Karadeniz Pet

bol bol yumurta almak istiyorum kafes düzeni uygun mu ?

Rabiabuse13

Yeni Üye
15189529404242122393613.jpg
KAFES DUZENIM YUMURTA ALMAK ICIN UYGUNMU ?

Biri yuvalığa yakın olmak üzere iki tane ahşap tünek koymanızı tavsiye ederim. Birbirlerinden biraz mesafeli olmasında yarar var. Ayrıca akıllı yemlik kullanırsanız, kuşları sürekli rahatsız etmek zorunda kalmazsınız.

Plastik tünek yerine ahşap kullanabilirsiniz. Kafesde gaga mineral ve kalamar kemiği göremedim?

Bugun alacagim ahsap tunek ve kalamar kemigi gaga tasi var sadece ama 6 kere ciftlestiler

Beyaz tüneklerin olduğu yerlere boydan boya ahşap tünek takın. Hatta bulabilirseniz sekizgen tüneklerden olsun. Kuşların daha iyi kavradığını, daha sağlam tutunduklarını bizzat tecrübe ettim. Pembe tüneğe gerek yok.

Beyaz tüneklerin olduğu yerlere boydan boya ahşap tünek takın. Hatta bulabilirseniz sekizgen tüneklerden olsun. Kuşların daha iyi kavradığını, daha sağlam tutunduklarını bizzat tecrübe ettim. Pembe tüneğe gerek yok.
Suya yuvaya ve gaga tasina ulasabilsinler diye koydum pembeyi

Istedikleri her yere tırmanarak ulaşabilirler. Fazla tüneğe gerek yok.
Mama için ise, içine sevdikleri besinlerden koymak ve kafese mama koymadan bir süre önce yemliği çıkarmak işe yarayabilir. Süreyi uzun tutmayın, sakın aç kalmasınlar.

Istedikleri her yere tırmanarak ulaşabilirler. Fazla tüneğe gerek yok.
Mama için ise, içine sevdikleri besinlerden koymak ve kafese mama koymadan bir süre önce yemliği çıkarmak işe yarayabilir. Süreyi uzun tutmayın, sakın aç kalmasınlar.
Peki sagolun yeni konu actim ondada yardimci olurmusunuz

Bir sorum var niye herkes kuş üretmek istiyo benim 2 kuşum var hiç öyle bir derdim yok üreteyim satayım falan.

Bir sorum var niye herkes kuş üretmek istiyo benim 2 kuşum var hiç öyle bir derdim yok üreteyim satayım falan.
Ben satmak icin degil hayvanlari cok sevdigim icin yavru istiyorum surekli sevebilecegim egitebilecegim oynaya bilecegim fazladan yumurtlari yeme dusunce arka da slarima hediye edecegim ondan istiyorum

Ben satmak icin degil hayvanlari cok sevdigim icin yavru istiyorum surekli sevebilecegim egitebilecegim oynaya bilecegim fazladan yumurtlari yeme dusunce arka da slarima hediye edecegim ondan istiyorum
Keşke herkes böyle olsa günümzde kuşları ek gelir olarak görüp alıp çifleştirmeye çalışırken öldürenler var.

Bence üretmek ile, evde beslenilen bir çift kuşun yavrularının olmasını ve bunların buyidiklerinin görülmek istenmesi farklı şeyler. Ticarî amaç yoksa, durum biraz da duygusal hale geliyor.

Bence üretmek ile, evde beslenilen bir çift kuşun yavrularının olmasını ve bunların buyidiklerinin görülmek istenmesi farklı şeyler. Ticarî amaç yoksa, durum biraz da duygusal hale geliyor.
Benim ticari bir amacim yok dedigim gibi onlar yavrulayinca yavrulariyla vakit gecirmek istiyorum yani dusunsenize surekli sizinle oynayan sizi seven kucuk bir arkadasiniz var evde guzel olmaz mi :D

1518956978200-1690319096.jpg
tuneklerin yerini Degistirdim boyle dahami iyi onlarin rahati benim icin cok onemli

Siz kendinize göre düşünüyosunuz bazılar evde dursunda çifleşip yumurtlayıp satayım diye düşünüyor.