Karadeniz Pet

Bu ilaci nasıl alabilirim?

birsorumvar

Yeni Üye
Merhaba, benim dişi muhabbet kuşum var geçen gün veterinere götürdü bir yakının ben çalıştığım için, hem dışkısı koyu yeşil ve beyazdı hem de kafesin altında oturuyordu sürekli. Veteriner de biseyi yok normal demiş. muayene için de 30 tl almışlar. Şu an resim yok elimde çekme imkanım da yok evde değilim. Petshopa sordurdum akşam, kuruma başlangıcı demiş. Bir ilaç varmış, araştırdım biraz onu kullanan guzel sonuclar almış adi triflucan. Eczanelerde satılıyormuş ama internetten baktigim kadariyla reçetesiz satılmıyor, nasıl alabiliriz bu ilaci? Ya da satan yer varsa söyler misiniz teşekkürler şimdiden.

Not: İşaretli olanlar dişi olanın dışkısı. Bir de dışkı yaptığı yerde leke oluyor.

Ekli dosyalar

• 20191205_022737.jpg
    20191205_022737.jpg
    198 KB · Görüntüleme: 13
  • 20191205_022806.jpg
    20191205_022806.jpg
    238 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20191205_182922_845.jpg
    IMG_20191205_182922_845.jpg
    471.8 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Merhaba, benim dişi muhabbet kuşum var geçen gün veterinere götürdü bir yakının ben çalıştığım için, hem dışkısı koyu yeşil ve beyazdı hem de kafesin altında oturuyordu sürekli. Veteriner de biseyi yok normal demiş. muayene için de 30 tl almışlar. Şu an resim yok elimde çekme imkanım da yok evde değilim. Petshopa sordurdum akşam, kuruma başlangıcı demiş. Bir ilaç varmış, araştırdım biraz onu kullanan guzel sonuclar almış adi triflucan. Eczanelerde satılıyormuş ama internetten baktigim kadariyla reçetesiz satılmıyor, nasıl alabiliriz bu ilaci? Ya da satan yer varsa söyler misiniz teşekkürler şimdiden
Triflucan değil ama flucan hap eczanelerde reçetesiz satılıyor. Ama bu mantar için, kuşunuzun hastalığını tam bilmeden başlamayın bence. Dışkı fotoğrafları atabilirseniz bilenler yardımcı olabilir. Benim kuşum da hastaydı. Şu an bilenlerin yardımları sayesinde iyileşme evresinde. :) yani mutlaka yardımcı olurlar detaylı bir şekilde anlatırsanız.

Merhaba, benim dişi muhabbet kuşum var geçen gün veterinere götürdü bir yakının ben çalıştığım için, hem dışkısı koyu yeşil ve beyazdı hem de kafesin altında oturuyordu sürekli. Veteriner de biseyi yok normal demiş. muayene için de 30 tl almışlar. Şu an resim yok elimde çekme imkanım da yok evde değilim. Petshopa sordurdum akşam, kuruma başlangıcı demiş. Bir ilaç varmış, araştırdım biraz onu kullanan guzel sonuclar almış adi triflucan. Eczanelerde satılıyormuş ama internetten baktigim kadariyla reçetesiz satılmıyor, nasıl alabiliriz bu ilaci? Ya da satan yer varsa söyler misiniz teşekkürler şimdiden
Normal bir antibiyotik olsa sağlık ocağından yazdırın diyeceğim ama bu ilaci sağlık ocağı da yazamaz gibi kullanım alanı sağlık ocağını aşar tanıdık bir eczane olsa alınabilir

Triflucan değil ama flucan hap eczanelerde reçetesiz satılıyor. Ama bu mantar için, kuşunuzun hastalığını tam bilmeden başlamayın bence. Dışkı fotoğrafları atabilirseniz bilenler yardımcı olabilir. Benim kuşum da hastaydı. Şu an bilenlerin yardımları sayesinde iyileşme evresinde. :) yani mutlaka yardımcı olurlar detaylı bir şekilde anlatırsanız.
Şöyle ki sürekli kafesin tabanında oturuyordu böyle hasta gibi, bir de ishaldi bağırsak düzenleyici kullandım. Göğüs kafesi bölgesine baktığımızda orasında açıklık var. Dün petshopa sordurdum resmini göstermiş yakın akrabam. O da kuruma başlangıcı demiş. Bu ilacın ismini vermiş. Eczaneyi aradım bugün recetesiz satılıyor ama 100 mg 45 tl dedi. Diski fotosu isteyeyim çünkü ben evde pek olmuyorum çalışıyorum. Ama diski rengi koyu yeşil ve beyaz renk var üzerinde.

