esin.

Süper Üye
23 Eyl 2018
189
19
18
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
2 tane
Yeniden merhaba. Dişi kuşumun dışkısı sürekli değişiyor ve sebebini bilemiyorum. Yeniden konu açmak zorunda kaldım. Ilk başta sıvıdan şikayetciydim sonra siyahlaştı, sonra sarı sıvı dışkı gördüm az önce beyaz ve katıydı. Çok hareketli bilmiyorum neden böyle. Pankreas probleminden şüpheleniyorum dışkıdan dolayı. Kanatları düştü üretime başlamasını bekliyordum. Gözünün birisinin etrafında hafif pembe/kırmızılık var. Dışkı fotoğrafı yok şuan uyuyorlar silmeden çekmedim. Dün ıspanak verdim sadece ve yemlerini farklı aldım içinde kuru meyve var. Yardım edermisiniz sorun nedir ve beslenmesini değiştirmelimiyim?

Kuşsever0102

Yeni Üye
6 Şub 2019
11
0
1
18
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Kalitesiz bayat yemden dolayı olabilir.
Evdeki bazı bitkileri kemirdiği için olabilir.
Dediğiniz gibi de olabilir
bi vete götürün

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,177
1,343
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Suluğundaki suyuna yarı oranında gazı kaçmış maden suyu ekleyin. Geri kalanı normal su. Veterinere gitseniz iyi olur.

esin.

Süper Üye
23 Eyl 2018
189
19
18
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
2 tane
Kalitesiz bayat yemden dolayı olabilir.
Evdeki bazı bitkileri kemirdiği için olabilir.
Dediğiniz gibi de olabilir
bi vete götürün
Bu defa daha iyi marka aldım bayat olacağını sanmıyorum. Dışkı bazen sıvı bazen normal çıkıyor bir kerede beyaz/sarı yaptı. Uyurken kursağı içine çekmiş gibi duruyordu uyandı titremeye başladı geri uyuyunca sallanıyordu. Çok kötü gördüm onu kusmaya calisiyordu ve sonra tabana indi düzeldi elime aldim sevdim şuanda iyi uçuyor tırmanıyor. Bir ara kontrole gidecektik ikisinede, gitmeye çalışacağım.

esin.

Süper Üye
23 Eyl 2018
189
19
18
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
2 tane
Suluğundaki suyuna yarı oranında gazı kaçmış maden suyu ekleyin. Geri kalanı normal su. Veterinere gitseniz iyi olur.
Ben normalde mineralli su kullaniyorum arada ama maden suyu yok şuanda. Bazen sıvı oluyor bazen normal az önce beyaz değildi. Dediğim gibi öğlen çok kötü gördüm kursağında birşey var gibiydi. Elimdeyken gagasında beyaz küçük şeyler çıkardı ne olduğunu bilmiyorum. Şuanda iyi, dediğinizi uygulayacağım. Kafese elma taktım belki vitamin alması yardımcı olur diye.

Kuşsever0102

Yeni Üye
6 Şub 2019
11
0
1
18
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Bence burdan alacağın fikirler idare etmeni sağlar en iyi teşhisi iyi bir vet yapar ama petshotçu lara gitme seni para tuzağına çekerler.
İshal biraz tehlikeli diye biliyorum (bazı durumlarda)

Kuşsever0102

Yeni Üye
6 Şub 2019
11
0
1
18
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Vitamin desteği için mama yapabilirsin internetten bak yap

esin.

Süper Üye
23 Eyl 2018
189
19
18
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
2 tane
Vitamin desteği için mama yapabilirsin internetten bak yap
Tamam teşekkür ederim. Iyi olması için herşeyi deniyorum ama veterinere gitme imkanım fazla yok ciddi durumda gitmek zorunda kalırım tabikide. Tavsiyeniz için sağolun inşallah iyidir gerçekten.