istanbul escort

DMG

Bakıp Çıkıcam
30 May 2019
3
0
1
29
Evcil Hayvanı
Sultan P., Monk P.
Kuş sayısı
10 ile 20 tane
Selamlar, 12 tane sultan papağanım var. Bir çiftim yumurtlayacağı için 1 adet kafes almaya petshopa gittim. Ve türünü ilk defa gördüğüm resimdeki papağanla karşılaştım. Evcil ele geliyor. Ancak türünü araştırıyorum internette bunun gibi uzun kuyruklusunu göremedim. Yaşının biraz olduğunu düşünüyorum. Ancak bu kuşun türü tam olarak nedir? yardımcı olur musunuz. ötüşlerinden dolayı erkek olduğunu tahmin ediyorum. Çok hareketli maşallah.

Bu arada 350 tl ye aldım. Ancak daha pahalı bir fiyatının olacağını tahmin ediyorum.
 

Ekli dosyalar

DMG

Bakıp Çıkıcam
30 May 2019
3
0
1
29
Evcil Hayvanı
Sultan P., Monk P.
Kuş sayısı
10 ile 20 tane
Teşekkür ederim, bende araştırmalar yapıyorum. Bunlar sultanlara göre meyve sebze ağırlıklı beslemek gerekiyormuş. Versele laga prestij yanında Elma, kayısı, kiraz verdim. Dilim elmanın yarısını bitirdi, sultanlarım meyve hiç yemiyor, bu yiyince şaşırdım kaldım :) . Versele Laga'nın g14, p15, p19 gibi pelet yemleri var hangisini alsam karar veremedim monk için. Bunların dışında günlük salata, havuç, maydanoz, dere otu, ve meyvelerden vermeyi düşünüyorum. Dal darı da alırım sık sık. Ay'da 1 kilo kadar yiyiyor sultanlarım. Monk'da bir dal darının yarısını bitirdi. Evde daha büyük kafes var, bayramdan sonra temizliğini yapıp o kafese almayı düşünüyorum boy 150 cm , genişlik 90 x 60 cm. hafta sonu evde olduğum için odaya salıp takip edicem bakalım sultanlarıma zarar verecek mi, sultanlarım 7-24 oda da salınıklar.

Bu arada en çok merak ettiğim şey, forumlarda kimse dişi ise konuşmaz dememiş. Dişi monklarda erkek monklar gibi melodik ötüş yapıp konuşma yeteneklerine sahipler mi?
 
Son düzenleme:

DMG

Bakıp Çıkıcam
30 May 2019
3
0
1
29
Evcil Hayvanı
Sultan P., Monk P.
Kuş sayısı
10 ile 20 tane
Yok boyutu sultan papağanından daha büyük, ben bir tek kuyruğu uzun olduğu için emin olamamıştım. Çünkü internette baktıklarımın kuyrukları bu kadar uzun değildi. Merak ettiğim 1 -2 yaş aralığında mı yoksa 7 - 8 yaşında mı dır. Aldığım yer 1 yaşında falandır dedi ama o da bilmiyor. Belki video daki hareketlerinden cinsiyetini belli ediyordur. Birde bu sabah odaya saldım çok az uçsa bile ağzından nefes alıyor, nefes nefese kalıyor. ama bir yere konduktan 3 - 4 saniye sonra nefes alışı normale dönüyor.
youtube sayfamdan daha önce paylaştığım sultanlarımı da görebilirsiniz.