Karadeniz Pet

Bitmeyen tüy dökümü

Aliemrekaragoz

Yeni Üye
Merhabalar yaklaşık 5 aylık dişi muhabbet kuşum sanırım tüy dökümü zamanına girdi ama bir türlü geçmek bilmiyor kaşınırken kepek benzeri döküntüleri oluyor dökülen tüyler yerine yenileri çıkıyor tüy kapsülleri bayagı arttı b vitamini takviyesi yapıyorum ama ekstra neler yapabilirim tavsiyelerinize ihtiyacım var:confused::confused: dökülen bazı tüylerini de ekliyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim simdiden teşekkürler
35347
35348

Çok tatlı maşallah.Havuç rendesi ve yumurta maması karıştırıp verin.
Teşekkürler yumurta mamasını hiç yemek istemiyor malesef havuç rendesinide elimle ısrar ısrar zor yediriyorum yemekte seçiyor hanımefendi:cool: Önerinizi uygulamaya çalışıcam ama teşekkürler

Tüy döneminde kuşlara yavru bakmadiklari süre yumurta maması havuç vs verilmez..

Protein değeri yüksek olduğu için fazla yüklemeden dolayi kuş tüyden çıkamaz. .

Günlük 1 tatlı kaşığı kadar yulaf verin 1 haftaya atlatır. .

Yulafı açık olarak petshoptan alıyorsanız öncesinde su ile durulamanın faydası var. hem üzerindeki tozları atar hemde biraz nemli olunca daha iştahlı yiyorlar. Bende üretici bir arkadaştan tavsiye almıştım hızlı atlatmak için.

Berovit b12 kullanmamı tavsiye etmişti yakınlarda veteriner olmadığından eczaneden bemiks compoze alıp 1ampül 1lt suya karıştırıp veriyorum. Yoğun tüy dökümü azaldı patlayan modüllerde sanki daha hızlı çıkıyor gibi geliyor bana. ayrıca nerde ise tüm gün uyukluyorlardı şimdi biraz hareketlendiler.

Ben Avisol Plus kullanıyorum.İki kuşum da tüy döneminde.Kuşlara bebek bisküvisi vermek daha doğrusu mamalarına katmak zararlı değilmi? (Palm yağından ötürü)

Ben de yumurta sarısı, irmik, yumurta kabuğu, beyazını karıştırıp vermiştim.
Vitamin takviyesi de yapmıştım

B vitamini ve günlük bir tatlı kaşığı yulaf çok iyi geldi gerçekten 1 haftada tüy dökmesi bayagı azaldı teşekkürler tavsiye veren herkese :)

Geri