Karadeniz Pet

Bitlenen Oda Nasıl Temizlenir? Ah kuşlar...

Kuzey Kara

Meraklı Üye
Merhabalar, 6 yumurtalı bir çift bakıyorum. Fakat nereden geldiyse kuşlar bitlendi. Bazı bitler kuşların kanını emerek besleniyorlar. Diğerleri beyaz ve kahverengi. Odada baktığım için odaya da yayıldılar.

Odada duvarlarda geziniyorlar. Her yerde geziyorlar. Tek tek bulup ezerek öldürüyorum ama baş edilmez herhalde. Bunları nasıl yok ederim?

Ardap sprey alsam odada kullanabilir miyim? Yani yatağa filan sıkılır mı? Ya da ilaçlama şirketiyle mi görüşmeliyim?

ilaçlama şirketiyle görüşmenize gerek yok. odadan bütün canlıları çıkartın. eğer odada yatak vs varsa onları çarşafla örtüp korumaya alın. ilaçlama şirketi çok yüksek fiyat alır ve genelde ucuz malzeme kullanır. bit ilacını alın ve odaya yoğun bir şekilde sıkın. odayı 72 saat kapalı tutun. kapı altları vs de hava geçirmeyecek şekilde kapalı olsun. kafes ekipmanları vs herşeyi çamaşır suyu ile iyice yıkayın, kuşları da gün aşırı bit spreyi ile ilaçlayın.

ilaçlama şirketiyle görüşmenize gerek yok. odadan bütün canlıları çıkartın. eğer odada yatak vs varsa onları çarşafla örtüp korumaya alın. ilaçlama şirketi çok yüksek fiyat alır ve genelde ucuz malzeme kullanır. bit ilacını alın ve odaya yoğun bir şekilde sıkın. odayı 72 saat kapalı tutun. kapı altları vs de hava geçirmeyecek şekilde kapalı olsun. kafes ekipmanları vs herşeyi çamaşır suyu ile iyice yıkayın, kuşları da gün aşırı bit spreyi ile ilaçlayın.

Hangi bit ilacını kullanmalıyım acaba? Ardap diye bir şey buldum. Ama bilmiyorum.

avromec,vilmectin yada baymec bu 3 ilaçtan birini bulun.tüm bitleri kısa sürede temizler.tüm ürünler ivermectin içerir.enselerıne yada göguslerındekı yaglı kısımlara bır damla derıye temas edecek sekılde damlatılarak kullanılır.kaç kusunuz var

avromec,vilmectin yada baymec bu 3 ilaçtan birini bulun.tüm bitleri kısa sürede temizler.tüm ürünler ivermectin içerir.enselerıne yada göguslerındekı yaglı kısımlara bır damla derıye temas edecek sekılde damlatılarak kullanılır.kaç kusunuz var

iki kuşum var. odaya da yayıldı bu haşereler onu ne yapmalıyım=?

iki kuşum var. odaya da yayıldı bu haşereler onu ne yapmalıyım=?
korkulacak bişey yok ozaman.sadece iki kuş ise çabuk temızlenır korkmayın.
yuvalık takılımı yavru varmı bilmiyorum.yavru yoksa işiniz çok kolay.
oda için bişey yapmanıza gerek yok.bu ilaçları kullanıyorsanız kısa sürede bitlerın hepsı ölür.bu süreci hızlandırmak için odada halı varsa kaldırıp yıkayın ve bitler tamamen yok olana kadar halıyı kullanmamanızda fayda var.
kafesi komple tüm aksesuarlarıyla birlıkte yemlık,suluk,tunek,varsa yuvalık a dan z ye domestoslu su ıle güzelce yıkayın.ardından ıyıce bol su ıle durulayın özellıkle tuneklerınız ahşapsa durulamayı çok ıyı yapın.
bu işlemden sonra kaynar su ıle tüm kafesi ve aksesuarları tekara durulayın.
bu işlem esnasında kuşlarınızı ılık elma sirkeli su yapıp kafaları dısarda kalacak sekılde bu suyun ıcıne sokun ve yıkayın.yıkama işlemınden sonra kagıt havlu yada herhangı gıbı bır bez ıle kısman kurulama saglayın.
ardından ıvermectın ıceren ılaclarla derılerıne bır damla degecek sekılde damlatma işlemını yapıp kusları kafeslerıne atın.
bu işlemlerı yaparken dıkkat etmenız gereken şeyler
1.oda sıcaklıgı 25 derecenın altında olmasın
2.ivermectını bır damladan fazla kacırmamanızdır.
aradan 10 gün sonra tekrar kafes temızlıgı ve bıtlerden gerıye kalan lavralar ıcın tekrar aynı işlemı yapıp bıtlerden kurtulursunuz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:04 -->-> Daha önceki mesaj 21:47 --

