Karadeniz Pet

Bitlenme fazla kasinmadan nasil ayirt edilir?

Chans

Yeni Üye
Kuslar kasinmayi seviyorlar ancak bir sorun oldugunu nasil anlayabiliriz? Bu aralar kusum oncesine gore biraz fazla kasinmaya basladi. Neden olabilir? Onlem almak icin onerilerinizi almak isterim tesekkurler.

Resim yükleyin bakalım tüye girdiyse normalden 1 tık fazla kaşınır..

Eğer bit şüpheniz varsa kuşun bulunduğu odanın ışığını akşam kapatın gece 4.5 gibi kalkın ışığı açın telefonun flashı ile tünek taban ve suluğu kontrol edin gezinen bitleri görebilirsiniz..

Eğer bit şüpheniz varsa kuşun bulunduğu odanın ışığını akşam kapatın gece 4.5 gibi kalkın ışığı açın telefonun flashı ile tünek taban ve suluğu kontrol edin gezinen bitleri görebilirsiniz..

Sanirim tuye girdi, 2 aylik oldu.

B6AB41A1-ED68-40F2-8F15-AC8129E9D565.jpeg

Kuşlar 3 aylıkken tüyleri tamamlanmış oluyor tüye girmiş olabilir mi bilmiyorum fotoğraftan tüy kapsülü göremedim. Bit şüpheniz varsa kafesi elma sirkesiyle dezenfekte edin. Kuşa da sıcak bir su kabı içerisine bir kaşık elma sirkesi koyarak verebilirsiniz tüye girdiyse zaten rahatlamasına yardımcı olacaktır.

Abi benim kuşumda normalden çok kaşınıyor tüye mi girdi acaba yaşını bilmiyorum kaç olabilir yaşı yardımcı olursanız çok sevinirim

Ekli dosyalar

• 20191204_170347.jpg
    20191204_170347.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 40
  • 20191204_173048.jpg
    20191204_173048.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 30
  • 20191204_173044.jpg
    20191204_173044.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 27
  • 20191204_173053.jpg
    20191204_173053.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 25
Abi benim kuşumda normalden çok kaşınıyor tüye mi girdi acaba yaşını bilmiyorum kaç olabilir yaşı yardımcı olursanız çok sevinirim
eğer kafasının arkasında tüy kapsülleri varsa veya son zamanlarda kafes tülünde ve tabanda gereğinden fazla tüy varsa bilinki kuş tüye girmiştir.

Söylediğim kontrolleri sizde yapın bakalım. gördüğüm kadarıyla tüyde değil fakat yaşı için daha net resim olması lazım..

Tarif ettiğim şekilde baktınız mı kafese veya şimdi de tünekleri çıkarın kafese taktığınız baş kısmındaki oyukları kontrol edin selpak serip vurun tüneği bit varsa küçük küçük düşecektir selpağın üstüne..
Evet tunekleri kontrol ettim dediklerinizi yaptim ama gorunurde bir sey yok. Neden bu kadar kasiniyor anlamadim belki ben abartiyorumdur

Geri