Karadeniz Pet

BU KUŞLARDAN YUMURTA ALABİLİRMİYİM ??

Yumurta Yaparlarmı ?

• Aslan Gibi Yaparlar

• Bi Cacık Olmaz

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Ahmet Koluk

Meraklı Üye
Yaklaşık 1,5 hafta önce Petshoptan bu iki aslan parçasını aldım Sizce yumurtlarmı ??
Ve 1 kere kafa Kaşıktırdıklarına şait oldum

(Kamera Kötü kusura bakmayın )
Y4NNJ2.jpg
[/url][/IMG]
aXGGD4.jpg

Y4NNJ2.jpg

88ddQn.jpg

bende petshoptan kuş aldım dişi erkekten 3 yaş büyük ve erkeği alalı 9 ay falan oluyo şimdiyse yumurta bekliyorum ben ayrı ayrı aldığım için eş olmalarını bekledim ama sen eş olarak aldıysan eve alışmalarını bekle sonra yumurta olabilir ve balkon varsa balkona koy balkonda diğer kuşlarla konuşunca heyecanlanıyolar bu da iyi bişey

kuşlar hakkındakı duşuncen ne ?
bence kuşların güzel ve eve alışınca uygun zamanı bulduklarında çiftleşirler bence istersen onlar eve alışana kadar 1 aylığına falan yuvayı çıkar eve alıştıklarında takarsın erkek stres olabilir böyle ama kuşların çiftleşir diyorum tabi zamanı gelince :)

Yumurta mamasi yap kuslar kendine gelsin alissin ortama insallah yumurtlar

Bu şekilde yavru falan alamazsın

Kuşları elinize almamanız gerek.Zorla hiçbir şey olmaz.
Kendi hallerine bırakın.Bana dişi ufak gibi geldi.
Bir ay kadar yuvalık takmayın.Birbirlerine alıştıklarını ve aynı zamanda eve de alıştıklarını gözlemlemeniz gerekiyor.
Yuvalığının takılı olmadığı süre zarfında kuşları salmamalısınız,sessiz ve sıcak bir ortama yerleştirmelisiniz,sık sık elinize almamalısınız.
Yuvalığı çıkardıktan 2-3 hafta sonra yemlerine her hafta bir çay kaşığı nijer tohumu atmaya başlayabilirsiniz.
Mama ve vitamin verebilirsiniz.Fakat aşırıya kaçmamak kaydıyla.
Vitaminli suyu 24 saat içerisinde değişip normal su koymalısınız.Mamayı kafeste 6 saatten fazla bekletmemelisiniz.Bunları vaktinde yapmazsanız kuşların sağlığını riske atmış olursunuz.
Dediklerimi harfiyen uyguladığınızda kuşlarınızdan yavru almaya başlayabilirsiniz.
Bu işlemleri yaparken onları tramvaya sokacak,korkutacak şeyler yapmaktan kaçının.Kendi haline bırakın.

Kuşları elinize almamanız gerek.Zorla hiçbir şey olmaz.
Kendi hallerine bırakın.Bana dişi ufak gibi geldi.
Bir ay kadar yuvalık takmayın.Birbirlerine alıştıklarını ve aynı zamanda eve de alıştıklarını gözlemlemeniz gerekiyor.
Yuvalığının takılı olmadığı süre zarfında kuşları salmamalısınız,sessiz ve sıcak bir ortama yerleştirmelisiniz,sık sık elinize almamalısınız.
Yuvalığı çıkardıktan 2-3 hafta sonra yemlerine her hafta bir çay kaşığı nijer tohumu atmaya başlayabilirsiniz.
Mama ve vitamin verebilirsiniz.Fakat aşırıya kaçmamak kaydıyla.
Vitaminli suyu 24 saat içerisinde değişip normal su koymalısınız.Mamayı kafeste 6 saatten fazla bekletmemelisiniz.Bunları vaktinde yapmazsanız kuşların sağlığını riske atmış olursunuz.
Dediklerimi harfiyen uyguladığınızda kuşlarınızdan yavru almaya başlayabilirsiniz.
Bu işlemleri yaparken onları tramvaya sokacak,korkutacak şeyler yapmaktan kaçının.Kendi haline bırakın.
Dişi kuş 5 aylik civari sıkıntı olurmu Erkek ise 9 aylik civari ve 1 hafda eve alıştılar nerdeyse erkek islik falan çaliyor her sabah duzenli olarak uçuyolar

Dişi kuş 5 aylik civari sıkıntı olurmu Erkek ise 9 aylik civari ve 1 hafda eve alıştılar nerdeyse erkek islik falan çaliyor her sabah duzenli olarak uçuyolar
Kuşları salmayın.Dişinin de uygun yaşa gelmesini bekleyin.Minimum 2 ay yuvalık takmayın.İyice alışsınlar birbirlerine.Dişi yavru verecek yaşta değilken yuvalığı takarsanız erkek onu zorlar ve dişinin sağlığını riske atmış olursunuz.
Beklemekte fayda var.Sabredin.Dediklerimi aksatmayın.Yoksa yavru almak hayal olur sadece.

Geri