Karadeniz Pet

Bir Türlü İyileşmeyen Kuşum

Floral'in bugün 6. günü
Bugüne kadar çok iyiydi aslında ama az önce çok kusmuş, aspur genellikle. Birde dışkıları şu şekilde olmuş.

fd.jpeg

@Recai SULAMİS @eyunal

Dün epey kusmuş ama yem kusmuş hep, kustuktan sonra 1-2 saat uyukladı sonra rahatladı. Şu an normal. Hocam kafesde siyah palstik var zeminde hep orayı kemirmiş. Ondan dolayı olur mu?

@eyunal @Recai SULAMİS

Kusma belki ama dışkıyı açıklamaz tekrar orayı kemirmemesi için elinizden geleni yapın.
Bugün yine aslı ablaya götürdüm hocam. Floral in 6. günü doldu bugün, arada böyle dışkılar normal dedi. Kursağına baktı birde kemiğine zayıflama yok dedi.

Floral yarın tam 10 gün olacak. Bundan önce 10 gün baytril kullanmıştık. Durumu iyiye doğru gidiyor sonra yine kötüleşiyor. Bundan önce 2-3 kere swap testi yaptırdık. Sadece bu durum için 4-5 farklı veterinere götürdüm. Yoğun bakımda bile durdu. Bazı veterinerlere 3-4 hatta 5 kere gittik.

@Recai SULAMİS @eyunal @ADRIAN

Şu anda durgun, iştahı çok az, uyukluyor. Şimdi ölçtüm 42-43 gram geliyor ağırlığı.

Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

fd1.jpeg
fd2.jpeg
fd3.jpeg

İstanbulvet e gitme imkanınız varmı?
Bu kuşta ki sorun büyük. Sürekli tekrarlıyor..
Hocam İzmir'deyim, kuşla oraya gitmem imkansız. Veteriner ile görüştüm. Probiyotik ile vitamin ver şimdilik dedi. Salı gününden bugüne kadar probiyotik ve vitamin veriyorum. Dışkıları ve iştahı normale döndü. Neşesi iyi gibi. Bu dişi kuşumdaki sorun bence çok sinirli olması. Her gün 2 kere kanadının altını kanatıyor. Gördüğüm zaman crystalin sıkıyorum. Ordan enfeksiyon bulaşabilir diye düşünüyorum.

Hocam son 5 gündür epey iyiydi. Dün gece kustu. Kustuktan sonra dışkılaro hemen değişiyor. Ağırlığı 44 gram şu an. Dışkısı şu şekilde.
Ekli dosyayı görüntüle 57476
Hocam benim kuşum da hasta. Birkaç kez veterinere gittim, ilaçlar kullandım fayda etmedi. Çok üzülüyorum keşke derdini söyleyebilse de çözsem aylardır uğraşıyorum. Umarım siz de ben de bulurum çözümü.

Geri