Karadeniz Pet

Biraz Yardım ve Hikaye ??!

Asi Gangster

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar Size Biraz Garip Birazda Yardım Etmeniz Amacından Başımdan Geçenleri Yazıcağım ( Bazı Sorulara Cevap pls )

1 Sene önce dayım bana dişi muhabbet kuşu vermişti.Onla iyi anlaştık.Çok eğlendik.Neyse aradan geçti 8 ay gibi bir zaman.Ben dişi kuşuma bir tane eş almak istedim.Babama söyledim babamda anneme söyleyip annem "hayır" diyince anneme birden sinirlendim.Sonra işte öyle böyle derken babam dediki "tamam alak dedi" bnde "tmm peder" dedim gittik bizim ordaki petshopcuya.Sonra babam dedi "şunu alak" ben dicektim "baba peder aynı tür kuş almamız gerekiyor" diye ama duymadı aq.Neyse sonra bir tane kuş seçti tepeli ama dayımın verdiği dişi muhabbetin türden değil.Birde dayımın verdiği dişi kuştan fazla küçük.Sonra getirdik eve açtım kutuyu girdi kafese bizim dişi bir heyecanlandı.He birde kuşu almadan önce akrabamız tatile gidicekmiş.Bize geldi dediki "tatile gitçezya bizim kuşu getirem buraya" dedi bizde "olur" dedik malum ayıp olmasın "bakarız bişe olmaz" demeyle kalmadı erkek muhabbeti aldık işte pederle sonra getirdik kafese girdi işte.Akrabamızın kuşuda dişi ve aldığım erkek muhabbetle aynı tür.Benim kuş yeni aldığım erkek muhabetle öpüşmeye çalışıyor ama erkek müsade etmiyor öpüşmüyor hep bir oraya bir buraya atlıyo.Bu akrabamızın dişi muhabbet kuşunun kafesine koydum bizim yeni erkek buna bir kur yapıyor aklınız almaz.Sonra aldığımız yerin sahibi "olmazsa getirin değiştiririz" demişti bizde getirdik.Sonra petshop sahibi "yarın gelin bir tane aynı tür getircem size" dedi bizde "tamam" diyip ayrıldık.İşte yarın oldu gittik petshopçuya adam güzel bir tane aynı tür aynı boy bir erkek muhabbet verdi.Ben dayanamayıp yeni aldığım erkek muhabbeti birdaha öyle sorun çıkmasın diye akrabamızın kuşunun kafesine koydum.Birde ne göreyim erkek muhabbet bundan kaçıyor ve akrabamızın dişi muhabbet buna vurmaya çalışıyor.Sonra işte koyduk bizim kafese bunlar bir böyle bakıştılar.Birde kuşu alırken adam bize yuvalık birde suluk vermişti.Neyse öyle yuvalığı filan taktık bunlar yarın oldu sabah sabah öpüşmeye başladılar.Her saat başı bunlar öpüşüyor kur yapıyorlar birbirlerine kaşıyorlar birbirlerini çok iyi anlaşıyorlar resmen 2 güne eş oldular.Bu kadar :D. SORULARIM ;

1 - Yeni aldığım erkek muhabbet kuşunun kanatları ve kuyruğu biraz küçük bu yüzden çiftleşmezlermi ?

2 - Dişi muhabbet kuşum yuvalığın girişini kemiriyor bazen içeri giriyor ama hiç yumurta bırakmamış ve erkekle çok az olsada gece uyurkene az kavga ediyorlar yine çiftleşmezlermi ?

3 - Ne zaman çiftleşirler ve çiftleşirlermi ?

SON OLARAK RESİMLER ; TABİ ATABİLMİŞSEM :D

İlk Geldiği Günler ;
Aq3Yzr.jpg

Heryerde Uyuyor :D
PoQE17.jpg
ngEGQa.jpg

Hmm..
95GpaO.jpg
rVEjDV.jpg
Yeni Erkek Muhabbet Kuşu

İlk Aldığım Erkek Tepeli Muhabbet (Aradaki farka bakın)
oZEzdq.jpg

Yeni Gelen Erkek Muhabbet Kuşu ile Uyumacalar..
QlQgPr.jpg

Soldaki Yeni Erkek Sağdaki Dayımın Verdiği Dişi Muhabbet ; DADLU
oZEzyq.jpg

Birde yeni erkek muhabbetimin ceresi mordu az çok mavileşmeye başladı acaba nedir bu ?

Son düzenleme:
resim yüklemek için önce aşağıdaki linki tıklamak gerekiyor.

https://hizliresim.com

açılan pencerede "DOSYALARI YÜKLE" kutusuna tıkla,bilgisayarına yüklediğin resmi seç,"YÜKLE" kutusuna tıkla,yüklenmesini bekle.

resim yüklendiğinde sol tarafta yüklediğin resmi göreceksin,sağ tarafta da internete yüklediğin resmin linkleri olacak.

2 ci satırda forumlar yazan satırın altına tıkla,o satır mavi boyanacak,sağ tıklayıp kopyala yı seç,foroma yazdığın mesaj penceresine yapıştır.resim mesajınla birlikte görünecektir,ön izleme ile kontrol edebilirsin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:56 -->-> Daha önceki mesaj 09:49 --

aşağıdaki gibi resim yükleyebilirsiniz.

Saol cetinates yaptım :) ve Yeni erkek muhabbetin resmini koydum

Son düzenleme:
yavru erkek kuşların ceresi önce mor olur sonra maviye döner,erkek kuşun yakından resimlerini çekerseniz anlaşılabilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:20 -->-> Daha önceki mesaj 12:10 --

maşallah güzel bir kuş,erkek yavru değil,kızıştığı için ceresi iyice mavileşmiş,eş tutup çiftleşirlerse yavruları olabilir.

Öncelikle saol eyvallah cetinates abi,erkek kuşumun yavru olmaması beni sevindirdi teşekkür ederim,ayrıca ikiside şuan uyuyorlar ama uyandıklarında erkek kuşum dişi kuşuma kur yapıyor ve öpüşüyorlar bazen ağızdan ağza yem alışverişi oluyor :)