Karadeniz Pet

Buğday çimlendirmesi...

Ali_06

Meraklı Üye
Merhaba, buğdayı çimlendirdim, bu haliylemi vereyim yoksa uzadıkça yeşilliklerini kesip mi vereyim?
36277

Bunu hiç bir şekilde vermeyin faydası gitmiştir o tohumlar patladığı anda verilmelidir böyle yeşil çim çıktığında değil

Bence yemleri toprağa ekip dal darı yetiştirmeyi deneyin internette gezinirken çok gördüm şu an deniyorum.

Bence yemleri toprağa ekip dal darı yetiştirmeyi deneyin internette gezinirken çok gördüm şu an deniyorum.
Ben normal yem dsniyorum şuanlık yakın zamanda büyük bir saksı alıp dal darıda deneyeceğim . İlk denememi az birşey karışık yemi küçük boy saksıya ekerek denedim olmassa daha büyük saksıda deneyeceğim. Yeriniz varsa ve sıvak bir şehirde yaşıyorsanız apartmanın,evinizin bahçesinde de deneyebilirsiniz.
1554934042220659937040927979911.jpg

Ben de aynen saksıda yaptım filizlenmeye başladı bakalım artık ☺️
Ben normal yem dsniyorum şuanlık yakın zamanda büyük bir saksı alıp dal darıda deneyeceğim . İlk denememi az birşey karışık yemi küçük boy saksıya ekerek denedim olmassa daha büyük saksıda deneyeceğim. Yeriniz varsa ve sıvak bir şehirde yaşıyorsanız apartmanın,evinizin bahçesinde de deneyebilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 36297

Ekli dosyayı görüntüle 36297
Ben daldırıyı saksıda denedim, çimlendi fakar sizinki kadar olduktan sonra üstlerinden kurumaya başladı yani olmadı. Yeşil dallarını mamaya katıp kuşlarıma verdim. Bunu yaz aylarında yapmak lazım bence bahçeye ekip yetiştikten sonra sıcak hava ile kuruması da daha kolay olur.

Dal darı zaten kurumuş bir görüntüye sahip oluyor yani kuruduğundan emin misiniz?
Ben daldırıyı saksıda denedim, çimlendi fakar sizinki kadar olduktan sonra üstlerinden kurumaya başladı yani olmadı. Yeşil dallarını mamaya katıp kuşlarıma verdim. Bunu yaz aylarında yapmak lazım bence bahçeye ekip yetiştikten sonra sıcak hava ile kuruması da daha kolay olur.

Bende daha önceden denemiştim aynı şekilde bu kadar olup otlar kurumuştu şuanda da uçlafında hafiften kurumaya başladığını görüyorum. Youtube'da o kadar video var adam ekmiş balkonda saksıya yemde olmuş dal darıda bizdeki neden olmuyorsa neyi yanlış yapıyoruz acaba
Burda karga ve kuş çok apartmanın bahçeye eksem çıktığı an parçalar bitirirler.

Yemlik bugdayi bir kapta su icinde 36. Saat bekletin, ara ara suyu tazeleyin, bugdayin ucu patlayacak, o zaman verin yada en kisa yontem duduklu tencerede, tisladiktan sonra 4 ya da 5 dakika pisirin. Suzerek kuslara verin. 2 turlude kuslar cok seviyor. Ben havucta renndeliyorum ve hazir kus mamasida ekliyorum.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri