Karadeniz Pet

Boncuğum ile Kavuştum.

SadeceHasan

Meraklı Üye
2.5 hafta sonunda kuşum Boncuğa kavuştum.Unuttuğunu düşünüyordum ama hiç unutmamış, geldiği gibi kafasını eğip sevdirdi.Normalde dışarı salmayacaktım 1-2 gün alışsın diye ama kafes kapısını açınca çıkmaya çalıştı hep.Bende 10 dk saldım oynadım.Kilosunda, tüylerinde problem yok,gayet canlı ve parlak.Tek bir sıkıntı gördüm.Cok kaşınıyor neden olduğunu anlamadım.Mantardan ve bitten şüphelendim.Gitmeden önce kafesjndeki herşeyi temizledim zaten.Mantar belirtisi (kan,gaga alti ve ayaklarda kabuklanma)yok.Gayet iyi.Bitten şüphelendim,kafes tabanında, tünek arasında hiçbir şey yok.Nedendir sizce hocalarım @Recai @Ahmet ASLAN @ADRIAN . Stres ve tüy dökümü yok çok parlak ve hepsi çıkmış.Konusuyor da ama şuan uykusu var uyuyacak.Ani yer değişimleri yüzünden böyle bir davranış yaptığını düşünüyorum.Sizce?

Kuşun olduğu oda karanlık olsun. Gece 3-4 gibi kalkın telefonun flaşıyla kafese bakın tünek , yemlik , suluk , taban vs. Hatta tabana beyaz kağıt koyun sonra dediğim gibi gece bakın bit varsa çok rahat görürsünüz.. Sonucu söyleyin bize bit varsa çözümünü anlatalım..

Kuşun olduğu oda karanlık olsun. Gece 3-4 gibi kalkın telefonun flaşıyla kafese bakın tünek , yemlik , suluk , taban vs. Hatta tabana beyaz kağıt koyun sonra dediğim gibi gece bakın bit varsa çok rahat görürsünüz.. Sonucu söyleyin bize bit varsa çözümünü anlatalım..
Hocam 6'da kalktım,hiç bir şey yoktu.Bi 30 dk önce de flaşla baktım suluğa,tüneğe,kuşun tüylerine,tabana falan bit falan ortalıkta gezmiyor.Ve şuanlık düne göre kaşıntısı azaldı akşam gelmişti şuanda biraz kaşınıyor ama anormal bir biçimde değil ilerleyen saatlerde tekrar yazacağım sağolun hocam.

Geri