış olduğum araştırmalar sonucunda yem olarak Versele-Lega yemi aldım. Kuş kumu olarak da aynı markanın bulamadığım için Garden Mix marka kuş kumunu aldım. Malzeme aldığım yerde mineral blok yararlı değil sadece kalamar kemiği almanız yeterli kum aldığınız için dediği için kalamar kemiği aldım. Witamin olarak Gerwit-W gene aynı markanın probiyotik'ini aldım. Son olarak ballı kraker almak istediğim zaman daha doğal olması nedeniyle kızıl dal darı önerince onu aldım. Almış olduğum ürünleri eksik yada vs yorumlarsanız sevinirim.

Merhaba, yeni almış olduğum kuşum için almadan önce yapmış olduğum araştırmalar sonucunda yem olarak Versele-Lega yemi aldım. Kuş kumu olarak da aynı markanın bulamadığım için Garden Mix marka kuş kumunu aldım. Malzeme aldığım yerde mineral blok yararlı değil sadece kalamar kemiği almanız yeterli kum aldığınız için dediği için kalamar kemiği aldım. Witamin olarak Gerwit-W gene aynı markanın probiyotik'ini aldım. Son olarak ballı kraker almak istediğim zaman daha doğal olması nedeniyle kızıl dal darı önerince onu aldım. Almış olduğum ürünleri eksik yada vs yorumlarsanız sevinirim.
Kuş kumu kullanmanızı önermem. Yem tercihiniz vs. güzel. Ballı kraker bildiğim kadarıyla kimyasal şeylerden yapılıyor vermenizi tavsiye etmem. Dediğiniz gibi dal darı daha iyidir fakat onu da her gün vermeyin. Haftada 1 yeterli olur.

Kuş kumu kullanmanızı önermem. Yem tercihiniz vs. güzel. Ballı kraker bildiğim kadarıyla kimyasal şeylerden yapılıyor vermenizi tavsiye etmem. Dediğiniz gibi dal darı daha iyidir fakat onu da her gün vermeyin. Haftada 1 yeterli olur.
Teşekkür ederim. Kum konusunda sindirimi için olmazsa olmaz diyorlar diye aldım.

Versele Laga çok kaliteli bir markadır lakin yeminin içeriği yetersizdir. İçeriğine aspur ve ak darı ilavesi yaparsanız çok daha iyi olacaktır. Garden Mix idare eder ama kuş kumu olarak kristal değil grit kum tercihiniz olsun. Mineral blok yararlı değildir diye bir şey yok kullanabilirsiniz ama kum varken çok gerekli mi orası tartışılır. Şu anlık gerek yok. Kalamar kemiği(Sübye, Mürekkep Balığı Kemiği) %85 oranında kalsiyum içerir bu açıdan çok zengin bir üründür çok faydalıdır kafeste hep dursun. Vitamin tercihiniz oldukça iyi aynı şekilde probiyotik de. Anladığım kadarıyla probiyotiğiniz Entrobac. Aynı zamanda prebiyotikdir de işinizi çok güzel görür. Gervit-W tam dolu suluğa (100 ml) 6-8 damla arası, Entrobac ise yine tam dolu sulupa (100 ml) bir pirinç/nohut tanesi kadar katmanız yeterli olacaktır. Ballı kraker almadığınız iyi olmuş kaliteli/kalitesiz tüm fabrikasyon krakerlerin içinde yapıştırma amaçlı sığır jelatini var, bu kanatlıların sindirim sistemi için uygun değildir..

Geri