Karadeniz Pet

Boncuk azdı :))

enescakar

Yeni Üye
Herkese merhabalar,

Videoda göreceğiniz gibi 9 aylık Boncuk tabiri caizse kudurmuş durumda. Yanına yaklaşık 2 ay önce 1.5-2 aylık eş almıştım(kendi seçimiyle) ilk başlarda eşe daha doğrusu kendi türünden bi canlıya alışması doğal olarak biraz zaman aldı ve aynı zaman içinde de eve yeni gelmiş olan dişi kuşunda ortama ve bizlere alışma süresi geçti..
Videoda gözüken aslında hiç bir şey değil.. Çok fazla coşmuş durumda. el-ayak parmakları, kulaklar, duvar köşeleri, yastık kenarları, kumandalar.. Aklınıza gelebilecek hemen hemen her şeye kabarmaya, sürtünmeye başladı. Hayvanın haline acıyorum artık eş aldım ama kendi seçmesine rağmen tık yok. Yavruda yavru demiyorum yaparlarsa başım gözüm üstüne yapmazlarsa da silah zoruyla birbirlerine atlatacak halim yok ama hayvanın bu hali gerçekten normal değil.
Daha ne yapabilirim?
Kızgınlık döneminden çiftleşmeden çıkartma gibi bi durum söz konusu olabilir mi?

[YOUTUBE]bIpBg17i7Ao[/YOUTUBE]

9qPaY8.jpg

G2Omgv.jpg

o8RyX2.jpg

nm3yQg.jpg

1Dl76D.jpg

o8RyXk.jpg

Dışı Daha Kızmamş Gibi Geldi Bana Ama erkek onu ilerde İkna eder gibi :) Maşallah

Evet dişim henüz kızışmadı ve kızışmayada niyeti pek yok gibi.. :)

Kuşunuzun kızışmasına yardımcı olabilirsiniz Nijer Tohumu Kullanın.

Onu da kullanıyorum.. Ekstra olarak sularına bal ilavesi bile yapıyorum.

Levent Abi, senin fikrin önemliydi benim için.
Dediğim gibi bu hayvanları makine gibi durmadan üretip, çoğaltıp işin ticaretini yapmak istemiyorum. Bana kalsa eş bile almazdım ama bahsi geçen varlık bi canlı ve üremeye ihtiyaç duyuyor, sırf bu yüzden eş aldım.. Kafes kapısı 7/24 açık, hiç bir zaman hapis, esir hayatı yaşatmamaya özen gösterdim. Şimdiye kadar kafeslerine (eş geleli 2 ay oldu) yuvalık dahi takmadım.. Bazı arkadaşlar kafese kapatıp, yuvalık takmam gerektiğini söylüyorlar bu konuda senin fikrin nedir? Ne yapmalıyım? Benim isteklerimden çok hayvanların mutluluğu, rahatlığı önemli..
Ve son olarak Çek cinsi muhabbet kuşları diğer cinslere nazaran daha kilolu, yapılı mı oluyorlar? Benim Boncuk maşallah bastığı yeri hissettiriyor ve korkuyorum açıkçası ilerleyen yaşlarında yağlanmaya, kiloya bağlı hastalık yaşamasından. Bizimle birlikte sabah-akşam insan gibi her şeyden hafife alınmayacak kadar yer, kuru yeminden(darı) yer, taze yemde(ekilmiş sarı darı) yiyo, tabii bunların yanında şunu da söylemem gerekir ki çok hareketli maşallah. Sürekli hareket ve ötüş halinde. :)

Geri