Karadeniz Pet

Beyaz dışkı neden olur? (7 AYDIR MÜCADELEMİZ EVAM EDİYOR.)

ALpasLan eren

Yeni Üye
Selamlar.
3 yaşındaki muhabbet kuşumun dışkısı 4 gündür fotografdaki gibi ve bir miktar uyku halinde ve tüylerini kabartıyor. Yem ve su içmesinde konuşmasında bir sorun yok.
Bİr akşam fazlaca ceviz bulup yediğini anladım sonra böyle oldu. Nedeni ne olabilir?
Bugün veterinerden içinde bir miktar antibiyotik olan vitamin aldım.
IMG_3713.JPG

Kursak mantarından şüpheleniyorum ilacın yanında probiyotik de verebilirsiniz. Kafes dezenfektini sık sık yapın bu süreçte bulunduğu ortamın ısısı düşük olmasın mümkünse 20 derece üstü olsun fazla da sıcak olmasın.

• Beğen
Tepkiler: Kca
Sıcaklık söylediğiniz düzeyde. İnternette pankreas tarzı ifadeler geçiyor. Beyaz dışkı illaki ölümcül müdür?
Probiyotik dediğiniz nedir bi de? teşekkürler.

Susuzluk olabilir. Maden suyunun gazını kaçırın gazı kaçmış maden suyunu suluğun 2/3ünü dolduracak şekilde koyun 1/3 normal su olsun.

• Beğen
Tepkiler: Kca
Sıcaklık söylediğiniz düzeyde. İnternette pankreas tarzı ifadeler geçiyor. Beyaz dışkı illaki ölümcül müdür?
Probiyotik dediğiniz nedir bi de? teşekkürler.
Zamanında anlaşılıp gereken tedaviler uygulanırsa ölümcül olmaz.
Probiyotik diazyme 256 sindirim sistemini düzenliyor.

Kuşun ağzına çay kaşığının ucu ile biraz bal verin o susatır sonra da suluktan içer.

Veterinerin verdiği ilaçla probiyotiği aynı kullanabilirsiniz ayriyetten mama yapıyorsanız mamaya da katılabilir bir ilaç değildir takviyedir :)
Normal kabuklu yem kullanıyorum mama yapmıyorum maalesef. Probiyotik sparişi verdim.

Veterinerin verdiği ilaçla probiyotiği aynı kullanabilirsiniz ayriyetten mama yapıyorsanız mamaya da katılabilir bir ilaç değildir takviyedir :)
Veterinerim kuslardan pek anlamıyor. Genel sayısabilecek bir vitamin istedim ben daha öncede kullanmıştım.

İşdahında müthiş bir artış var. Acaba kuruma hastalığının belirtisi mi?

Veterinere sormadınız sanırım. Gerçi sorsanız bile pek faydası olmazdı, çünkü üşütmüş birisine antibiyotik kullanılmaz.
Kuşunuzun dışkısı, su ve mineral kaybettiğini gösteriyor. Bu eksikliğin giderilmesi için de elektrolit kullanmanızı tavsiye ederim

Veterinere sormadınız sanırım. Gerçi sorsanız bile pek faydası olmazdı, çünkü üşütmüş birisine antibiyotik kullanılmaz.
Kuşunuzun dışkısı, su ve mineral kaybettiğini gösteriyor. Bu eksikliğin giderilmesi için de elektrolit kullanmanızı tavsiye ederim
Süleyman bey evet veterinere bunu sormadım. Antibiyotik dediğim içinde bir miktar antibiyotik olan bir karışım yaptı bana. Kalanında da vitaminler varmış. İnternetten diazyme 256 probiyotik almıştım. Bu bir elektrolit midir? Ya da tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mı?

Veteriner ne dediyse onu kullanıp faydası olup olmadığına bakmanız daha iyi olur.veteriner kanatlıdan anlayan bir veteriner mi?beyaz dışkı pankreas sorunu diye biliyorum.

Geri