oda için bısey yapmanıza gerek yok dedım nedenını sorarsanız tavsıye ettıgım ılacları anlatmam gerekecek.
ivermectin normalde yaga enjekte edılen büyükbaşlar dahıl evcıl hayvanlarda kullanılan dış parazıt ılacıdr.kuşlara enjekte edemedıgımız ıcın sadece yaglı bölgelere damlatmamız yeterlı oluyor.kuşların derılerı cok ınce oldugundan ilaç derı altına geciyor.
kolayca anlamanız için şöyle söyleyeyım bi anlamda kuşun kanını zehırleyeceksınız.kuşların kanıyla beslenen ne olursa olsun kanın tadına bakan bakan parazıtler ölecektır.
bu parazitler insan üstunede atlayabılırler fakat ınsan uzerınde yasayamaz kısa surede ölurler.nedeni kuşların vucut sıcalıgı 40 derece üzeridir.insan vucut sıcaklıgı 37 dir.buyuzden bitler bır termal kamera gibi sıcaklıgı tespıt edıp oraya yonelırler.kısacası ınsan üzerınde fazla barınamazlar.
oda ev ıcınde nekadar bıt varsa sıcaklıgı algılayıp kuşların uzerıne gıderler.ılac sayesınde kusları ısıran ölür.buyuzden oda ıcıne pekte bırsey yapmasanız olur.yaparsanızda surecı dedıgım gıbı hızlandırmıs olursunuz.
bitler bır gecede ortalama 8 10 metre yol alabılırler.
ılacı senede 2 yada 3 kez kullanabılırsınız.
bilgilendırebıldıysem ne mutlu.
gecmıs olsun keyıflı hobıler

Son düzenleme:
korkulacak bişey yok ozaman.sadece iki kuş ise çabuk temızlenır korkmayın.
yuvalık takılımı yavru varmı bilmiyorum.yavru yoksa işiniz çok kolay.
oda için bişey yapmanıza gerek yok.bu ilaçları kullanıyorsanız kısa sürede bitlerın hepsı ölür.bu süreci hızlandırmak için odada halı varsa kaldırıp yıkayın ve bitler tamamen yok olana kadar halıyı kullanmamanızda fayda var.
kafesi komple tüm aksesuarlarıyla birlıkte yemlık,suluk,tunek,varsa yuvalık a dan z ye domestoslu su ıle güzelce yıkayın.ardından ıyıce bol su ıle durulayın özellıkle tuneklerınız ahşapsa durulamayı çok ıyı yapın.
bu işlemden sonra kaynar su ıle tüm kafesi ve aksesuarları tekara durulayın.
bu işlem esnasında kuşlarınızı ılık elma sirkeli su yapıp kafaları dısarda kalacak sekılde bu suyun ıcıne sokun ve yıkayın.yıkama işlemınden sonra kagıt havlu yada herhangı gıbı bır bez ıle kısman kurulama saglayın.
ardından ıvermectın ıceren ılaclarla derılerıne bır damla degecek sekılde damlatma işlemını yapıp kusları kafeslerıne atın.
bu işlemlerı yaparken dıkkat etmenız gereken şeyler
1.oda sıcaklıgı 25 derecenın altında olmasın
2.ivermectını bır damladan fazla kacırmamanızdır.
aradan 10 gün sonra tekrar kafes temızlıgı ve bıtlerden gerıye kalan lavralar ıcın tekrar aynı işlemı yapıp bıtlerden kurtulursunuz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:04 -->-> Daha önceki mesaj 21:47 --

