Karadeniz Pet

Bu ESRARENGİZ kumu nerde bulabilirim? (Delirtti!)

smartsmile

Yeni Üye
Merhaba, kuşumun 2 senedir kafesinde duran bembeyaz, yaklaşık 1mm çapında küçük beyaz topçuklardan oluşan kuş kumunu yenilemek için attım. İnterneten bulurum diye kendime fazla güvenmişim. Yok arkadaş. Hiç bir yerde yok. Piyasadaki nerdeyse tüm ürünleri aldım. Gritler kesinlikle olmuyor hayvan yanaşmıyor bile. En yakın bulabildiğim Gold Wings'in kum şeklinde olanı:
r5dkOz.jpg

Ama bu bile eskisine çok uzak. Taneleri bundan daha büyük (yaklaşık 1mm çaplarında) olanı hayal edin.

2 Sene önce bir kuşcu esnaf dükkandan alındı. Nedir bu esrarengiz ürün, nerden bulabilirim, lütfen aydınlatın.
Saygılar, iyi forumlar.

Hocam aldım ondan hayvan yüzüne bakmadı. Ah bulabilsem şu eskisini. 2 sene oldu çok değil tamamen üretimden kalkmış olamaz.

Zamanla yer 1 kere verip de yememesini aldiris etmeyin. Yemiyorsa da bence zorlamanin anlami yok siz önüne koyun tercih onun mecbur sagligi icin yemek zorunda :)

Hocam aldım ondan hayvan yüzüne bakmadı. Ah bulabilsem şu eskisini. 2 sene oldu çok değil tamamen üretimden kalkmış olamaz.
Bahsettiğiniz kumu biliyorum. Yanlış hatırlamıyorsam, küçük tiner kaplarına benzer plastik bir ambalajı vardı. Mecburiyetten almıştım ve son derece kalitesiz, açık renkli, dere kumuna benzer bir üründü. Bence arkadaşın söylediği gibi yapın. Ihtiyacı olunca tüketecektir.

Ben gördüm bunlardan kum bakarken, internetten alabilirsiniz? Google’a yazın çıkan linklere bakabilirsiniz. :)

Bahsettiğiniz kumu biliyorum. Yanlış hatırlamıyorsam, küçük tiner kaplarına benzer plastik bir ambalajı vardı. Mecburiyetten almıştım ve son derece kalitesiz, açık renkli, dere kumuna benzer bir üründü. Bence arkadaşın söylediği gibi yapın. Ihtiyacı olunca tüketecektir.
Hocam anlayışınız ve güzel düşünceniz için teşekkür ederim ancak ben ginede almam lazım. En son nerde buldunuz, alabileceğim bir isim/marka/site/adres en ufak bilgi verebilirseniz çok memnun olacağım.

Ben gördüm bunlardan kum bakarken, internetten alabilirsiniz? Google’a yazın çıkan linklere bakabilirsiniz. :)
Google'dan kuş kumu diye aratarak alınabilecek ürünlerin nerdeyse hepsini aldım ve aradığımı bulamadım. Eğer siz hakikaten yazdığım ürünü bulduysanız lütfen link atın. Benim için çok önemli. Teşekkürler.

Yaklaşık iki yıl kadar önce, Edirnede bir ziyarette bulunduğum gün, zorunluluktan sıradan bir petshoptan almıştım ve hiç memnun kalmayıp attım. Benim memnun kalmamış olmamın sebebi, maalesef sizi bu kumu almaya zorluyor. Kum taneleri çok küçük ve kalitesiz olduğu için kuş sürekli tüketmek zorunda kalıyor. Aslolan tüketilen kumun daha uzun süre idare edebilmesi. Siz önceki kumu çok tükettiği için kuşunuz için daha iyi olduğunu düşünüyorsunuz ama durum öyle değil. Siz hiç merak etmeyin, Vitte Molen piyasadaki en kaliteli ürün.

Yaklaşık iki yıl kadar önce, Edirnede bir ziyarette bulunduğum gün, zorunluluktan sıradan bir petshoptan almıştım ve hiç memnun kalmayıp attım. Benim memnun kalmamış olmamın sebebi, maalesef sizi bu kumu almaya zorluyor. Kum taneleri çok küçük ve kalitesiz olduğu için kuş sürekli tüketmek zorunda kalıyor. Aslolan tüketilen kumun daha uzun süre idare edebilmesi. Siz önceki kumu çok tükettiği için kuşunuz için daha iyi olduğunu düşünüyorsunuz ama durum öyle değil. Siz hiç merak etmeyin, Vitte Molen piyasadaki en kaliteli ürün.
Teşekkürler.

Temin edebilirim..

Geri