Karadeniz Pet

Bilen varsa yardım edebilirmi ?

Sizce ne yapmalıyım

• Veterinere götür

Kullanılan: 1 100.0%
  • Zamanla iyileşir

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

Shrayk

Yeni Üye
Merhabalae bugün bir kuş aldım baktığımda birşeyi yok gibiydi eve geldiğimde biraz yürümesinde sıkıntısı var gibiydi uçamıyodu aldığım yere sorduğumda tüy döktüğünü söyledi baktığımda da kanatlarında eksik var gibi gözüküyo ama kanatlarının duruşu biraz tedirgin etti sizce ne yapmalıyım

Foto veya video at tecrübeli arkadaşlar görerek sana yardım edeceklerdir

Fotoğraf atın bakalım inşaallah bir sorun yoktur

Fotoğrafları

Ekli dosyalar

• 20201108_011056.jpg
    20201108_011056.jpg
    878.8 KB · Görüntüleme: 21
  • 20201108_011008.jpg
    20201108_011008.jpg
    870.8 KB · Görüntüleme: 20
Ah şu petshop sahipleri... Sanki uçuş kanatlarının bazıları çekilmiş. Çünkü durduk yere bu kadar tüy öyle ha derken dökülmez. Muhtemelen ele alışması amacıyla çekilmiş. Yürümesindeki aksaklık da buna bağlı sebeplerden olabilir. Yeme içme dışkı ve tünekde duruşta bir sıkıntı yoksa bir süre sonra normale döner. Ama tavsiyem kuşu uçurmamaya özen göster eksik tüy olduğu için ya sağa sola çarpar yada düşer. Buda belki garip gelecek ama kuşu uçmaya küstürür. sağlığına kavuşsa bile kuş yine çarparım yada düşerim diye korkabilir.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum.Aldığım Petshop net bi şey söyleyemedi ama yavrum uçamıyor sekip duruyor

Bu sayfayı çözemedim hala kusura bakmayın

Ah şu petshop sahipleri... Sanki uçuş kanatlarının bazıları çekilmiş. Çünkü durduk yere bu kadar tüy öyle ha derken dökülmez. Muhtemelen ele alışması amacıyla çekilmiş. Yürümesindeki aksaklık da buna bağlı sebeplerden olabilir. Yeme içme dışkı ve tünekde duruşta bir sıkıntı yoksa bir süre sonra normale döner. Ama tavsiyem kuşu uçurmamaya özen göster eksik tüy olduğu için ya sağa sola çarpar yada düşer. Buda belki garip gelecek ama kuşu uçmaya küstürür. sağlığına kavuşsa bile kuş yine çarparım yada düşerim diye korkabilir.
Kuşu petshoptan almadım ya bi ufak üreticiden aldım evde farkettim sorununu sorduğumda tüy döktü dedi duruşuda basık tofaş gibi biraz tünekte veya yerde dururken engelli diyede bırakmak istemiyorum ama erkek kuşumuz beğenmezse birşeyler düşünmem lazım

Siz bilirsiniz ama eş tutturmak amacıyla alındıysa pek uygun değil. Ben Fotoğraflardan tüylerin çekildiğini sanıyorum. Eğer döküldüyse üreticinin dediği gibi yine bir sorun var demektir. Bu durum kuşta bir rahatsızlık var işareti yapar.

Kuş fazla kuluçka geçirmiş olabilir bazı dişiler sık yumurta sonrası ayak felci yaşayabilir ve dişilerin kanat düzenleri değişebilir. Hayırlı olsun inşaallah ilerde düzelir ancak basikligi kalacaktır

Geri