Karadeniz Pet

Beyaz dışkı neden olur? (7 AYDIR MÜCADELEMİZ EVAM EDİYOR.)

Merhaba,
Konuyu inceledim de, benim kuşumda da yaklaşık 2 aydır beyaz dışkı var. Halsiz ve mutsuz.
Vitamin ve probiyotik takviyesi yapıyorum. Bünyesini güçlü tutmaya çalışıyorum.
Sizin kuşunuzda son durum nedir, önerebileceğiniz bir yöntem var mı?
Teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Kca
Merhaba,
Konuyu inceledim de, benim kuşumda da yaklaşık 2 aydır beyaz dışkı var. Halsiz ve mutsuz.
Teşekkür ederim.
Dışkısı sert mi?

Evet, sert ve plastik gibi. Kuruyunca da bem beyaz oluyor. Bol salatalık yedirince yumuşuyor dışkı ve hafif yeşeriyor ama sonra tekrar beyaza dönüyor. Kuşun iştahı çok iyi. Çok yiyip çok içiyor. Ama halsiz ve mutsuz.
Maden suyunun gazını kaçırın. Suluğun 2/3ü maden suyu 1/3 ü normal su olsun. Bir müddet bunu yapın her gün. Gelişmeleri yazat mısınız?

Merhaba,
Teşekkür ederim.
Merhaba, kusunuzun durumu bizimkiyle aynı. Çok yem ve dışarıdan yiyecek tüketiyor çünkü vucudu sindiremeden dıarı atıyor. Öncelikte hayvanı soğuktan koruyun. (çok sıcak olmasın tabi) ve ak darı ve dal darı verin mutlaka. Ve eczaneden TETRADOX 100 mg alın 3 gün suluguna koyun. (bir kapsülü yarım litre su içinde eritin. Günlük taze yapın) marul vs vermeyin, dışarıdan cok yiyecek vermeyin derim. 3 gün sonra da vitamin verin. Durumu gözlemleyin.)

Dışkının sıcak olması normal. Her canlının öyle olur. Açık yeşil dışkıda da korkmanıza gerek yok.
Vallahi artık korka korka 7 ayı devirdik. Açık yeşil ve bazen yine beyaz yapıyor fakat durumu iyi. Eskisi kadar çok yem istemiyor. Umarım normale döner yavrucak. Teşekkürler.

IMG_7748.JPG

Dışkı pankreasta sorun olduğunu gösterir ve ciddi bir durumdur kuştan anlayan bir veterinere gitseniz çok iyi olur

Dışkı pankreasta sorun olduğunu gösterir ve ciddi bir durumdur kuştan anlayan bir veterinere gitseniz çok iyi olur
9 aydır bu şekilde. Pankreas olsa bu kadar dayanabilir miydi? 2 tane Vet gittik ama kanatlılardan maalesef anlayan yok.

9 aydır bu şekilde. Pankreas olsa bu kadar dayanabilir miydi? 2 tane Vet gittik ama kanatlılardan maalesef anlayan yok.
Süresini bilmiyorum hatta tedavi yöntemi konusunda da bir bilgim yok @umitFB hocadan yardım isteyebilirsiniz. Gerekirse belki yönlendirmeyi kendisi yapabilir.

Geri