Karadeniz Pet

Boynu tutmayan güvercin

Halil toysal

Meraklı Üye
Dün sokakta böyle bir güvercin buldum arkadaşlar hayvan sanırım hasta olduğu için kanatlarını kesip atmışlar acıyıp eve aldım size sorum şu bu hayvanın cinsi ve hastalığı nedir . Video atamıyorum arkadaşlar. Ama hayvan dümdüz yürüdüğü yerde bir anda kendi etrafında dönmeye başlıyor ve boynuda hiç sabit değil sürekli titrek bir şekilde ve sabit durduramiyor bana yardımcı olurmusunuz .

Ekli dosyalar

• 15726789909698527036084707034722.jpg
    15726789909698527036084707034722.jpg
    4.3 MB · Görüntüleme: 36
Bana sinir sisteminde sorun var gibi geldi. Kuşun kafasını ılık suyla yıkayın söylediğim gibi sarımsağı şimdi yutturun akşam da 1lt suya 1 tane aspirin ezin kuşa içirin yarın sabaha çok daha iyi olup yem yemeye başlayacaktır..

Yüksek ihtimal salmonella. Vakit kaybetmeden ilaç tedavisi gerekiyor, boynu tamamen ters dönebilir. Elinde antibiyotik ilaç varmı? normal bizim kullandığımız ilaçlardan? Varsa isimlerini yaz, yoksada ilaç almak gerekiyor. Kuşu iyileştirip güvercin besleyen birine vermek lazım.
Hocam coraspin var bende 100 mg olandan
Ondan vereyimmi

Yüksek ihtimal salmonella. Vakit kaybetmeden ilaç tedavisi gerekiyor, boynu tamamen ters dönebilir. Elinde antibiyotik ilaç varmı? normal bizim kullandığımız ilaçlardan? Varsa isimlerini yaz, yoksada ilaç almak gerekiyor. Kuşu iyileştirip güvercin besleyen birine vermek lazım.

Hocam coraspin var bende 100 mg olandan
Ondan vereyimmi

Hayır o olmaz. Amoksisilin veya Siprofloksasin etken maddeli bir ilaç olması gerekiyor. En kötü Sefiksim veya doksisiklin etken maddeli ilaçlarda olur.

Bir tane nöbetçi eczaneden LARGOPEN 250 mg/5 ml 80 ml toz şurup (Amoksisilin Trihidrat) veya CIPRO 250 mg tablet (Siprofloksasin) al. Yada amoksisilin veya siprofloksasin etken maddeli herhangi bir ilaç bul. Çevrende kimsede yokmudur?

Hayır o olmaz. Amoksisilin veya Siprofloksasin etken maddeli bir ilaç olması gerekiyor. En kötü Sefiksim veya doksisiklin etken maddeli ilaçlarda olur.

Bir tane nöbetçi eczaneden LARGOPEN 250 mg/5 ml 80 ml toz şurup (Amoksisilin Trihidrat) veya CIPRO 250 mg tablet (Siprofloksasin) al. Yada amoksisilin veya siprofloksasin etken maddeli herhangi bir ilaç bul. Çevrende kimsede yokmudur?
Largopen bulabilirim sanırım

Ne kadar içirmem lazım şırınga ölçüsüne göre 5 ml lik

Geri