Karadeniz Pet

Boncuk İshal ve geçmıyor

Yeşil Boncuk

Yeni Üye
Merhabalar

1 hafta olmuştur. Ishali geçmiyor. Dışkısında Az miktarda yeşil var beyazı neredeyse tamamen şeffaf su gibi. Ama bazen dışkısı düzgün oluyor. Enerji ve keyfi iyi. Başka anormallik hissetmedim. Akşam yatmaya yakın biraz halsizlik görüyorum sadece saatt 11-12 gibi artık.

Birkac sefer haşlanmış patates verdik. Çok sevmedi ama 3-4 sefer tirtiklattik. Duzelmedi.

Kucukcekmecedeyim. Yakinda iyi bir veteriner oneriniz olursa direkt olarak goturebilirim. Ne önerirsiniz arkadaslar. Tesekkurler.

Mevsimsel geçişlerde dışkıda bozukluklar olabiliyor. Probiyorik kullanın daha sonrasında tekrardan bakalım. Dal darı kanarya yemi vermeniz sürece katkı saglar.

Mevsimsel geçişlerde dışkıda bozukluklar olabiliyor. Probiyorik kullanın daha sonrasında tekrardan bakalım. Dal darı kanarya yemi vermeniz sürece katkı saglar.
Çesitleri var mı? Yanlış birşey almayayım. Nette farklı şeyler çıkıyor. Nasıl ve ne kadar süre vermeliyim.

Röhnfried entrobac temin edin internette bölünmüş olarak satılmaktadır. Güvenilir site olmasına özen gösterin haftada 3 gün idealdir daha sonra duruma göre haftada 1 e çekebilirsiniz normal zamanlardada haftada 2 idealdir. Kanarya yemi ve dal darı ile destekleyin şimdilik. Daha sonrasında tekrar bakalım.

Röhnfried entrobac temin edin internette bölünmüş olarak satılmaktadır. Güvenilir site olmasına özen gösterin haftada 3 gün idealdir daha sonra duruma göre haftada 1 e çekebilirsiniz normal zamanlardada haftada 2 idealdir. Kanarya yemi ve dal darı ile destekleyin şimdilik. Daha sonrasında tekrar bakalım.
Araştırdım biraz Bölünmüş denilene pek güvenemedim. Kapalı kutu alayım dedim 600 gr. 2024e kadar da tarihi var. Darısı bitmişti ondan da alayım. Haberlesiriz yine teşekkür ederim

Araştırdım biraz Bölünmüş denilene pek güvenemedim. Kapalı kutu alayım dedim 600 gr. 2024e kadar da tarihi var. Darısı bitmişti ondan da alayım. Haberlesiriz yine teşekkür ederim
600gr bence miktar olarak cok fazla fakat siz bilirsiniz. Gelişmelerden haberdar edersinüz aspuruda unutmayın.

Probiyotik yarım suluga çay kaşığının ucu kadar . Aspur zaten kanarya yemidir petshoplarda bulabilirsiniz.

Probiyotik yarım suluga çay kaşığının ucu kadar . Aspur zaten kanarya yemidir petshoplarda bulabilirsiniz.
Grit kum vardı korktuğum için vermemiştim.
Deli gibi ondan yiyor. Dün biraz daha ishali toparlamiştı. Sonra dün akşam ise her 5 dakikada bir diskilayan kuşun yarım saatten fazla yapmadığını gordum.

Salatalık verdim biraz. Sonra yine ishal dışkı gordum. Probiyotiğı almistim ama kum ile düzeldi diye dun aksam suluguna ekledim.

Tadınamı baktı bilmiyorum sanki icmemekte ısrar ediyor.

Esas olay şu ki maşallah allaha şükürler olsun enerjisinde sorun yok 2 haftadan fazla zaman olmasına rağmen. Birkaç gün izleyip olmazsa veterinere goturecegim.

Avrupa yakasi küçükçekmece civari bildiginiz yer varsa lutfen bana yazın.

Ve bana yakinsaniz probiyotik paylaşımı yapmak isterim zaten bu kadar şeyi ben ne yapayım 600 gr.

Grit kum vardı korktuğum için vermemiştim.
Deli gibi ondan yiyor. Dün biraz daha ishali toparlamiştı. Sonra dün akşam ise her 5 dakikada bir diskilayan kuşun yarım saatten fazla yapmadığını gordum.

Salatalık verdim biraz. Sonra yine ishal dışkı gordum. Probiyotiğı almistim ama kum ile düzeldi diye dun aksam suluguna ekledim.

Tadınamı baktı bilmiyorum sanki icmemekte ısrar ediyor.

Esas olay şu ki maşallah allaha şükürler olsun enerjisinde sorun yok 2 haftadan fazla zaman olmasına rağmen. Birkaç gün izleyip olmazsa veterinere goturecegim.

Avrupa yakasi küçükçekmece civari bildiginiz yer varsa lutfen bana yazın.

Ve bana yakinsaniz probiyotik paylaşımı yapmak isterim zaten bu kadar şeyi ben ne yapayım 600 gr.
İllaki içer şüpheniz olmasın probiyotiğe devam edin. Haftada 3 gün . Kuş kumu cok vermeyın fazlası zarar verebilir mineral blok kullanmanız daha fayda saglar. Bu arada inceliğiniz için teşekkür ederim benim elimde mevcut sagolun. Siz salata vs gecici ishale sebebiyet vercek birsey kullanmayın dıskının saglıklı olup olmadıgını daha iyi anlayabiliriz. Hangi kusa salata marul vs verirseniz dıskıda illaki sulu dıskı olur. Dıskının toplu olması onemli olan. Güncel dıskıyı tabana pecete koyarak paylasın bakalım.

İllaki içer şüpheniz olmasın probiyotiğe devam edin. Haftada 3 gün . Kuş kumu cok vermeyın fazlası zarar verebilir mineral blok kullanmanız daha fayda saglar. Bu arada inceliğiniz için teşekkür ederim benim elimde mevcut sagolun. Siz salata vs gecici ishale sebebiyet vercek birsey kullanmayın dıskının saglıklı olup olmadıgını daha iyi anlayabiliriz. Hangi kusa salata marul vs verirseniz dıskıda illaki sulu dıskı olur. Dıskının toplu olması onemli olan. Güncel dıskıyı tabana pecete koyarak paylasın bakalım.
Merhaba,
Diskisinda iyilesme oldu tekrar ara ara ishal gibi oluyor. 3-4 gündür ilaçlı suyu birakmistim. Şimdi 5 dakika içinde3-4 seferden birinde düzgün digerlerinde ise sulu yapiyor. Enteresan.

Istanbul avrupa yakasi kucukcekmece civarinda bildiginiz bir veteriner varmi muhabbet kuslarinda uzman ve mubabbet kuslarina deger veren. Yada anlayan bir kuşçu.

Merhaba,
Diskisinda iyilesme oldu tekrar ara ara ishal gibi oluyor. 3-4 gündür ilaçlı suyu birakmistim. Şimdi 5 dakika içinde3-4 seferden birinde düzgün digerlerinde ise sulu yapiyor. Enteresan.

Istanbul avrupa yakasi kucukcekmece civarinda bildiginiz bir veteriner varmi muhabbet kuslarinda uzman ve mubabbet kuslarina deger veren. Yada anlayan bir kuşçu.
Probiyotik laç değil takviyedir haftada iki gün kullanmanızda skaınca yoktur. Dışkı durumunun neyden kaynaklandıgını dusunuyorsunuz kuşta herhangi bir sorun varmı ishal dışında. Sveterinerler yüksek fiyatlar çıkarıyor genelde . Benim bildiğim o civarda kafes kuşlarından anlayan bir veteriner ne yazıkki yok fakat bilen arkadaşlar umarım yazar buradan. Yemine yulaf karıştırın ve probiyotiğü düzenli olaral kullanın . Drdiğim gibi probıyotik takviyedir ilaç değildir ve kesmenize gerek yoktur. İçiniz rahatlaması açısından bir veterinere elbet gösterirsiniz fakat ben bilmiyorum ne yazıkki. Geçmiş olsun tekrardan🙏

bu kadar uzun süre düzelmediyse öncelikle veterinerden sulphamezathine isimli ilaç alınıp 3-5 gün kullanılabilir. ya da sulphadiazine sodyum etken maddeli herhangi bir ilaç

Enerjisinde masallah birşey yok teroristliğinden gram kaybetmedi. Dışkısı dışarıda güzel. Kafeste normalde yapiyor suluda. Arada poposundan rahatsiz oluyormuş gibi hareketler yapiyor.

Dünden beri tüy dökümüne girdi. 2 gundur nrmal suluga koydugumuz vitaminden veriyorum. Birisi forumda yazmiş tuy doneminde takviye acisindan.

Ama şöyle soyleyim ilk yazdigimdan çok farklı tabii bayaği normale dondu diskisi. Ve popo huysuzlugu da daha da azaldı.

Arkadaşlar enteresan bir durum var.

Kafesindeki diskilari halen ishal gorunumunde ama beyazı. Yesili düzgün gibi.
Ilginc olan ise disaridaki butuj diskilari sorunsuz.

Salıkken yani. Zaten oglenden aksam 12ye kadar evde geziyor. Ve duskisinin tamami duzgun.

Haftalardır böyle. Sizce de ilginc degilmi

Bazı kuşlar çok su içiyor. Dışkıları ishal gibi oluyor. Böbrek problemi olabilir belki. Probiyotik, prebiyotik, elektrolit veriyor musunuz? Suluğu yıkayıp doldurup koyduğunuzda dikkat edin. Çok içiyor olabilir. Yem yeme durumu nasıl?

Bazı kuşlar çok su içiyor. Dışkıları ishal gibi oluyor. Böbrek problemi olabilir belki. Probiyotik, prebiyotik, elektrolit veriyor musunuz? Suluğu yıkayıp doldurup koyduğunuzda dikkat edin. Çok içiyor olabilir. Yem yeme durumu nasıl?
Yem yeme durumu iyi.
Kendisi teroristliğinden gram kaybetmiş değil.
Probiyotik vermiştim duzelmisti. Sagolsun ustte arkadaş onermisti. Şimdi vermiyorum.

Ama bir besin takviyesi oldugunu yazmissiniz. Eger oyleyse vermeye devam edebilirim.

Bu arada büyük boy almıştım. Kuşu rahatsız olan varsa paylasabilirim. Pahalı birşey açıkçası destek olmak isterim fazlasiyla var.

Geri