Karadeniz Pet

bu kuşun cinsiyetini vede ırkını soyleyebilirmisiniz

Münadi YALÇIN

Yeni Üye
resimdeki kuşun cinseyi ve ırkı nedir acaba
2576gd.png
0LVRkL.png

Levent abim bana Çekoslovak gibi geldi ama erkek

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erkek, yerli ya da çekoslavak. Başka fotoğraflar da eklersen daha net birşey söylerim.

Levent hocam erkek olması sevindirdi beni aldığım yer yerli demişti ama acemi oldugumdan dolayı ilk defa besliyorum muhabbet kuşu sizin gibi üstadlardan bilgi alayım dedim en çok cinsiyeti beni şüpheye düşürüyordu yardımınız için tşkler hocam ALLAH razı olsun bide bana 2 aylık denmiştim bir aydır benden hocam resimlerde ilk aldıgım gunden cekmiştim suan baska resim yok resimde gorundugu gibi 2 aylık mı hocam

Resimde 2,5 aylik kardes konusma egitimi vereceksen gecikme derim ele alisikmi kusun

Resimde 2,5 aylik kardes konusma egitimi vereceksen gecikme derim ele alisikmi kusun

Konuşma eğitimi ilk aldıgım günden beri yapıyorum sürekli öğrenmesini istedigim kelimeyi tekrarlıyorum oda tepki veriyor mırıldanıyor ve otusur seklınde sesler cıkartıyor kafesı actıgımda elime geliyor kollarımda gezıyor gogsume cıkıyor kafesine gidip bir sonra tekrar elime geliyor hocam

Konuşma eğitimi ilk aldıgım günden beri yapıyorum sürekli öğrenmesini istedigim kelimeyi tekrarlıyorum oda tepki veriyor mırıldanıyor ve otusur seklınde sesler cıkartıyor kafesı actıgımda elime geliyor kollarımda gezıyor gogsume cıkıyor kafesine gidip bir sonra tekrar elime geliyor hocam
Kuş erkek 2 aylık ve yerli. Maşallah.

Gokhan hocam cekoslavak degilmi yerli daha iri olmazmiydi

üstadlar bide bu yerli ırklarlan diğer ırklar arasındakı fark nedir? konusması olsun eğitimi olsun ne gibi fark var biri cabuk alısırken dıgerı gecmi alısıyor veya öğreniyor?

Alıştırma açısından hiç bir fark yok.
Ufak kuşlar daha hareketli daha cana yakın oluyorlar.

Eyvallah hocam dediğiniz doğru 5 dakka durmuyor yerinde yaramazlığı cok hatta kafesin kapağını açmayı öğrenmişti kendi kendine kapağı acıyordu baş edemedim kapağı telle bağlamaya başladım :) bide hocam gecenlerde kalamar kemiği aldım onla çok uğraşıp duruyor kavga halinde kalamardan sonra elimi cok kemirmeye ve parmaklarımla kavga etmeye başladı ama canımı acıtmıyor gecici olrmu bu durum.

Peki hocam çok sağolun bu bilgi için

Geri