Karadeniz Pet

Bitlerden kurtulma

QKREQ

Yeni Üye
Kuşlarım çok kaşınıyor ve bu kaşınmaları genellikle 30 saniye sürüyor ayrıca bulundukları ortamda hiç bir ses veya ışık bulunmamasına rağmen uykusuzlar bu bitlerden nasıl kurtulurum

kuluçkadaysa yapmayın.hayır
kuluçkada değil ama o eskiden düzenlemişti bu aralarda yuvalıkla ilgileniyor ve bir kaç kere çiftleşmeye çalıştıklarını gördüm kararsız kaldım acaba yuvadan mı bulaştı yuvayı değiştirsem mi diye

kuluçkada değil ama o eskiden düzenlemişti bu aralarda yuvalıkla ilgileniyor ve bir kaç kere çiftleşmeye çalıştıklarını gördüm kararsız kaldım acaba yuvadan mı bulaştı yuvayı değiştirsem mi diye
yok.yuvada talaş mı var ?

Bitleri gördünüz mü emin misiniz yani bitlendiklerine ? Bir de kuşlar neden bitlenir acaba ?

Bitleri gördünüz mü emin misiniz yani bitlendiklerine ? Bir de kuşlar neden bitlenir acaba ?
Temiz Olmayan Ortamdan Olur Çoğunlukla Veya Petshop da diğer kuşlardan bit geçmiş olabiliyor Basit Çözümleri Var Önlemenin Kafesin Kenarlarına Elma Sirkesi Damlatmak Gibi

Temiz Olmayan Ortamdan Olur Çoğunlukla Veya Petshop da diğer kuşlardan bit geçmiş olabiliyor Basit Çözümleri Var Önlemenin Kafesin Kenarlarına Elma Sirkesi Damlatmak Gibi
Biti görmeden ilaç vermek bence yanlış.

vilmectin,bitason gibi ürünler önlemekte kullanılıyor.ben 6 ayda bir bitason uyguluyorum.gereksiz yere denmez önlem olarak yapılabilir

Geri