Karadeniz Pet

Boncuk eşinden kaçıyor... ne yapmalıyım?

selkentli

Yeni Üye
iyi akşamlar üstadlar, sizden yardım istediğim konu kuşumuza eş olarak aldığımız dişiden erkeğin kaçması....
ilk eve getirdiğimde yanaştı erkek, arada kuyruğunu kanadını seviyor kanadıyla, bazen de karşı karşıya geçip gagalarından birbirlerini mi besliyorsan alt duduş mu yapıyorlar bilmem...

Ama genelde erkek kaçıyor, dişi sürekli yanına gidiyor ama erkek kaçıyor. Dişiyi alalı 3 gün oldu. Erkek 5 aylık diişi 2 aylık falan. Erkek eylülden beri bizde, uçamazken aldık. Erkek bize fazlasıyla alışık bu sayede dişide çabuk alışacak ama dişi ne zaman erkeğin yanına gelse erkek kaçıyor. ne yapmalıyım? acaba erkek bizimi kıskandı?

vQ61yO.jpg

Kuşlarınız küçük daha zamanları var. Beyazın durduğu tünek nasıl tünek? Kafesi büyütme imkanınız var ise büyütün maşallah kuşlarınıza

hakketten tüneği görünce gülesim geldi kafese sığmamış tünek yan yapalım demişler sanki laz işi olmuş :D

tünek sığmadığı için değil kısa geldiği için biraz da farklı olsun diye öyle yaptım Boncuğun çok hoşuna gitti genelde onun üstünde durur...
kafesi değiştircem ancak yaşadığım ilçede seçenek az, tatilde inşallah...

BU ARADA LAZ DEĞİL HAS YÖRÜĞÜM :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:30 -->-> Daha önceki mesaj 19:28 --

Bu arada erkek bazende saldırıyor..

Kuşlarınız çok güzel maşallah bu arada kafesin boyutu nedir?

KAFES;
yükseklik 40,
genişlik 29,
derinlik 21, ölçülerinde..

Dişiyi nerden aldığınızda önemli.
erkek küçük ve şahıstan; dişiyiiese Pesohptan ve birazda büyümüş alırsanız veya tamtersi de olabilir
Zengin kız fakir oğlan gibi oluyor.....
Sabredin kuşları sokmayı olur inşallah
,

teşekkür ederim, daha önce 9 yıl yaşayan bir kuşum olmuştu,
ama o hep tek yaşadı ve o zamanlar çocuktuk sadece... şimdiki kadar bilgi alma şansı yoktu,
buna da eş alma düşüncesiye almamıştım o yüzden kafes küçük, ama aklımda ilk fırsatta değiştircem.

hakketten tüneği görünce gülesim geldi kafese sığmamış tünek yan yapalım demişler sanki laz işi olmuş :D

LAZ işi derken
deyip konuyu etnik kimlik
ayrımcılığı na getirirmişim
şaka bi yana
bende elhamdulillah LAZ ım

Geri