Normal bir antibiyotik olsa sağlık ocağından yazdırın diyeceğim ama bu ilaci sağlık ocağı da yazamaz gibi kullanım alanı sağlık ocağını aşar tanıdık bir eczane olsa alınabilir
Reçetesiz veriyormuş eczane aradım da 100 mg 45 tl dediler. Farklı eczanelere sordurucam artık bakalım. Mikostatin de varmış ama ben iyileşsin diye alıcam ilacı iyilesmedikten sonra neden alayım ki. Triflucan öneriyor çoğu kişi. Hem hasta olmayan kuşa da veriliyormuş benim bir de erkek kuşum var.

Reçetesiz veriyormuş eczane aradım da 100 mg 45 tl dediler. Farklı eczanelere sordurucam artık bakalım. Mikostatin de varmış ama ben iyileşsin diye alıcam ilacı iyilesmedikten sonra neden alayım ki. Triflucan öneriyor çoğu kişi. Hem hasta olmayan kuşa da veriliyormuş benim bir de erkek kuşum var.
Reçetesiz veriliyor sa sıkıntı yok kurtaracağınız bir can bedeli para ile ölçülmez ama siz yinede resim felan ekleyin ustalar yardımcı olur muhakkak

Reçetesiz veriliyor sa sıkıntı yok kurtaracağınız bir can bedeli para ile ölçülmez ama siz yinede resim felan ekleyin ustalar yardımcı olur muhakkak
İşaretli olanlar dişi olanın dışkısı. Bir de dışkı yaptığı yerde leke oluyor. İştahında bir sıkıntı yok , hiç yemeyen içmeyen biri değil yani yiyot az da olsa.

Ekli dosyalar

471.8 KB · Görüntüleme: 22
İşaretli olanlar dişi olanın dışkısı. Bir de dışkı yaptığı yerde leke oluyor

Ekli dosyalar

471.8 KB · Görüntüleme: 18
İşaretli olanlar dişi olanın dışkısı. Bir de dışkı yaptığı yerde leke oluyor
Ben uzman değilim ama benim kuşumu iyileştiren abiyi buraya etiketliyorum girdiği zaman bakıp mutlaka yorum yapar. Benimkinin hastalığına benziyor gibi hissettim. @umitFB

Benim konum burada belirtilere ve dışkılara bakarak benzeyip benzemediği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ümit abi de yardımcı olacaktır inşallah bir an önce iyileşir kuşunuz :)

Son düzenleme:
Hocam Kuşunuzda mantar ya da bakteriyel enfeksiyon olabilir bence bu akşam tam dolu suluğa 3 damla elma sirkesi damlatın, anlamıyorum her petshop birşey oldumu direk kuruma diyor kuşun fotosunu atın bakalım ümit abi de yardım eder @umitFB

Hocam Kuşunuzda mantar ya da bakteriyel enfeksiyon olabilir bence bu akşam tam dolu suluğa 3 damla elma sirkesi damlatın, anlamıyorum her petshop birşey oldumu direk kuruma diyor kuşun fotosunu atın bakalım ümit abi de yardım eder @umitFB
Su an sirke yok ama yarin alırım, bu arada kuş elimize gelmiyor son zamanlarda bizden de uzaklaştı eşi olduğu için. O yüzden tam olarak resim çekemiyoruz ama varsa atarım

Eczaneden BITERAL 250 mg tablet (Ornidazol) al. Kullanım şeklini yazıcam.
Teşekkür ederim. Kafeste iki kuş var. Şu an ayırma şansım yok ama yakın zamanda ikinci bir kafes alıcam, onu nasıl halledebilirim, diğer kuşta içiyor çünkü sudan

Ben uzman değilim ama benim kuşumu iyileştiren abiyi buraya etiketliyorum girdiği zaman bakıp mutlaka yorum yapar. Benimkinin hastalığına benziyor gibi hissettim. @umitFB

Benim konum burada belirtilere ve dışkılara bakarak benzeyip benzemediği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ümit abi de yardımcı olacaktır inşallah bir an önce iyileşir kuşunuz :)
Teşekkürler, evet benziyor belirtilerde

Geri