Karadeniz Pet

Bu da bizim oğlan :)

Süleyman Kara

Paylaşımcı Üye
3 yıllık kuşumuz oğlumun bir yaramazlığı yüzünden öldü maalesef ve ondan sonra aldığım kuşumuz da kafesin kapısını açık bırakmış olmalıyım ki kaçtı...
Bu da yeni kuşumuz. Profilimdeki üç yıllık kuşumun yerini dolduracak kadar birlikte olur ve alışır inşallah bize. Güzel bir cins olduğu için kendisi gibi güzel bir gelin bulursak rengarenk sağlıklı yavrular vereceklerini umuyorum. :)
Bu arada isim koymadık tavsiye alabilirim.

VE9mpV.jpg
oEXoQ2.jpg
lEqmYk.jpg
Y4Qy3j.jpg
QQLmX3.jpg

Arkadaşlardan rainbow diyenler oldu ama bir arkadaşım da hayır bu spangle painted dedi. Özellikle bu üç tabirin anlamını merak eder oldum. Painted nedir, rainbow spangle nedir? Biri diğerinden daha çok beğeniliyor ve tercih ediliyor mu? Bu sıfatların birden fazlası aynı kuş için geçerli olabilir mi? Bunlarla ilgili bir başlık da göremedim.
Bizim kuş bunlardan hangisine dahil oluyor, neresinden anlaşılıyor, net bilginiz var mı arkadaşlar?

Spangle olması kanat tüyü ve tengiyle alakalı ilk konuda da demiştim yine diyorum sizin kuş rainbow

Rainbow renklerle alakalı bir sıfat değil mi? Bugün bir arkadaşım rainbow değil dedi, diğer başlıkta da sadece iki kişi yorum yapmıştı o yğzden farklı düşünenler car mı merak ettim. : )

Rainbow renklerle alakalı bir sıfat değil mi? Bugün bir arkadaşım rainbow değil dedi, diğer başlıkta da sadece iki kişi yorum yapmıştı o yğzden farklı düşünenler car mı merak ettim. : )
Bak yaz google ye rainbow muhabbet kuşu diye görsellerde ara senin kuşun aynısı hatta seninki çok güzel renklerde maşallah

Bak yaz google ye rainbow muhabbet kuşu diye görsellerde ara senin kuşun aynısı hatta seninki çok güzel renklerde maşallah
Eyvallah güzelliğinde hemfikiriz :) ama rainbow mu spangle mi her ne ise ne olduğunu anlamak için neresine bakılacak, onu da tam anlayamadım. Biri de rainbow olması için kanat desenleri belli belirsiz olmalı falan demiş.

image.jpeg
Bak bu kuşlar benim ikiside spangle

Maşallah. Bunların kafaları da jumboya benziyor?

maaşallah rengi çok güzel :D

• En belirgin özellikleri vücutlarında çok fazla renk ve deseni barındırıyor olmalarıdır.
  • Gökkuşağı muhabbet kuşu daima sarı yüzlü olur.
  • Hem düz, hem opal, hemde pullu görünümdedir. Ancak parçalı olmaz.
  • Kanat tüyleri siyahtan çok gri veya tarçın rengindedir.
  • Bel kısmında bir çok farklı renkten oluşan tüyler, silik, benekli bir görünüm oluşturur.
  • Gaga rengi koyu, erkeklerde cere rengi lacivert olur.
  • Ayakları genelde koyu renklidir. Açık renkli olanları da görülebilir. Ancak açık renkli olanları diğer açık renkli ayaklar gibi etli ve dolgun değildir. Dolgun ayaklılar gökkuşağı değil, çekinik parçalı sarı yüz olabilir.
  • Gökkuşağı muhabbet kuşları çekinik renk geni taşıyıcısıdır.
  • Genel olarak geninde çekinik parçalı olan pullu ile normal mavi opal ebeveynlerin yavruları gökkuşağı rengi olur.
  • Sarı yüzlü düz desen ile çekinik parçalı ebeveynlerde de görülebilir.
  • Gökkuşağı ebeveynlerin yavruları ise, eşlerine bağlı olarak her renk ve desende olabilir.
Alıntıdır

• En belirgin özellikleri vücutlarında çok fazla renk ve deseni barındırıyor olmalarıdır.
  • Gökkuşağı muhabbet kuşu daima sarı yüzlü olur.
  • Hem düz, hem opal, hemde pullu görünümdedir. Ancak parçalı olmaz.
  • Kanat tüyleri siyahtan çok gri veya tarçın rengindedir.
  • Bel kısmında bir çok farklı renkten oluşan tüyler, silik, benekli bir görünüm oluşturur.
  • Gaga rengi koyu, erkeklerde cere rengi lacivert olur.
  • Ayakları genelde koyu renklidir. Açık renkli olanları da görülebilir. Ancak açık renkli olanları diğer açık renkli ayaklar gibi etli ve dolgun değildir. Dolgun ayaklılar gökkuşağı değil, çekinik parçalı sarı yüz olabilir.
  • Gökkuşağı muhabbet kuşları çekinik renk geni taşıyıcısıdır.
  • Genel olarak geninde çekinik parçalı olan pullu ile normal mavi opal ebeveynlerin yavruları gökkuşağı rengi olur.
  • Sarı yüzlü düz desen ile çekinik parçalı ebeveynlerde de görülebilir.
  • Gökkuşağı ebeveynlerin yavruları ise, eşlerine bağlı olarak her renk ve desende olabilir.
Alıntıdır
Eyvallah çok zahmet verdik size de :D

Geri