Karadeniz Pet

Box tipi kafese aydınlatma

Cihan UYĞUR

Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar yeni box tipi kafesimde yuvalık Bölümü'nün Kapağı kapalı olunca yuva içerisi çok karanlık oluyor bununda kuşlarımın ilgisini çekmediğini görüyorum fakat yuvalık kapağını açınca kafes içinden yuvalığa otomatikman bir Aydınlanma geliyor ve Dişi bu durumda yuvalığın içine inmeye ve kafasını uzatarak merak ettiğini fark ettim, acaba bu kafese nasıl bir led yapsam
PqkkV7.jpg

vE552D.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:34 -->-> Daha önceki mesaj 01:34 --

Yuvalığı giriş yerine yakın yukarı aldım mesafe şu an iyi mi?

Kafesin içinde tavan kısmına yapacağınız led aydınlatma yeterli olacaktır. Muhabbetler genelde karanlık bir ortamda kuluçkaya yatar. Bu yüzden yuvalık için ayrı bir aydınlatmaya gerek yok.

aynen katiliyirum karanlik olmasi lazin ama hafif los bi isik istersen bu is teknik derslerindr ogretilen basit anpul duy ve bi pille kucuk bi atdinlatma yapabilirsin box kafesde guzelmus kaca aldin

Kapağa birkaç havalandırma değili aç, aynı zamanda ışık ta girer. Yuvalıkta ışık olmaz.

Kafesin içinde tavan kısmına yapacağınız led aydınlatma yeterli olacaktır. Muhabbetler genelde karanlık bir ortamda kuluçkaya yatar. Bu yüzden yuvalık için ayrı bir aydınlatmaya gerek yok.

aynen katiliyirum karanlik olmasi lazin ama hafif los bi isik istersen bu is teknik derslerindr ogretilen basit anpul duy ve bi pille kucuk bi atdinlatma yapabilirsin box kafesde guzelmus kaca aldin

Tşkler fikirler için saolun kapağa delik açayım hiç led ile uğraşmıyayım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:14 -->-> Daha önceki mesaj 10:13 --

Kafes ben kendim yaptırdım biraz pahalıya geldi düşünüyorsan PVC kafeslerden al hiç uğraşma

Hayırlı olsun kafesin nice yavrular alırsın kafes te inş

Bende de byna benzer bir kafes var aydinlatma yaptım fakat yuvaligin icine de ışık giriyor. Girmemesi mi tercih ediliyor kuluckaya yatmasi icin yoksa herhangi bir engel olmaz mı

Hayırlı olsun kafesin nice yavrular alırsın kafes te inş

Saol Kayahan bey tşkler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:51 -->-> Daha önceki mesaj 11:49 --

Bende de byna benzer bir kafes var aydinlatma yaptım fakat yuvaligin icine de ışık giriyor. Girmemesi mi tercih ediliyor kuluckaya yatmasi icin yoksa herhangi bir engel olmaz mı

Normalde yuva içi karanlık daha iyi olur,benim kuşlar yuva kapağını açınca yuvalığa girmeye çalıştı bende onun için led falan mı döşeyeyim dedim,ama onunla da uğraşmak biraz zor sanırım kapağa delik açmayı düşündüm.

Geri