Karadeniz Pet

Bi Bakar mısınız? İlk Defa Muhabbet Kuşu Sahibi Olduk

Salih.

Yeni Üye
Oğlum 6 yaşında Muhabbet kuşu istiyorum diye tutturdu. Yalnız hayvana eziyet olur diye çift aldım. Beyaz olanın göğsüne dikkatli bakınca buz mavisi, siyah gözlü erkek 3-4 aylık. Sarımsı yeşil olan kanadında siyahlıklar var dişi 1-2 aylık. Satan petshop söyledi cinsiyetlerini. 2 gün önce aldık.

Kafeste 3 tünek, 1 gaga taşı, 1 suluk (suya vitamin koyduk), 1 kumluk, 1 vitaminli yem ve bir de yumurtalı yem var.

1) Kuşların türleri nedir?
2) Kuşları su içerken görmedik, yumurtalı sarı yemi de hiç yemediler, kum da yemediler. sadece vitaminli tohumu yiyorlar. Su içmemesi ve sarı yemden yememesi normal mi?
3) Ballı krakeri çok seviyorlar fakat yiyince ishal oluyorlar sanki. Çok cıvık pisliyorlar. Krakeri alınca düzeliyor. Vermeyim mi?
4) Kafese elimi soktuğumda çoğu zaman korkmuyorlar, fakat parmağa çıkmıyorlar. Parmağa çıkana kadar salmamalımıyım?
5) Yeşil kuş bazen kanatlarını vücudundan ayırıp (kanatlarını açmadan resim koydum) hafif aç kapat yapıyor. Hasta mı sıcaktan mı? (Ev kaloriferli)
Çok tecrübesiziz farklı önerileri olan var mı?
IMG-20170311-WA0000.jpeg
SmartSelectImage_2017-03-12-15-18-20.png

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Ballı krakeri tavsiye etmiyorum yapıştırıcı kullanıyorlarmış tutması için hiç sağlıklı değil ben vermiyorum kuşuma
yumurtalı mama ilk başta yemeyebilirler benimkisi 5 ay sonra yedi
sıcaktan o şekilde kanadını açarmış bende sormuştum aynısını bana öyle dendi yani
Hemen salmayın kuşları önce bi alışsınlar yoksa hemen çarparlar bi yerlere bişey olmasın bu arada çift olduğu için alışmları zor olur diye duymuştum ama umarım alışırlar
Su içerler merak etmeyin onlar siz görmediğiniz bi zamanda içiyorlardır mutlaka ilk başta yem bile yemeyebilirler normaldir yani

Ballı krakeri tavsiye etmiyorum yapıştırıcı kullanıyorlarmış tutması için hiç sağlıklı değil ben vermiyorum kuşuma
yumurtalı mama ilk başta yemeyebilirler benimkisi 5 ay sonra yedi
sıcaktan o şekilde kanadını açarmış bende sormuştum aynısını bana öyle dendi yani
Hemen salmayın kuşları önce bi alışsınlar yoksa hemen çarparlar bi yerlere bişey olmasın bu arada çift olduğu için alışmları zor olur diye duymuştum ama umarım alışırlar
Su içerler merak etmeyin onlar siz görmediğiniz bi zamanda içiyorlardır mutlaka ilk başta yem bile yemeyebilirler normaldir yani
Teşekkür ederim

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri