Karadeniz Pet

Boş yumurtaları aldım

cey

Paylaşımcı Üye
Yumurtalar 4 günlük flasa tuttum ve bembeyaz sadece bi sarisi var damar yok yumurtayi aldim dogru mu yaptim ve kafesleri ayirip dinledireyim mi acilll

Yumurtalar sıcak şuan ve disimin ilk yumurtalari

4 yumurta aldım 5. de yolda disiyle erkegi ayirmali miyim

Arkadaş 4 günde yumurta dolumu boşmu anlaşılmaz. Neden aldın ?

Zaten dişi 3 ncü yumurtadan sonra yatar kuluçkaya..

Abi yattı 4.gün oldu zaten ben birini düşürdüm yanlışlıkla malesef sadece sarısı vardı yani kötü bir tecrübeyle boş olduklarını anladım çünkü fenerde hiçbirinde kızarma kılcallanma vb yoktu bembeyazdı

Son düzenleme:
40510

Ben izledigim videolarda oyle gordum hocam tamami kirmizi oluyo diye biliyorum dollenmisse zaten cok ciftlesemediler

40511

Aynı burdaki gibiydi zaten hepsi hatta sarisi daha azdi

Son düzenleme:
Cok acele etmişsiniz bence 10 gun kadar beklemeliydiniz. Dişiyi dinlendirecek kadar da bisey olmamis zaten yavru beslememis bisey yapmamis 5 gun yumurtaya yatmakla olmaz. Bence siz bir kuslari rahat bırakın sizin geldiğiniz aşamaya gelmek için neler yapiyorum ben.

Tamamdır bekleyeyim ama bosuna yorulmasin istiyorum hep yuvalikta cunku

Benim de ilk yumurtalarim evet acele ettim sanirim cahillikten iste
Yeni yumurta yapti onlari almayacağim 10 15 gun

Yumurtalar boş ta olsa kalsın. Boş olan yumurtalara yavrular kafalarını yaslar. Ayrıca dişinin işi kuluçkaya yatmak altından yumurta almak stresse neden olabilir. Hiç gereği yok. Yorulmaz ki zaten.
Geliş sırasına göre üzerine keçeli kalemle ufak işaretler konulabilir. Daha kesin bilinebilir hangisi kaç günlük oldu diye.

• Beğen
Tepkiler: cey
Yumurtalar boş ta olsa kalsın. Boş olan yumurtalara yavrular kafalarını yaslar. Ayrıca dişinin işi kuluçkaya yatmak altından yumurta almak stresse neden olabilir. Hiç gereği yok. Yorulmaz ki zaten.
Geliş sırasına göre üzerine keçeli kalemle ufak işaretler konulabilir. Daha kesin bilinebilir hangisi kaç günlük oldu diye.
Teşekkürler hocam boşları saklıyordum zaten geri koydum yeni yaptıklarıyla beraber duruyor şimdi hepsinin gününü takvime yazmıştım

yanlış bilgi çok internette biri diyorki tecrübe olur kalsın biri diyor ki alın ben de öğrenmiş oldum sayenizde insan düzgün bir açıklamayla ögrendikçe evhamı da azalıyor tabii ;)