oda için bısey yapmanıza gerek yok dedım nedenını sorarsanız tavsıye ettıgım ılacları anlatmam gerekecek.
ivermectin normalde yaga enjekte edılen büyükbaşlar dahıl evcıl hayvanlarda kullanılan dış parazıt ılacıdr.kuşlara enjekte edemedıgımız ıcın sadece yaglı bölgelere damlatmamız yeterlı oluyor.kuşların derılerı cok ınce oldugundan ilaç derı altına geciyor.
kolayca anlamanız için şöyle söyleyeyım bi anlamda kuşun kanını zehırleyeceksınız.kuşların kanıyla beslenen ne olursa olsun kanın tadına bakan bakan parazıtler ölecektır.
bu parazitler insan üstunede atlayabılırler fakat ınsan uzerınde yasayamaz kısa surede ölurler.nedeni kuşların vucut sıcalıgı 40 derece üzeridir.insan vucut sıcaklıgı 37 dir.buyuzden bitler bır termal kamera gibi sıcaklıgı tespıt edıp oraya yonelırler.kısacası ınsan üzerınde fazla barınamazlar.
oda ev ıcınde nekadar bıt varsa sıcaklıgı algılayıp kuşların uzerıne gıderler.ılac sayesınde kusları ısıran ölür.buyuzden oda ıcıne pekte bırsey yapmasanız olur.yaparsanızda surecı dedıgım gıbı hızlandırmıs olursunuz.
bitler bır gecede ortalama 8 10 metre yol alabılırler.
ılacı senede 2 yada 3 kez kullanabılırsınız.
bilgilendırebıldıysem ne mutlu.
gecmıs olsun keyıflı hobıler

Çok faydalı oldu çok teşekkürler üstad. Ben zaten yuvalık ve kafesleri yeniledim eskilerini çöpe attım. Dediğiniz ilacı alıp uygulayacağım. Teşekkürler...

bence toz akarsidi her yere pulvarize ederek odanın her yerine yatak üstlerine kör noktalara püskürtebilirsiniz. Zira doğal bir ürün olduğu için zararı da olmayacaktır www.akarsid.com burada uygulamayala ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bence vilmectin aşırı hassas bir ilaç şırıngayla filan dozunu ayarlayamazssanız kuşa zarar verebiliyor. Ayrıca toksik etkisi olan ilaçlardan olabildiğince uzak durmak gerektiğini düşünüyorum. Avrupa bu tür ilaçları yasakladı.

Bence vilmectin aşırı hassas bir ilaç şırıngayla filan dozunu ayarlayamazssanız kuşa zarar verebiliyor. Ayrıca toksik etkisi olan ilaçlardan olabildiğince uzak durmak gerektiğini düşünüyorum. Avrupa bu tür ilaçları yasakladı.
Konu 2016 nin konusu ,[emoji4]

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim de bu ara bitlenme ile ilgili sıkıntılarım oldu malum kuluçka zamanı zehirli ilaçlardan uzak durmak lazım zaten işe de yaramıyor bitler ölmüyor bu ilaçlarla ayrıca risk alıyoruz. Bir arkadaş tavsiyesiyle akarsid denilen toz ilacı kullandım. Gerçekten şimdilik kurtuldum gibi görünüyor. Zaten bit yok diye kesmeyin ayda bir defa kuş başına 3 -5 gr hayvanların kanatlarına göğsüne püskürtün toz şeklinde diyorlar. Hayvan rahatlıyor arkadaşlar bitler kum gibi dökülüyor aşşaya. Yemin içine bile koyduruyorlar çünkü bitler yemin içine bile saklanıyormuş zehirli ilacı yeme karıştıramadığımız için bit sürekli tekrar ediyormuş ben de tavsiye edeirm.
www.akarsid.com burada kullanımı ile ilgili detayları yazıyor. Gece mücadele etmek gerekiyor bitlerle.

Geri